Plac zabaw w ogrodzie – zrób to sam!

W ogrodzie
Plac zabaw w ogrodzie – zrób to sam!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz sposobów na zapewnienie swoim dzieciom atrakcji w ogrodzie? Zobacz, jak samodzielnie stworzyć zajmujący plac zabaw!

Wszyscy wiemy, że ruch to zdrowie. Zwłaszcza ten na świeżym powietrzu. Specjalne miejsce dla dzieci w Waszym ogrodzie może zachęcić je do częstszego przebywania na zewnątrz. Nie musisz kupować kosztownych gotowych placów zabaw. Wiele jego elementów możesz wykonać samemu! Zobacz, jak samodzielnie skonstruować atrakcyjny plac zabaw.

1. Wybierz odpowiednie miejsce

Dziecięcy plac zabaw dobrze zaplanować w miejscu, które możemy mieć na oku – w razie potrzeby będziemy w stanie szybko zareagować. Dobrze, aby było to miejsce oddalone od kwiatów i krzewów – podczas zabawy dzieci mogłyby je zniszczyć. Najlepiej wybrać taki obszar ogrodu, który bez obaw można przeznaczyć na rozrywkę, aby nie martwić się o ewentualne szkody.

>> Zobacz też: Meble do ogrodu – nie tylko krzesła i ławki

2. Piaskownica

To prawdziwe centrum rozrywki dla dziecka z każdego pokolenia – zabawa w piasku jest jednym z ulubionych sposobów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Piaskownica zajmie nieco miejsca, dlatego warto od niej właśnie zacząć projekt naszego placu zabaw. Nie trudno ją wykonać – potrzebujemy jedynie kilku desek i piasku. 

3. Huśtawka

Kolejna rzecz, którą kochają chyba wszystkie dzieci. Huśtawkę możemy wykonać samodzielnie, jeżeli mamy do dyspozycji odpowiednie narzędzia. Jej wykonanie będzie łatwiejsze, jeśli w naszym ogrodzie znajduje się dość wysokie i mocne drzewo, na którym moglibyśmy ją zawiesić. Do skonstruowania huśtawki potrzebne nam będą mocne liny i solidna drewniana deska. 

4. Równoważnia

Innym elementem placu zabaw, który wykonać możemy samodzielnie, jest równoważnia. Ta atrakcja poza zabawą pomoże dzieciom ćwiczyć utrzymywanie równowagi ciała. Do jej zbudowania możemy użyć różnych materiałów – deski, belki czy pieńki będą odpowiednie do skonstruowania równoważni.

5. Tor przeszkód 

Wspaniałą zabawą dla dziecka jest próba pokonywania dostosowanych do jego wieku przeszkód. W naszym przydomowym placu zabaw możemy skonstruować różnorodne przeszkody, które zapewnią dzieciom rozrywkę, a także pomogą w rozwijaniu zdolności motorycznych, dobrej kondycji i ogólnej sprawności fizycznej. Ponownie potrzebne nam będą materiały, takie jak deski, belki lub pieńki drzew.

6. Lina do balansowania

Ten element może być częścią toru przeszkód lub osobnym miejscem zabawy i ćwiczeń. Lina do balansowania to kolejna konstrukcja na placu zabaw, która poza rozrywką zapewni dziecku trening siły i równowagi. Do wykonania tej atrakcji potrzebna jest nam oczywiście solidna lina oraz dwa stabilne słupki, do których będziemy mogli ją przymocować. Mogą to być również drzewa rosnące w naszym ogrodzie, jeżeli znajdują się w dogodnej odległości. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowości literackie na polskim rynku – co warto przeczytać?
Nowości literackie na polskim rynku – co warto przeczytać?
Masz ochotę sięgnąć po jakąś książkę, ale nie wiesz, która jest naprawdę godna uwagi? Sprawdź naszą subiektywną listę nowości literackich, po które naprawdę warto sięgnąć!
Jak wybrać i stosować oleje tarasowe?
Jak wybrać i stosować oleje tarasowe?
Poznaj kluczowe kroki do wyboru i zastosowania oleju tarasowego. Dowiedz się, jak uchronić swój drewniany taras przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i przedłuż jego trwałość.
Ocet na chwasty w kostce brukowej – sprawdź!
Ocet na chwasty w kostce brukowej – sprawdź!
Ocet jest powszechnie używany w naszych domach i można go użyć niemal do wszystkiego. Czy wiedziałeś, że dzięki niemu pozbędziesz się chwastów w kostce brukowej? Sprawdź, jak to zrobić!
Ostatnie wpisy