Zabawki do ogrodu dla dzieci – TOP 5 rozwiązań

W ogrodzie
Zabawki do ogrodu dla dzieci – TOP 5 rozwiązań
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najmłodsi kochają zabawę na dworze szczególnie wiosną i latem. Ze względu na sprzyjające warunki w tym okresie, warto urządzić ogród w taki sposób, aby dzieci mogły oddać się beztroskiej zabawie. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu wpływa na lepsze funkcjonowanie mózgu, a promienie słoneczne wpływają pozytywnie na syntezę witaminy D3. Aby tak się jednak stało, najmłodsi muszą mieć jakieś zajęcie. Co zrobić, aby oderwać ich wzrok od komputera i innych urządzeń elektronicznych? Poznaj 5 rozwiązań na zabawki do ogrodu dla dzieci. 

Prywatny plac zabaw 

Zabawki ogrodowe sprawiają, że Twoje dziecko chętnie i aktywnie spędza wolny czas w ogrodzie. Jednym z najlepszych pomysłów na stworzenie im przestrzeni do zabawy pozostaje zbudowanie prywatnego placu zabaw. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z kosztów i kontrolować nasze wydatki. Place zabaw to miejsce uwielbiane przez każde dziecko. W przypadku zainteresowania tego rodzaju projektem warto postawić na podstawowe elementy. Możemy postawić w ogrodzie piaskownicę, huśtawkę oraz zjeżdżalnie. Taki zestaw gwarantuje wielogodzinną zabawę w doskonałej atmosferze pod czujnym okiem opiekunów i rodziców.  

Piaskownica 

To ulubione miejsce do zabawy w szczególności dla najmłodszych dzieci. W przypadku posiadania jej na własnym podwórku możemy być spokojni o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pociech. Koszt jej zakupu nie należy do wygórowanych. Dysponując budżetem kilkudziesięciu złotych, znajdziemy praktyczną i wytrzymałą piaskownicę. Jeśli nie opuszcza nas odrobina kreatywności i umiejętności, możemy sami ją wykonać. Dobrą alternatywą dla mniejszych dzieci jest piaskownica, która składa się ze spodu i zamykanej pokrywy. W takiej sytuacji możemy wykorzystać dwie części – jedną w formie piaskownicy, a drugą w formie baseniku. 

Zjeżdżalnia 

Chyba nie można kwestionować faktu, że zjeżdżalnia gwarantuje ogromną frajdę dla dzieci w różnym wieku. Dlatego to prawdziwy must have na placu zabaw w ogrodzie. Pamiętajmy o tym, aby model i jej wymiary były możliwie jak najlepiej dopasowane do wieku dziecka. W ten sposób funkcjonalność przedmiotów gwarantuje bezpieczeństwo podczas beztroskiej zabawy. 

>> Zobacz: Jak spędzać wolny czas w ogrodzie?

Huśtawka 

To kolejny element, który zapewni niezapomnianą rozrywkę dla dzieci w różnym wieku. Istnieje wiele modeli huśtawek i to, na który z nich się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od wieku, liczby naszych pociech, a także wolnej przestrzeni, jaką możemy zagospodarować. 

Sportowe zabawki do ogrodu 

Trampolina

W przerwie od wielogodzinnych posiedzeń przed monitorem komputera każdemu dziecku przyda się solidna dawka aktywności fizycznej. Aby połączyć zabawę ze sportem, warto postawić na trampolinę. To świetna zabawa dla dzieci połączona z aktywnością fizyczną. 

Bramka do gry

Kolejną alternatywą spędzenia czasu w ogrodzie na sportowo jest skorzystanie z zestawu bramek do gry. To prawdziwa frajda dla fanów piłki nożnej, która świetnie sprawdzi się jako forma treningów indywidualnych i grupowych. Tego rodzaju elementy pozwalają na trening sprawności, poszerzenie swoich umiejętności przez najmłodszych oraz ćwiczenie koncentracji. Dodatkowym atutem jest możliwość złożenia tych elementów, co pozwala na ich wygodne przechowanie podczas okresu jesienno-zimowego. 

W przypadku poszukiwania wspólnych form aktywności fizycznej i dostępności odpowiedniego budżetu, w naszym ogrodzie możemy postawić prawdziwy basen. To wymarzona atrakcja dla małych i dużych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co wpływa na przytulność wnętrz?
Co wpływa na przytulność wnętrz?
I ty możesz mieć przytulne mieszkanie! Dzięki kilku poradom stworzysz wymarzoną przestrzeń!
Jak wybrać pokrycie podłogowe do domu?
Jak wybrać pokrycie podłogowe do domu?
Poradnik pomocny w dokonaniu wyboru idealnej, dostosowanej do warunków i stylu Twojego domu podłogi. Dowiedz się, na co zwracać uwagę wybierając materiał.
Podesty tarasowe – czy warto je montować?
Podesty tarasowe – czy warto je montować?
Sprawdź, jakie są plusy i minusy podestów tarasowych.
Ostatnie wpisy