Zalety i wady mieszkania w szeregowcu

Nowy dom
Zalety i wady mieszkania w szeregowcu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dom w zabudowie szeregowej to opcja dla osób, którym nie do końca odpowiada mieszkanie w bloku, ale jednocześnie niekoniecznie interesuje je budowa lub po prostu nie chcą mieć domu wolnostojącego. Sprawdź, jakie wady i zalety posiada to coraz popularniejsze rozwiązanie.

Szeregówka – czy to opcja dla Ciebie?

Nie chcesz mieszkać w bloku ani w domu jednorodzinnym? Szukasz czegoś „pośrodku”? Wydaje się więc, że dom w zabudowie szeregowej to coś, co może Cię poważnie zainteresować. Wiele inwestycji deweloperskich to obecnie właśnie domy tego typu. Co istotne, bardzo często są one umiejscowione w mieście, nie zaś na jego obrzeżach. Można więc śmiało stwierdzić, że szeregowiec to namiastka domu, ale w znacznie bardziej atrakcyjnej lokalizacji. Szczególnie jeżeli korzystasz z komunikacji miejskiej, masz dzieci, które, mieszkając za miastem, musiałyby być dowożone na zajęcia… Sprawdź, czy mieszkanie w szeregówce to opcja dobra właśnie dla Ciebie.

Zalety mieszkania w szeregowcu

Podstawową zaletą domu w zabudowie szeregowej jest to, że… nie jest on mieszkaniem w bloku! Tak po prostu, samo to stanowi duży plus sytuacji. Masz osobne wejście, garaż i kawałek ogródka – to prawdziwa namiastka mieszkania w domu jednorodzinnym. Więcej prywatności i swobody to coś, co także czeka na Ciebie po przeprowadzce do szeregówki. Bardzo często na takie mieszkanie decydują się osoby, którym odpowiada życie w mieście, ale jednak chciałyby poczuć odrobinę klimatu posiadania swojego domu.

Nie każdy też ma ochotę urządzać wielki ogród i na co dzień o niego dbać, ale niewielki teren zielony do samodzielnego zagospodarowania to bardzo ciekawa opcja. W takim otoczeniu można odpocząć po ciężkim dniu, a w sezonie wiosenno-letnim urządzić grilla dla rodziny czy przyjaciół. Wróćmy jeszcze do garażu. Każdy, kto mieszkał w bloku i skrobał zimą szyby auta dobrze wie, jakie jest to uciążliwe. Bez wątpienia szeregowiec ma sporo zalet, które warto wziąć pod uwagę!

Pomówmy także o wadach

Nie oznacza to oczywiście, że mieszkanie w szeregówce nie ma wad. Niektórzy powiedzieliby nawet, że ma ich całkiem sporo. Nie jest to dom wolnostojący, a więc masz sąsiadów za ścianą. Jak to bywa z ludźmi, może być więc różnie. Dobry sąsiad to skarb, ale uciążliwy to prawdziwy problem. Lepiej się o tym nie przekonywać na własnej skórze. 

Nie masz także swobody w projektowaniu, a w domu są schody. Jeżeli nie chcesz codziennie biegać z góry na dół, szeregówka może nie być propozycją dla ciebie. Nie rozbudujesz też domu. Jeżeli zrobi się za ciasno, jedyną opcją zmiany jest przeprowadzka. 

Co wybrać?

Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie o to, co jest lepsze – dom szeregowy, mieszkanie czy dom wolnostojący. Każdy z tych konceptów odpowiada na inne potrzeby. Dom w zabudowie szeregowej stanowi na pewno bardzo ciekawą propozycję!

Zdj. główne: Dele Oke/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przechowywać kosmetyki i chemię gospodarczą?
Jak przechowywać kosmetyki i chemię gospodarczą?
Podpowiadamy, jak przechowywać kosmetyki i środki czystości, by było estetycznie i bezpiecznie.
Kredyt hipoteczny na dom – jakie warunki należy spełnić?
Kredyt hipoteczny na dom – jakie warunki należy spełnić?
Aby spełnić warunki kredytu hipotetycznego o dużej wartości, nieraz trzeba dać bankowi dużo dowodów na to, że jest się w stanie go spłacić.
Planujemy domowy budżet! Jak zaoszczędzić na prądzie?
Planujemy domowy budżet! Jak zaoszczędzić na prądzie?
Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd, jednak nie wiesz jak się za to zabrać? Sprawdź, co należy zrobić, aby zaoszczędzić!
Ostatnie wpisy