Boom na domki letniskowe w Polsce

Relaks
Boom na domki letniskowe w Polsce
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzie zaczęli marzyć o wypoczynku w przyjemnych warunkach, najlepiej blisko domu, tak aby nie musieć korzystać z samolotu. Ta moda opanowała praktycznie całą Europę, a małe miejscowości z dostępem do wody lub pięknym zielonym terenem cieszą się największą popularnością. Niektórzy nawet pokusili się o zakup nieruchomości! Czy to się opłaca?

Ciasny, ale własny, czyli dlaczego warto mieć domek letniskowy

Domki letniskowe to świetne rozwiązanie dla każdego, kto ma lub planuje zakup własnej działki. Jeśli dysponujesz większym terenem, możesz nawet przygotować go pod wynajem. Taka inwestycja opłaci się po niedługim czasie. Natomiast jeśli miejsce ma posłużyć jedynie Tobie, Twoim przyjaciołom i rodzinie, możesz wybrać nieco większy domek, w którym wszyscy wygodnie się pomieszczą. Wiele osób składa się na tego typu lokale, aby móc wspólnie z nich skorzystać, a nie płacić kroci za działkę oraz domek.

Doskonałym rozwiązaniem na domek letniskowy będą oczywiście propozycje wykonane z drewna, które pięknie się prezentują, dają wiele możliwości aranżacyjnych – można je np. pomalować na biało czy różowo – do tego zapewniają izolację cieplną na zadowalającym poziomie. Coraz częściej można jednak spotkać domki zrobione z kontenerów, które przyjeżdżają do nas praktycznie gotowe. Mają wszystkie niezbędne przyłącza, a do tego możesz je powiększać i modyfikować, tworząc piętrowe domy z dużą ilością miejsca w środku.

Bez względu na to, jaki rodzaj wybierzesz, domek letniskowy daje Ci ogrom możliwości również poza sezonem wakacyjnym. Jeśli nabędziesz działkę w niewielkiej odległości od swojego domu, w krótkim czasie możesz zmienić otoczenie i odpocząć od zgiełku miasta. Natomiast latem zyskujesz pełen komfort w kwestii grillowania, chodzenia w kostiumie kąpielowym czy montażu basenu. Wszystko zależy od Twojej fantazji.

Wiele osób obecnie wykonuje pracę całkowicie zdalną, dzięki czemu mają znacznie więcej możliwości urlopowych. Z reguły mogą bowiem wykonywać swoją pracę z dowolnego miejsca na ziemi. W tym przypadku warto mieć właśnie przytulny ogródek i niewielki domek, w którym można usiąść pod drzewem, bez butów i w przyjemnym słońcu wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Takie warunki sprzyjają pracy Twojego mózgu, a kolor zielony uspokaja i sprawia, że lepiej nam się myśli. Do tego zupełnie inne dźwięki, zapachy, a także powietrze…

Wszystkie te zalety domów letniskowych sprawiają, że jest to obecnie jedna z najchętniej kupowanych nieruchomości. Oczywiście wpływa to znacząco na wzrost cen, tak samo jak w przypadku mieszkań w większych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy nawet Białystok. Dla przykładu za działkę RODOS, czyli ogródek działkowy w mieście lub na jego obrzeżach, zapłacić trzeba około 20–25 tysięcy złotych! Jeszcze kilka lat temu były to kwoty rzędu 10–15 tysięcy w zależności od tego, czy znajdował się na niej zadbany domek. Są także osoby, które nie tylko kupują dla siebie, ale również wykupują inne działki, mając nadzieję, że ich cena jeszcze pójdzie do góry i uda się im zarobić na tym spore pieniądze.

Zdj. główne: Fredrik Öhlander/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik wyboru deski windsup: Jak znaleźć idealny model dla swoich potrzeb
Poradnik wyboru deski windsup: Jak znaleźć idealny model dla swoich potrzeb
Oto kompleksowy poradnik, który pomoże ci znaleźć idealny model dostosowany do twoich umiejętności, preferencji i warunków wodnych.
Jak utrzymać świeżość jedzenia i napojów podczas podróży?
Jak utrzymać świeżość jedzenia i napojów podczas podróży?
Poznaj skuteczne sposoby na zachowanie świeżości jedzenia i napojów w czasie podróży. Przeczytaj porady, które pomogą Ci unikać zepsutych produktów i utrzymać smak potraw.
Jak skutecznie łączyć elementy mozaiki i ceramiki dla unikalnego wyglądu wnętrz?
Jak skutecznie łączyć elementy mozaiki i ceramiki dla unikalnego wyglądu wnętrz?
Poznaj niezwykłe techniki łączenia mozaiki i ceramiki, które pozwolą stworzyć unikalne i stylowe wnętrza. Zobacz, jak materiał, kolor i faktura mogą dynamizować przestrzeń.
Ostatnie wpisy