Czyszczenie elewacji – samemu czy z pomocą fachowców?

Czyszczenie elewacji – samemu czy z pomocą fachowców?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy wiesz, że elewacja Twojego budynku również potrzebuje czyszczenia? Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, co oczywiście wpływa na pogorszenie estetyki budynku, nawet tego wyjątkowo atrakcyjnego. Brudne ściany z zaciekami od deszczu to niezbyt ładny widok. Zatem jak należy dbać o tę najbardziej wystawioną na działanie warunków atmosferycznych część budynku?

Mycie elewacji – czy można to zrobić samodzielnie?

Ściany Twojego budynku przestały zachwycać nieskazitelną bielą? Możesz to zmienić bez kosztownego malowania! Wystarczy je odpowiednio oczyścić. Nawet jeśli na powierzchni Twojego budynku znajduje się grzyb czy inne drobnoustroje, możesz je usunąć. Musisz jedynie dobrać do tego odpowiednią metodę.

Na wstępie warto zaznaczyć, że czyszczenie elewacji wymaga czasu, a także nie należy do najprostszych. Jednak efekt z pewnością Cię zachwyci i warto to robić w miarę regularnie, raz na kilka lat, oczywiście wedle potrzeby. Czego potrzebujesz do samodzielnego wyczyszczenie elewacji? Oczywiście drabiny, odpowiednio wysokiej, aby móc swobodnie dotrzeć aż pod sam dach. Zwykłe środki do czyszczenia nie wystarczą i najlepiej wypożyczyć lub nabyć sprzęt do mycia ciśnieniowego. Dzięki temu dokładnie oczyścisz fasadę, jednak nie każdy rodzaj elewacji pozwala na stosowanie tej dosyć inwazyjnej metody.Delikatne fasady będą wymagały użycia delikatniejszych metod oraz środków chemicznych.

Po oczyszczeniu ścian budynku warto także pokryć je środkami konserwującymi. Ważne, aby zwiększały one przede wszystkim odporność tej powierzchni na wpływ negatywnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcze, śnieg, mróz czy palące słońce. Do tego zadania sprawdzi się malowanie specjalną farbą, która stworzy na ścianie niewidzialną powłokę. Warto także przemyśleć natrysk powłok antykorozyjnych, a także czyszczenie powierzchni za pomocą suchego lodu. W tym przypadku będzie to zadanie dla specjalistów, którzy od lat zajmują się utrzymaniem budynków w jak najlepszej kondycji.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Mycie elewacji to zazwyczaj ciężka i dosyć żmudna praca, szczególnie jeśli nie mamy w tym wprawy. Aby wykonać zadanie odpowiednio i nie zniszczyć przy okazji ścian naszego domu, najlepiej będzie skorzystać z pomocy specjalistów. Takie firmy dysponują specjalnymi środkami, które pozwalają na skuteczną walkę z różnymi zabrudzeniami. Pomogą Ci także dostosować odpowiednią metodę, a do tego właściwie zabezpieczą fasadę przed wilgocią, grzybami, mrozem i promieniami UV. Będzie się ona wówczas prezentowała wyjątkowo atrakcyjnie. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z ich usług jedynie raz na kilka sezonów. 

Właściwe przeprowadzone czyszczenie gwarantuje piękny, estetyczny i zdrowy wygląd domu. Po kilku godzinach pracy firmy do czyszczenia różnych fasad, zyskujesz praktycznie nowy dom, bez zacieków, śladów brudu i kurzu, a także grzybów i innych drobnoustrojów. Według nas lepiej skorzystać z pomocy fachowców, którzy wykonają swoją pracę sprawnie, szybko i przede wszystkim skutecznie.

Zdj. główne: Claire Sauvin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skrzydłokwiat – wszystko na temat pielęgnacji i wymagań
Skrzydłokwiat – wszystko na temat pielęgnacji i wymagań
Podoba Ci się skrzydłokwiat i chcesz go hodować w swoim domu? Przeczytaj, co warto wiedzieć o uprawie tej rośliny.
Podcasty, które pomogą Ci się zrelaksować po ciężkim dniu
Podcasty, które pomogą Ci się zrelaksować po ciężkim dniu
Chcesz odpocząć i posłuchać czegoś ciekawego? Włącz któryś z najpopularniejszych polskich podcastów. To świetny pomysł na odpoczynek!
Jaki wybrać stół do jadalni?
Jaki wybrać stół do jadalni?
To pytanie z pewnością zadają sobie wszyscy, którzy szukają jednocześnie praktycznego i gustownego mebla do jadalni. Nic dziwnego, wybór idealnego stołu jest niezwykle istotny, to w końcu jeden z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania lub domu.
Ostatnie wpisy