Moskitiera plisowana na taras – dlaczego warto?

Moskitiera plisowana na taras – dlaczego warto?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przed nadchodzącym sezonem wiosenno-letnim warto już dzisiaj pomyśleć o zaopatrzeniu się w moskitiery. Dzięki nim nie będziemy musieli przejmować się natrętnymi owadami. Długie letnie wieczory spędzimy z przyjemnością przy otwartych oknach lub drzwiach tarasowych. W tym drugim wypadku moskitiera plisowana na taras może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Moskitiera plisowana tarasowa – do jak dużych przeszkleń?

Duże drzwi tarasowe mogą okazać się autostradą dla owadów do naszego domu. Stanie się tak z pewnością wtedy, gdy nie zabezpieczymy odpowiednio wnętrza. W jaki sposób to zrobić? Oczywiście świetną barierą dla owadów okaże się moskitiera.

Moskitiery plisowane daję nam naprawdę spore możliwości. Jednoskrzydłowy wariant pozwala osłonić wnękę o maksymalnej szerokości 190 centymetrów oraz 260 centymetrów wysokości.

To jednak nie wyczerpuje możliwości tego systemu. Przy naprawdę bardzo dużych przeszkleniach możesz zdecydować się na system dwuskrzydłowy, który pozwala zasłonić wnękę o szerokości do nawet 380 centymetrów.

Moskitiera plisowana dwumodułowa może być zsuwana z dwóch stron – do środka lub w jedną stronę. Jej zastosowanie chroni przed owadami, a jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Chcesz wiedzieć więcej? Moskitiera plisowana: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne/moskitiera-drzwiowa-plisowana Tutaj w szybki sposób sprawdzisz cenę, a także możesz zamówić usługę pomiaru oraz montażu.

Jakie są alternatywy na drzwi tarasowe?

Moskitiery plisowane w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Musisz jednak wiedzieć, że to nie jest jedyna opcja, jeśli chodzi o ochronę przed owadami.

Na tarasach i balkonach możesz skorzystać także z innych rozwiązań chroniących przed owadami. Moskitiery drzwiowe otwierane są dobrym wyborem, ale nie do dużych tarasowych przeszkleń. Dlaczego? Otóż w tym wypadku mamy dość istotne ograniczenie co do szerokości – zaledwie 120 centymetrów. Na taras z dużym przesuwnymi drzwiami będzie to zbyt mało, ale już na balkon może być w sam raz.

Innym rozwiązaniem są moskitiery rolowane, które w jednym wariancie dają możliwość osłonięcia do szerokości 150 centymetrów. Natomiast korzystając z dwumodułowej budowy osłonimy nawet 300 centymetrów szerokości.

Kolejną opcją, i w tym wypadku praktycznie dedykowaną do drzwi tarasowych, są moskitiery przesuwne. Opcja z dwoma skrzydłami daje nam możliwość osłonięcia nawet 4 metrów. Profil przesuwny jest również często wykorzystywany przy drzwiach tarasowych.

Montaż i demontaż moskitier plisowanych

Precyzyjny pomiar ma kluczowe znaczenie dla właściwego użytkowania moskitier w kolejnych latach. Dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z doświadczenia sprawdzonych fachowców, których znajdziesz na portalu Modnie w Oknie.

Po pomiarze i wycenie, zapewniają oni również montaż moskitier. Przy moskitierach plisowanych warto wiedzieć, że demontaż na zimę – jeśli masz takie życzenie – jest banalnie prosty.

Fot.: materiał reklamowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać dobre drzwi do twojego domu? Poradnik od ekspertów
Jak wybrać dobre drzwi do twojego domu? Poradnik od ekspertów
Wybór drzwi do domu nigdy nie był łatwiejszy. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się jak wyselekcjonować idealne drzwi, które spełnią twoje oczekiwania pod względem funkcjonalności, stylu i odporności na warunki atmosferyczne.
Jak pomalować meble na biało? Krok po kroku
Jak pomalować meble na biało? Krok po kroku
Chcesz pomalować lakierowane meble? Przeczytaj, czym pomalować meble na biały kolor.
Czym kierować się w wyborze rolet na okna?
Czym kierować się w wyborze rolet na okna?
Masz dość sąsiadów zaglądających Ci w okna? A może nie możesz skupić się na pracy przez promienie słońca odbijające się od ekranu komputera? Zadbaj o swój komfort i wybierz odpowiednie rolety do mieszkania.
Ostatnie wpisy