Nowy dom lub mieszkanie w Lublinie – zalety rynku pierwotnego

Nowy dom
Nowy dom lub mieszkanie w Lublinie – zalety rynku pierwotnego
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wybór nieruchomości, w której chcemy zamieszkać jest jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Własne mieszkanie lub dom jest marzeniem większości ludzi. Aby dokonać właściwego wyboru, warto rozważyć wiele okoliczności, a także patrzeć perspektywicznie. Podpowiemy, co wziąć pod uwagę podczas szukania lokum w Lublinie.

Dom, czy mieszkanie – oto jest pytanie

Dom z ogródkiem jest marzeniem wielu osób zwłaszcza tych, które planują założenie dużej rodziny. Sielankowe wyobrażenie bawiących się na podwórku dzieci, basenu letniego i ogródka należy jednak skonfrontować z licznymi obowiązkami, jakie czekają właściciela. W przypadku domu stan kominów, czy instalacji trzeba sprawdzać we własnym zakresie, a także dbać o czystość podwórka oraz chodnika za ogrodzeniem. Może to być kłopotliwe zwłaszcza zimą, kiedy trzeba usuwać błoto, śnieg i lód. Dodatkowo właściciel jest zobowiązany, aby wyposażyć nieruchomość w śmietniki i szamba (lub przyłącze kanalizacyjne) i utrzymywać je w dobrym stanie. Umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym, a także przepisowa kontrola instalacji również jest w tym wypadku po stronie właściciela.

W przypadku mieszkania większość z tych obowiązków przejmuje administracja, a lokator jest informowany, kiedy należy udostępnić lokum w celu przeprowadzenia stosownych kontroli bezpieczeństwa. Oczywiście balkon, czy nawet taras przynależny do mieszkania nie jest tym samym, co ogródek, ale nowe osiedla są projektowane w pięknych lokalizacjach, gdzie także znajdziemy dużo zieleni i infrastruktury wypoczynkowej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to przestrzeń wspólna, ale zdejmuje z nas obowiązek samodzielnego utrzymywania jej w idealnym stanie. Mieszkania o dużych metrażach także są dostępne na rynku, można wybrać też wariant z przydomowym ogródkiem, zatem nie to powinno być głównym kryterium wyboru. Każdy powinien sam rozważyć, które rozwiązanie spełni jego oczekiwania i zarazem nie przerośnie możliwości.

Lokalizacja nieruchomości w Lublinie jako sprawa kluczowa

Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie, czy to mieszkanie, czy dom jest naszym marzeniem oraz jaki interesuje nas metraż i ilość pokoi, kolejną ważną sprawą jest lokalizacja. Nawet jeśli mamy zamiar przemieszczać się głównie samochodem, obecność w pobliżu transportu zbiorowego może być ważnym plusem zwłaszcza, jeśli chcemy, aby dzieci samodzielnie dojeżdżały do szkoły, ale także dorosłym w sytuacjach awaryjnych taka alternatywa może być czasami potrzebna. Jeśli dodatkowo myślą ekologicznie, niewątpliwie docenią zalety takiego rozwiązania. 

Deweloper http://www.domlublin.pl/ ma w swojej ofercie różnorakie rozwiązania dla mieszkańców Lublina oraz okolic i buduje osiedla w atrakcyjnych lokalizacjach. Firma dba o innowacyjne rozwiązania proponując zmniejszenie zużycia energii cieplnej, dodatkowe chłodzenie, najwyższej klasy drzwi wejściowe, parapety i okna, garaże podziemne i parkingi, a także dostęp do terenów zielonych, placów zabaw, boisk i siłowni zewnętrznych. Dom Lublin jest otwarty na propozycje i oczekiwania Klientów dając możliwość wykończenia wybranego mieszkania na podstawie projektu zamiennego albo całkowicie własnej aranżacji. Wybierać można spośród małych lokali i ogromnych apartamentów, w zależności od oczekiwań i potrzeb. Panele fotowoltaiczne także znajdują zastosowanie w nowych projektach firmy. Wzgórze Zelwerowicza, Koncertowa Dolina, Nowy Standard, czy Nova Krańcowa to tylko niektóre z wyjątkowych osiedli. Jeśli szukasz idealnego mieszkania w Lublinie, z firmą Dom Lublin na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zalety mieszkania z rynku pierwotnego

Mieszkanie z rynku pierwotnego ma wiele zalet, przede wszystkim będziemy jego pierwszymi użytkownikami i możemy urządzić je zgodnie z preferencjami. Rynek wtórny kusi co prawda możliwością zamieszkania w wybranym lokum natychmiast, ale może się okazać, że stan nieruchomości będzie wymagał długiego, gruntownego i czasochłonnego remontu, który zniweluje zysk uzyskany poprzez kupienie tańszego niż na rynku pierwotnym mieszkania. Niewątpliwym atutem rynku pierwotnego są też nowoczesne rozwiązania technologiczne, których brakuje nieruchomościom dostępnym na rynku wtórnym. 

Nieruchomość nabyta na rynku pierwotnym może być także inwestycją pod wynajem, która będzie przynosić nam dodatkowy dochód, a w przyszłości zostanie miejscem zamieszkania dla naszych dzieci, innych członków rodziny, bądź nas samych. Takie zabezpieczenie kapitału także będzie dobrą decyzją na niepewną przyszłość. Dom Lublin od niemal 20 lat z ogromną dbałością i precyzją wybiera lokalizacje w Lublinie, projekty i wykonawców, aby umożliwić Klientom zrealizowanie jednego z najważniejszych marzeń w życiu – o własnym domu i bezpieczeństwie.

Fot.: Patrick Perkins/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble do ogrodu – nie tylko krzesła i ławki
Meble do ogrodu – nie tylko krzesła i ławki
Szukasz inspiracji na odświeżenie wyglądu swojego tarasu? Postaw na niekonwencjonalne meble ogrodowe, które dodadzą Twojemu ogrodowi dużo uroku i elegancji.
Wysokie ceny mieszkań nie hamują popytu na zakup nieruchomości
Wysokie ceny mieszkań nie hamują popytu na zakup nieruchomości
Zamierzasz w najbliższym czasie zainwestować w zakup mieszkania? Sprawdź z nami, jak wygląda rynek nieruchomości!
Jak prawidłowo pozbyć się starego sprzętu elektronicznego?
Jak prawidłowo pozbyć się starego sprzętu elektronicznego?
Dowiedz się, jak odpowiednio zutylizować stary sprzęt elektroniczny, aby zminimalizować wpływ na środowisko i przestrzegać prawnych wymogów.
Ostatnie wpisy