Silnik inwerterowy w pralce — co to znaczy?

Silnik inwerterowy w pralce — co to znaczy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku dostępnych jest wiele modeli bogatych w różne funkcje i udogodnienia, którymi kuszą nas producenci. Jedną z nich jest silnik inwerterowy. Czym się charakteryzuje? Jak działa i dlaczego warto kupić model wyposażony właśnie w niego? Sprawdźmy! 

Silnik inwerterowy — czyli jaki? 

Kiedy wybieramy pralkę, zwykle zwracamy uwagę na ilość programów, jej wymiary, ładowność czy sposób ładowania. Raczej rzadko patrzymy i analizujemy pozostałe właściwości, takie jak rodzaj silnika.

Na rynku przeważnie możemy spotkać się z pralkami szczotkowymi lub inwerterowymi. Czym się od siebie różnią? 

Te pierwsze wyposażone są w szczotki, które w trakcie pracy silnika ocierają się o siebie, wytwarzają ciepło i w efekcie wytwarzają energię, napędzającą pracę urządzenia. Niestety często wiąże się to z generowaniem dość dużego hałasu, który nie jest pożądany, kiedy mamy w domu małe dzieci bądź lubimy włączać pranie na noc, by rano wyjąć czyste ubrania. Silniki tego typu nie są również przystosowane do dużych obciążeń w postaci wysokiego tempa wirowania — mamy tu zwykle do czynienia z obrotami o maksymalnej liczbie 800 bądź 1000.

Silniki inwerterowe nie działają przy użyciu szczotek. Ich miejsce zajęły wbudowane magnesy, których używa się do zmiany energii elektrycznej w mechaniczną. Sprawia to, że praca silnika jest znacznie cichsza i zdecydowanie przyjemniejsza przy codziennym użytku. Co więcej, pralki dzięki silnikom inwerterowym mają możliwość ustawienia nawet 1600 obrotów w trakcie wirowania, co pozwala na dokładniejsze osuszenie prania.

Zalety silników inwerterowych

Pralki wyposażone w silniki inwerterowe to nowoczesne urządzenia, znacznie bardziej dopracowane pod względem technicznym od swoich „szczotkowych” poprzedniczek. Co prawda, kupując tego typu pralkę, musimy mierzyć się z odrobinę wyższym kosztem zakupu, jednak w zupełności rekompensują go dodatkowe opcje oraz pozostałe zalety.

Przede wszystkim podstawową atutem pralek wyposażonych w silniki inwerterowe jest ich cicha praca, cichsza nawet o ⅓ od silników szczotkowych, dzięki czemu są one znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu. Spokojnie możemy włączyć urządzenie o każdej porze dnia, nawet w trakcie drzemki dziecka lub kiedy sami kładziemy się spać.

Dodatkowo producenci zapewniają, że urządzenia te są znacznie bardziej energooszczędne, co można zaobserwować w oznaczaniu ich wysokimi klasami energetycznymi, takimi jak A++, a nawet A+++. Pozwala to na zaoszczędzenie sporej kwoty w domowym budżecie i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.

Pralki wyposażone w ten typ silnika są mniej awaryjne. Często producenci oferują gwarancję na silnik urządzenia nawet do 10 lat, co tylko potwierdza jego wysoką jakość i żywotność. Wcześniej wspomniane wysokie obroty pralki sprawiają, że lepiej dopiera i odwirowuje ubrania nawet na krótszych programach.

Dzięki silnikowi inwerterowemu pralka ma stabilniejszy bęben, co w praktyce przekłada się na nowe możliwości i tworzenie nowoczesnych programów, takich jak chociażby pranie z mniejszą ilością zagnieceń.

Pralka z silnikiem inwerterowym do doskonałe rozwiązanie dla osób chcących iść z duchem czasu, którym zależy na efektywnym praniu, szybszym suszeniu oraz zaoszczędzeniu dodatkowych funduszy. To także idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie ciche i mało awaryjne sprzęty domowego użytku.

Zdj. główne: engin akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozjaśnić ciemny przedpokój? Sprawdzone patenty
Jak rozjaśnić ciemny przedpokój? Sprawdzone patenty
Przedpokój to często najciemniejsze pomieszczenie w mieszkaniu lub domu, ale stosując parę sztuczek szybko możemy to zmienić. Przedstawiamy sprawdzone patenty na aranżację tej przestrzeni.
Jak pomalować aluminium
Jak pomalować aluminium
Aluminium jest metalem wytwarzanym z rudy boksytu, która zostaje poddawana przeróżnym procesom metalurgicznym aby można było otrzymać materiał jaki używamy do produkcji blach, profili czy rur. Boksyt to skała osadowa, trzecia pod względem ilości na naszym globie o kolorze czerwono-brązowym, wyglądem przypominającym glinę.
Co kupić do nowego domu?
Co kupić do nowego domu?
Zastanawiasz się, co warto kupić do nowego mieszkania lub domu? Przedstawiamy naszą listę najpotrzebniejszych mebli, sprzętów i dodatków.
Ostatnie wpisy