Jakie meble są niezbędne w garderobie?

Jakie meble są niezbędne w garderobie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urządzasz swoją garderobę? Zastanawiasz się jakie meble powinny się w niej znaleźć? Jedno jest pewne! Powinny być przede wszystkim funkcjonalne, estetyczne, a co najważniejsze – dopasowane do Twoich potrzeb. Wybierz więc takie meble, które umożliwią Ci doskonałą organizację ubrań, ale i akcesoriów czy innych dodatków. Ważne jest, by w tej przestrzeni panował porządek! Podpowiadamy, co powinno obowiązkowo znaleźć się w tym pomieszczeniu!

Garderoba, czyli pomieszczenie, w którym będziesz przechowywać i organizować swoje ubrania, to bardzo ważne wnętrze w Twoim domu. W jego aranżacji najistotniejsza jest funkcjonalność. Estetyka odgrywa w tym przypadku drugoplanową rolę, co nie oznacza, że nie ma żadnego znaczenia. W garderobie również mogą znaleźć się przecież ciekawe dodatki i oryginalne dekoracje!

Gdy planujesz rozmieszczenie pokoi w swoim domu, spróbuj umieścić garderobę blisko sypialni. To praktyczne rozwiązanie, które z pewnością docenisz z czasem. Jednocześnie w niedalekiej odległości powinna znajdować się też łazienka, tym bardziej, jeśli w garderobie nie znajdziesz miejsca na czy toaletkę, przy której wykonasz codzienny makijaż lub po prostu poprawisz fryzurę. 

Dobrze byłoby, gdyby garderoba była większym pomieszczeniem. Niestety, często ogranicza nas jednak specyfika zastanej przestrzeni, więc w konsekwencji nie mamy dużego pola do popisu. Urządzając garderobę zastanów się jednak, jakie będzie pełnić funkcje. Wiele osób używa tego wnętrza wyłącznie do przechowywania odzieży i obuwia, ale niektórzy umieszczają w niej też suszarnie, organizują miejsce do prasowania itd. Uwzględniając tę kwestię, dokładnie przemyśl, jakie są Twoje oczekiwania.

Meble

Meble to najważniejsze wyposażenie w garderobie. To od nich zależy w jaki sposób będziemy korzystać z tego pomieszczenia. Dobrze dobrane meble sprawią, że nasze ubrania, ale także obuwie, dodatki, biżuterie czy torebki będą uporządkowane. Z pewnością przydadzą się nam, więc szafy z wieszakami, ale też regały i wiszące półki ścienne. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz wykorzystać też komody i szafki wolnostojące. Z pewnością przydatny będzie też stoliczek, a także pufa lub krzesło. Nie zapominaj też o lustrze! To przecież jeden z najważniejszych elementów garderoby.

Jeśli zależy Ci na tym, by dobrze zagospodarować przestrzeń garderobianą, możesz pomyśleć o meblach na wymiar. Ich zakupu możesz dokonać m.in. na https://www.komandor.pl/. Dużą popularnością cieszą się też obecnie szafy wnękowe i komody oraz inne meble o spersonalizowanym charakterze. Wybierając m.in. te na wymiar z łatwością dopasujesz je do swoich potrzeb, więc masz gwarancję, że spełnią wszystkie Twoje oczekiwania! 

Pamiętaj, że funkcjonalność to pojęcie względne, które zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb. Zaplanuj, jak chcesz przechowywać swoje rzeczy. Być może potrzebujesz więcej miejsca, bo chcesz powiesić je na drążku albo wręcz przeciwnie, zależy Ci na tym, by je ułożyć na półkach? 

Nie zapominaj też o wyznaczeniu miejsca do przechowywania bielizny, czyli przede wszystkim odpowiedniej ilości szuflad!

Fot.: Nugroho Wahyu/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są argumenty za izolacją pianką poliuretanową budynków?
Jakie są argumenty za izolacją pianką poliuretanową budynków?
Izolacja pianką poliuretanową jest popularnym i skutecznym rozwiązaniem stosowanym w budynkach na całym świecie.
Domowe sposoby na katar
Domowe sposoby na katar
Masz uporczywy katar i nie możesz go wyleczyć? Sprawdź najlepsze domowe sposoby na tę dolegliwość.
Jakie garnki wybrać?
Jakie garnki wybrać?
Garnki to element wyposażenia, którego używamy praktycznie codziennie. Dlatego też warto zadbać, aby były one dobrze dobrane. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie garnków.
Ostatnie wpisy