Nowości literackie na polskim rynku – co warto przeczytać?

Relaks
Nowości literackie na polskim rynku – co warto przeczytać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zwykle to długie jesienne i zimowe wieczory kojarzą nam się z czytaniem książek, jednak należy pamiętać, że czytać powinniśmy przez cały rok. Pozostaje tylko zasadnicze pytanie: co warto przeczytać? Na rynku wydawniczym dostępne są tysiące książek. Po które w szczególności warto sięgnąć? Oto krótka lista literackich nowości na polskim rynku wydawniczym.

„Tam, gdzie las spotyka się z niebem” Glendy Vanderah

To prawdziwa świeżynka na rynku wydawniczym, miała swoją polską premierę dosłownie kilkanaście dni temu. O świetnym warsztacie i intrygującej fabule zapewnia nas między innymi fakt, że autorka została finalistką Goodreads Choice Awards. To opowieść o Joannie, która próbuje udowodnić całemu światu, że udało jej się pozbierać po stracie ukochanej matki i nierównej walce z rakiem. Jej życie toczy się dalej, aż do momentu, kiedy niespodziewanie pojawia się w nim mała dziewczynka Ursa, twierdząca, że przybyła z gwiazd, aby zobaczyć na własne oczy pięć cudów i zrozumieć ludzi. Czy jej się to uda? Jak jej obecność wpłynie na Joannę? Sięgnij po tę pozycję i przekonaj się sam! My tylko możemy zapewnić, że się nie zawiedziesz, zwłaszcza jeśli lubisz pozycje przepełnione miłością i nadzieją. 

„Jedno życzenie” Nicholas Sparks

Tego autora nie trzeba nikomu przedstawiać. To specjalista od chwytających za serce historii, przy których niejedna z nas wypłakała morze łez. Tym razem zostajemy wprowadzeni w opowieść o życiu Maggie Dawes, która jako młoda dziewczyna zostaje wysłana do małego miasteczka w Karolinie Północnej, by urodzić dziecko i oddać je do adopcji. Tam poznaje przystojnego Bryce’a, który sprawia, że dziewczyna zakochuje się w robieniu zdjęć. Obecnie jest szczęśliwą, znaną fotografką, jeżdżącą po świecie. Jednak przypadkowe spotkanie na plaży zmienia wszystko. Co się wydarzy dalej i jak skończy się miłosna opowieść? 

„Psychologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” Paul Kleinman

Interesujesz się psychologią, a może po prostu jesteś ciekawy świata? „Psychologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” to, jak nazwa wskazuje, pozycja dla osób, które zniechęciły nudne podręczniki do psychologii i długie, męczące wywody. To praktyczna, napisana lekkim i przyjemnym językiem pozycja, zarówno dla tych, którzy chcą poznać konkretne zagadnienia z tej dziedziny, jak i tych próbujących zgłębić tajniki własnego umysłu. Znajdziesz w niej mechanizmy i prawa rządzące naszą psychiką oraz zachowaniami. 

„Zemsta” Jo Nesbø

Nowa pozycja od Jo Nesbø to zbiór opowiadań, w których bohaterowie zmuszeni są dokonać trudnych wyborów, które na zawsze odmienią ich życie. W każdej niemal historii przeplata się motyw zemsty, która czasem potrafi niszczyć ludzi. Mroczne wizje przyszłości będące uniwersum opowiadań skłaniają do refleksji, jednocześnie nie pozwalając nam odłożyć książki przed poznaniem zakończenia. Ostrzegamy, ta pozycja wciąga! 

„Ukraina. Soroczka i kiszone arbuzy” Katarzyna Łoza

To co prawda pozycja, która dopiero ukaże się w kwietniu, jednak naszym zdaniem trzeba o niej wspomnieć. To książka pełna kontrastów, pokazująca Ukrainę w zupełnie nowej odsłonie. Poznajemy znane atrakcje turystyczne i zapomniane miasteczka. Co ważne, przez pół roku Wydawnictwo Poznańskie zrzeka się całego dochodu ze sprzedaży na rzecz PAH SOS Ukraina. Czytając tę książkę, realnie niesiesz pomoc. 

zdj. główne: pexels/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Delivery Week dostępne w dużych miastach – sprawdź!
Delivery Week dostępne w dużych miastach – sprawdź!
Chefowie restauracji przygotowują 2-daniowe doświadczenie do domu. Dostawa jest bezkontaktowa, a Ty możesz cieszyć się restauracyjnym jedzeniem w domowym zaciszu.
Jak urządzić pokoje w domu opieki dla seniorów?
Jak urządzić pokoje w domu opieki dla seniorów?
Urządzenie pokoi w domu opieki dla seniorów wymaga szczególnej uwagi na potrzeby i bezpieczeństwo jego mieszkańców.
Jak wybrać optymalne elementy dla funkcjonowania domowej oczyszczalni ścieków?
Jak wybrać optymalne elementy dla funkcjonowania domowej oczyszczalni ścieków?
Dowiedz się, jakie elementy są kluczowe dla sprawnego działania domowej oczyszczalni ścieków. Przeczytaj nasz przewodnik i podejmij świadome decyzje!
Ostatnie wpisy