Jak dbać o taras i rośliny?

Jak dbać o taras i rośliny?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Taras to z pewnością nie tylko doskonałe miejsce na odpoczynek, ale także prawdziwa ozdoba domu. Warto więc o niego zadbać ze szczególną uważnością! Jak pielęgnować taras oraz wszystkie rośliny tarasowe, aby prezentowały się pięknie przez cały rok? Podpowiadamy!

Zadbaj o deski tarasowe!

Aby Twój taras prezentował się idealnie przez długie lata, musisz koniecznie zadbać o deski tarasowe. Jak to zrobić?

Warto zacząć od czyszczenia. Regularne czyszczenie oraz usuwanie zanieczyszczeń takich jak piasek, błoto, liście jest podstawą odpowiedniego pielęgnowania desek. Do czyszczenia możesz używać suchej szczotki, jednak raz na jakiś czas warto także umyć deski tarasowe wodą, do której można dodać delikatne środki czyszczące. Dobrym rozwiązaniem może być także zakup myjki ciśnieniowej.

Oprócz regularnego mycia czasami konieczne są również nieco mocniejsze zabiegi pielęgnacyjne. Po kilku latach użytkowania na deskach mogą pojawić się bowiem plamy oraz zarysowania. Aby się ich pozbyć, będziesz potrzebować między innymi  papieru ściernego, wełny stalowej oraz miękkiej drucianej szczotki, które skutecznie usuną wszystkie niechciane zarysowania. Przyda się także farba do drewna, która nada Twoim deskom tarasowym drugie życie.

Aby deski tarasowe wyglądały pięknie przez długi czas, należy je także zaimpregnować oraz zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi. Świetnie sprawdzi się w tej roli zabieg olejowania.  Najlepiej wykonywać go raz/dwa razy do roku, w zależności od stopnia nasłonecznienia. Najlepszym okresem na olejowanie tarasu jest wiosna, czyli początek sezonu tarasowego oraz jesień, w celu zabezpieczenia desek przed zimą.

Jak pielęgnować rośliny tarasowe?

Czym byłby taras bez roślin? To właśnie one w dużej mierze sprawiają, że jest to tak przytulne i przyjemne miejsce. Jak jednak zadbać o rośliny tarasowe?

Aby roślinność na Twoim tarasie zawsze prezentowała się pięknie, należy odpowiednio ją dobrać. Inne rośliny doniczkowe będą rosły lepiej na zacienionym tarasie, a inne na tym mocno nasłonecznionym. Koniecznie uwzględnij to przed zakupem roślin. Do kwiatów światłolubnych zaliczamy między innymi pelargonię, surfinię, gazanię, heliotrop oraz osteospermum. Natomiast kwiatu lubiące cień tona przykład begonia, bluszcz, fuksja, niecierpki oraz tytoń.

Bardzo ważne jest oczywiście regularne podlewanie. Pamiętaj, że w gorące dni warto podlewać swoje rośliny nawet dwa razy dziennie. Nie zapominaj także o nawożeniu. Dobrej jakości nawozy do roślin doniczkowych znajdziesz między innymi na stronie internetowego sklepu ogrodniczego https://arkop.pl/

Fot.: Ignacio Correia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lampy wiszące kule – jakie są ich główne zalety?
Lampy wiszące kule – jakie są ich główne zalety?
Lampy wiszące kule to popularne i efektowne rozwiązanie oświetleniowe, które zdobywa coraz większą popularność w dzisiejszych aranżacjach wnętrz.
Jak spowolnić rozwój chwastów?
Jak spowolnić rozwój chwastów?
Przeczytaj ten tekst, jeśli też masz problem z uciążliwymi chwastami. Podpowiadamy, co zrobić, aby rzadziej pojawiały się one w ogródku.
Czy można używać folii aluminiowej w mikrofalówce?
Czy można używać folii aluminiowej w mikrofalówce?
Kuchenki mikrofalowe to standardowy element współczesnych kuchni. Dzięki nim ekspresowo podgrzejesz posiłek i zaspokoisz głód. Równie często spotykanym w kuchni, choć zupełnie innym rodzajem produktu, jest folia aluminiowa.
Ostatnie wpisy