Gdzie sprzedać zabawki? Odgracamy pokój dziecięcy!

Domowe patenty
Gdzie sprzedać zabawki? Odgracamy pokój dziecięcy!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecięce pokoje słyną z tego, że wręcz toną pod niezliczoną ilością zabawek. Gdzie można je sprzedać, by zrobić porządek i przy okazji zarobić?

Współcześnie dzieciaki mają „tony” zabawek w swoich pokojach. Często w ogóle się nimi nie bawią, a te tylko leżą i gromadzą kolejne warstwy kurzu. Warto więc pomyśleć o tym, by zrobić porządki. Tylko co zrobić, by „odgracić” pokój? Wyrzucenie dobrych zabawek i to często dość drogich jest raczej nie do przyjęcia. Na szczęście można je sprzedać. Jest to też okazja, by przekonać swoje pociechy, że sprzedając stare zabawki, mogą zarobić na coś nowego, co im się przyda i z czego będą korzystać.

Targi staroci wciąż są na czasie

W wielu większych miastach wciąż organizowane są targi staroci, na których sprzedawane są nie tylko antyki, ale i mnóstwo starych bibelotów, rękodzieło oraz używane zabawki. Na takich imprezach często są prawdziwe tłumy – w tym rodziny z dziećmi. Dlatego szanse na szybką sprzedaż niepotrzebnych już zabawek są całkiem spore. Trzeba jednak pamiętać, że na wielu placach, gdzie odbywają się targi, trzeba zapłacić za miejsce, na którym będziemy handlować. Wówczas warto przeliczyć, czy wysiłek się naprawdę opłaci.

Wyprzedaż garażowa coraz popularniejsza

Na Zachodzie wyprzedaże garażowe są prawdziwym hitem. Moda ta przybyła też i do nas oraz – co istotne – cieszy się rosnącą popularnością. Polega na wystawieniu w garażu (stąd nazwa) czy na podwórku (lepsze rozwiązanie, jeśli jest ładna pogoda) przedmiotów, których już nie potrzebujemy. Wszystko w atrakcyjnych cenach i dobrym stanie. Taką wyprzedaż garażową trzeba jednak dobrze wypromować – można umieścić ogłoszenie w mediach społecznościowych bądź porozwieszać lub porozdawać ulotki i plakaty w okolicy, w której wydarzenie się odbędzie.

Gdzie w internecie można wystawić na sprzedaż swoje zabawki?

Używane zabawki można wystawiać na wielu internetowych platformach. Dawniej dominowało Allegro, obecnie dużą popularnością cieszą się też Vinted czy OLX. Atutem takich stron jest to, że możemy zgodzić się zarówno na sprzedaż wysyłkową (wówczas kupujący musi jednak pokryć koszt wysyłki), jak i odbiór osobisty. Jeśli więc ktoś mieszka niedaleko, może przyjechać i obejrzeć daną rzecz, a następnie podjąć decyzję o jej kupnie. 

Sprzedawać można też w mediach społecznościowych

Na Facebooku jest mnóstwo grup (otwartych bądź zamkniętych), na których można wystawiać używane zabawki bądź inne przedmioty. Ich atutem jest to, że należą do nich osoby zainteresowane takimi ogłoszeniami. W mediach społecznościowych można też znaleźć ogłoszenia typu „Kupię…” – wówczas wystarczy odezwać się do osoby poszukującej jakichś konkretnych zabawek i spróbować dobić targu. 

A może popytać wśród znajomych?

Kolejnym sposobem na pozbycie się nadmiaru zabawek jest ich sprzedaż wśród bliskich znajomych. Warto popytać swoich przyjaciół, czy nie są zainteresowani kupnem czegoś swoim pociechom. Szczególnie jeśli dysponujemy popularnymi zabawkami, które nowe często są bardzo drogie. Dla niektórych może to być szansa na zaoszczędzenie sporych pieniędzy. A dla nas – na zrobienie miejsca na nowe przedmioty.

Zdj. główne: Hannah Rodrigo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co wyróżnia dobrą pościel dla niemowlaka?
Co wyróżnia dobrą pościel dla niemowlaka?
Dowiedz się, jakie cechy powinna posiadać najwyższej jakości pościel dla niemowląt by zapewnić im najlepszy komfort i bezpieczeństwo podczas snu.
Nowy dom lub mieszkanie w Lublinie – zalety rynku pierwotnego
Nowy dom lub mieszkanie w Lublinie – zalety rynku pierwotnego
Wybór nieruchomości, w której chcemy zamieszkać jest jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Własne mieszkanie […]
Jak wybrać idealny zlewozmywak do swojej nowoczesnej kuchni?
Jak wybrać idealny zlewozmywak do swojej nowoczesnej kuchni?
Poszukujesz idealnego zlewozmywaka dla swojej nowoczesnej kuchni? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze, aby zlewozmywak był nie tylko funkcjonalny, ale też estetyczny.
Ostatnie wpisy