Materac H2 czy H3 – który lepszy?

Materac H2 czy H3 – który lepszy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Większość materacy można kupić w różnej wersji w zależności od twardości. Najpopularniejsze są materace Koło w twardości H2 oraz H3. Materace tego producenta wyróżniają się najlepszym stosunkiem jakości do ceny, a większość modeli materacy można wykonać w wersji bardziej miękkiej lub twardej. Jak wybrać odpowiednią twardość swojego wymarzonego materaca i czym się kierować?

Materace H2
Fot. Expert Snu.

Oznaczenia twardości materacy

Twardość materaca jest określana za pomocą symbolu H1, H2, H3 lub H4 i jest to uniwersalne oznaczenie twardości, z którego korzystają wszyscy producenci. Materace Koło są dostępne najczęściej właśnie w czterech twardościach do wyboru, chociaż zdarzają się także modele, które znajdziemy tylko w dwóch czy nawet jednej twardości, wszystko zależy od konstrukcji i typu budowy danego materaca oraz zastosowanych materiałów. Materace Koło są cenione nie tylko za możliwość wyboru optymalnej twardości, ale także za duży i zróżnicowany wybór materiałów oraz konstrukcji. Materace Koło są tworzone z myślą o całej rodzinie – znajdziemy tu zarówno bardzo miękkie materace H1, które polecamy dla bardzo szczupłych i bardzo drobnych osób czy małych dzieci jak i inne twardości. Materac H2 to bardzo popularny wybór dla osób szczupłych oraz o średniej masie ciała. Materac H3 to już twardszy materac przeznaczony dla osób cięższych albo dla kogoś, kto lubi mieć twarde podłoże do spania. Materace H4 wybierane są stosunkowo rzadko, bo są to naprawdę bardzo twarde wyroby, które sprawdzają się raczej u osób z bardzo dużą otyłością, chociaż oczywiście nie jest to zasadą, bo często osoby o większej masie ciała lepiej czują się na materacu H3 niż H4. Dla kogo dokładnie jest dana twardość?

  • H1 (miękki) dla osób o wadze do ok. 60 kg przy wzroście 150-180 cm,
  • H2 (średni) dla osób o wadze powyżej 60 kg,
  • H3 (twardy) dla osób o masie powyżej 80 kg
  • H4 (bardzo twardy) dla osób o wadze powyżej 100 – 120 kg (choć nie zawsze).

W jaki sposób wybrać twardość materaca?

Materace Koło – jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich producentów – są produkowane w różnych twardościach, jak jednak wybrać odpowiedni rodzaj dla siebie? Przede wszystkim warto skorzystać z pomocy profesjonalisty w dobrym sklepie z materacami jak Expert Snu. Gdy do wyboru mamy aż 4 twardości to nietrudno o pomyłkę. Klienci często mają tendencje do kupowania zbyt twardych materacy, bo panuje popularny mit, że takie materace są zdrowsze. Nie znajduje to uzasadnienia w faktach czy w doświadczeniu sprzedawców w sklepach z materacami. Materac zawsze dobieramy do konkretnej osoby – jej wagi, wzrostu i budowy ciała. Nie ma czegoś takiego, jak materac idealny, który sprawdzi się tak samo dla dwóch różnych osób. Każdy inaczej odczuwa twardość, a wiele zależy też od konstrukcji materaca, ulubionej pozycji spania czy nawet od wcześniejszych doświadczeń z materacami. Dlatego najlepiej jest poprosić o pomoc w wyborze twardości profesjonalnego sprzedawcę w sklepie z materacami. Dobry specjalista w Expert Snu potrafi dobrać twardość materaca nawet podczas zakupów w sklepie online!

Rodzaj materaca, a jego twardość

Sposób, w jaki odbieramy twardość danego materaca zależy nie tylko od naszej wagi, wzrostu czy budowy ciała, ale także od rodzaju materaca, jego budowy, ilości i jakości zastosowanych materiałów. Materace Koło są znane z wysokiej jakości oraz wykonania z dbałością o detale, dzięki czemu na produktach polskiego producenta śpią od lat całe pokolenia rodzin. Najpopularniejsze są wciąż materace sprężynowe i właśnie ze względu na obecność sprężyn taki materac w twardości H2 będzie prawdopodobnie odczuwany jako twardszy niż analogiczny materac H2 ale zrobiony np. z pianki czy z lateksu. Pianki w ogóle są ciekawe, bo jest mnóstwo rodzajów i każda z nich będzie dawała inny komfort snu. Na przykład pianka wysokoelastyczna będzie lepszym wyborem dla kogoś lubiącego średniej twardości podłoże, niż pianka termoplastyczna, która sprawdzi się u osób poszukujących twardych materacy ze względu na precyzyjne dopasowanie do ciała. Dlatego zawsze najlepiej jest skonsultować się z profesjonalnym i doświadczonym sprzedawcą.

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/Pexels.com

Zdjęcie w artykule: materiał prasowy Expert Snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać funkcjonalne i estetyczne meble do biura, nie przekraczając budżetu?
Jak wybrać funkcjonalne i estetyczne meble do biura, nie przekraczając budżetu?
Przydatne wskazówki i strategie dotyczące wyboru funkcjonalnych i estetycznych mebli biurowych, które nie obciążą zbytnio Twojego budżetu. Dowiedz się, jak zapewnić sobie komfort pracy bez kompromisów.
Oczyszczacz powietrza – czy warto go mieć?
Oczyszczacz powietrza – czy warto go mieć?
Czy warto zainwestować w oczyszczacz powietrza? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, koniecznie przeczytaj artykuł, aby poznać wady i zalety urządzeń tego typu.
Boom na domki letniskowe w Polsce
Boom na domki letniskowe w Polsce
A może by tak zakup domku letniskowego? Sprawdź, dlaczego warto!
Ostatnie wpisy