DDD – na czym polega i kiedy jest wskazana

DDD – na czym polega i kiedy jest wskazana
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

DDD, czyli dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja. Czy wiesz, co oznaczają te pojęcia? Niezależnie od tego, czy utrzymujesz porządek w Twoim domu, możecie być narażeni na konieczność pozbycia się gryzoni, insektów oraz bakterii i wirusów. 

Kiedy jest wskazana?

Jest niezbędna, kiedy codzienne funkcjonowanie w domu jest utrudnione (bądź wręcz niemożliwe) przez obecność bakterii, insektów czy gryzoni. Przydaje się też w sytuacji, kiedy w pomieszczeniach wcześniej przebywały osoby będące nosicielami chorób zakaźnych. W przypadku, kiedy chodzi o nieproszonych gości pod postacią karaczanów, os, szerszeni, gryzoni czy też wirusów i bakterii, najpierw sięgamy po domowe sposoby – i jest to duży błąd. Nie warto bagatelizować tej kwestii, ponieważ mieszkanie w takich warunkach może zagrozić zdrowiu domowników. Firma DDD powinna być pierwszym, co przyjdzie Wam na myśl, kiedy będziecie szukać rozwiązania tego problemu. Tylko, co właściwie kryje się pod tajemniczym skrótem DDD?

Po pierwsze: dezynfekcja

Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że wszystkie szkodliwe mikroorganizmy oraz ich przetrwalniki zostaną zniszczone, odpowiedzią jest wykonana przez firmę DDD dezynfekcja. Chociaż istnieje wiele różnych metod, najczęściej sięga się po parę wodną, promieniowanie oraz ozonowanie. Warto zatrzymać się przy ostatnim rozwiązaniu.

Ozon jest w stanie odkazić nawet trudno dostępne miejsca, ponieważ potrafi wniknąć w wiele materiałów, takich jak tkaniny, a nawet tynk! Dodatkowym plusem ozonowania jest fakt, że przy okazji pozbędziecie się nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym papierosowy oraz pleśń. Musisz pamiętać, że obecność drobnoustroju jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich osób i zwierząt w Twoim domu. Nie warto zwlekać z pozbyciem się szkodliwych mikroorganizmów, a tym bardziej robić tego na własną rękę. Skierowanie się po pomoc do profesjonalistów to gwarancja, że obecność drobnoustrojów spadnie do bezpiecznego dla zdrowia poziomu.

Po drugie: dezynsekcja

Choć dezynfekcja i dezynsekcja brzmią bardzo podobnie, nie oznaczają tego samego. Dezynsekcja oznacza pozbycie się wszelkiego rodzaju insektów z Waszego domu. Niezależnie od tego, czy będą to karaluchy, pluskwy, pchły czy mrówki, firmy zajmujące się dezynsekcją bez problemu sobie z tym poradzą. Pamiętajcie o tym, by nie próbować usunąć owadów na własną rękę! Może bowiem okazać się, że tylko pogorszycie sytuację. Insekty nie zostaną wyeliminowane, a uodpornią się na daną substancję, przez co profesjonalistom trudniej będzie skutecznie je usunąć. Firma DDD zorientuje się w problemie i oceni, jaki sposób walki z zagrożeniem będzie najbardziej skuteczny. W przypadku dezynsekcji naprawdę warto działać jak najszybciej, zamiast czekać, aż problem stanie się tak ogromny, że będzie utrudniać Ci codzienność. Obecność karaluchów czy pluskiew znacząco wpływa na jakość życia, dlatego warto zatrudnić profesjonalistów, zamiast męczyć się z insektami. 

Po trzecie: deratyzacja

Obecność gryzoni w domu potrafi być szczególnie uciążliwa. Częściej szybciej niż same zwierzęta, dostrzeżesz szkody, które po sobie pozostawiają. Przegryzione kable, uszkodzone rury, braki w spiżarni, odchody – to chleb powszedni dla każdego, komu trafił się w domu nieproszony gość. 

Istnieją dwa sposoby zwalczania gryzoni:

  • niechemiczne – czyli stosowanie pułapek na gryzonie oraz maszyn ultradźwiękowych;
  • chemiczne – czyli stosowanie pestycydów, najczęściej rodentycydów.

Jeśli zauważysz pierwsze oznaki obecności gryzoni, zwróć się o pomoc do firmy DDD. Profesjonaliści przeprowadzą proces pozbywania się szkodników od początku do końca, a Wy nie będziecie musieli się dłużej martwić o pogryzione przedmioty i znikające jedzenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skąd brać prąd na czas budowy domu?
Skąd brać prąd na czas budowy domu?
Jakie są możliwości legalnego zaopatrzenia budowę w prąd?
W co wyposażyć klasyczny salon?
W co wyposażyć klasyczny salon?
Klasyczne salony, podobnie jak klasyczne ubrania, nigdy nie wychodzą z mody. Jak jednak urządzić taki salon? Podpowiadamy, jakie meble i dekoracje wybrać do klasycznego wnętrza.
Meble idealne do przechowywania rzeczy w mieszkaniu
Meble idealne do przechowywania rzeczy w mieszkaniu
Jakie meble wybrać do przechowywania rzeczy w mieszkaniu? Sprawdźmy to! 
Ostatnie wpisy