Reklama

Moskitiera plisowana na taras – dlaczego warto?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przed nadchodzącym sezonem wiosenno-letnim warto już dzisiaj pomyśleć o zaopatrzeniu się w moskitiery. Dzięki nim nie będziemy musieli przejmować się natrętnymi owadami. Długie letnie wieczory spędzimy z przyjemnością przy otwartych oknach lub drzwiach tarasowych. W tym drugim wypadku moskitiera plisowana na taras może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Moskitiera plisowana tarasowa – do jak dużych przeszkleń?

Duże drzwi tarasowe mogą okazać się autostradą dla owadów do naszego domu. Stanie się tak z pewnością wtedy, gdy nie zabezpieczymy odpowiednio wnętrza. W jaki sposób to zrobić? Oczywiście świetną barierą dla owadów okaże się moskitiera.

Moskitiery plisowane daję nam naprawdę spore możliwości. Jednoskrzydłowy wariant pozwala osłonić wnękę o maksymalnej szerokości 190 centymetrów oraz 260 centymetrów wysokości.

To jednak nie wyczerpuje możliwości tego systemu. Przy naprawdę bardzo dużych przeszkleniach możesz zdecydować się na system dwuskrzydłowy, który pozwala zasłonić wnękę o szerokości do nawet 380 centymetrów.

Moskitiera plisowana dwumodułowa może być zsuwana z dwóch stron – do środka lub w jedną stronę. Jej zastosowanie chroni przed owadami, a jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Chcesz wiedzieć więcej? Moskitiera plisowana: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne/moskitiera-drzwiowa-plisowana Tutaj w szybki sposób sprawdzisz cenę, a także możesz zamówić usługę pomiaru oraz montażu.

Jakie są alternatywy na drzwi tarasowe?

Moskitiery plisowane w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Musisz jednak wiedzieć, że to nie jest jedyna opcja, jeśli chodzi o ochronę przed owadami.

Na tarasach i balkonach możesz skorzystać także z innych rozwiązań chroniących przed owadami. Moskitiery drzwiowe otwierane są dobrym wyborem, ale nie do dużych tarasowych przeszkleń. Dlaczego? Otóż w tym wypadku mamy dość istotne ograniczenie co do szerokości – zaledwie 120 centymetrów. Na taras z dużym przesuwnymi drzwiami będzie to zbyt mało, ale już na balkon może być w sam raz.

Innym rozwiązaniem są moskitiery rolowane, które w jednym wariancie dają możliwość osłonięcia do szerokości 150 centymetrów. Natomiast korzystając z dwumodułowej budowy osłonimy nawet 300 centymetrów szerokości.

Kolejną opcją, i w tym wypadku praktycznie dedykowaną do drzwi tarasowych, są moskitiery przesuwne. Opcja z dwoma skrzydłami daje nam możliwość osłonięcia nawet 4 metrów. Profil przesuwny jest również często wykorzystywany przy drzwiach tarasowych.

Montaż i demontaż moskitier plisowanych

Precyzyjny pomiar ma kluczowe znaczenie dla właściwego użytkowania moskitier w kolejnych latach. Dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z doświadczenia sprawdzonych fachowców, których znajdziesz na portalu Modnie w Oknie.

Po pomiarze i wycenie, zapewniają oni również montaż moskitier. Przy moskitierach plisowanych warto wiedzieć, że demontaż na zimę – jeśli masz takie życzenie – jest banalnie prosty.

Fot.: materiał reklamowy Klienta.

Polecane artykuły
Reklama

Zalety mieszkania z rynku pierwotnego

Poznaj wszystkie zalety mieszkań z rynku pierwotnego i dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na zakup.
Czytaj więcej
Reklama

Mieszkanie w stylu japońskim – jak je zaaranżować?

Mieszkania w stylu japońskim nie są w Polsce jeszcze bardzo popularne, jednak projektant wnętrz z Krakowa zauważa, że zainteresowanie nimi stale rośnie. Zwolennicy japońskich wnętrz cenią je za minimalizm i kontakt z naturą, czyli to co we współczesnym, błyskawicznie pędzącym świecie jest nam tak bardzo potrzebne. Jak stworzyć mieszkanie w stylu japońskim nad Wisłą?
Czytaj więcej
Reklama

Podstawowe wyposażenie w środki higieny w zakładach pracy

Co najlepiej sprawdzi się w miejscach pracy? Jakich środków używać, by prace porządkowe były efektywne, ale też możliwie najbardziej ekonomiczne?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *