Umywalka wpuszczana w blat – jakie są zalety?

Urządzanie
Umywalka wpuszczana w blat – jakie są zalety?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się nad tym, czy postawić na umywalkę wpuszczaną w blat, czy jednak nablatową? Poznaj zalety pierwszego z rozwiązań i zdecyduj, co będzie lepsze dla Ciebie i twoich wnętrz.

Idealna łazienka – to nie jest takie proste!

Każdy, kto kiedyś mierzył się z aranżacją łazienki, dobrze wie, że nie jest to łatwe zadanie. Chodzi o to, aby umiejętnie pogodzić to, co jest ładne, z tym, co praktyczne! Pomysłów na wystrój jest całe mnóstwo. Niepotrzebny jest nawet architekt wnętrz, bo wystarczy zajrzeć do Internetu, a inspiracji znajdziemy naprawdę wiele.

Są pytania, na które należy odpowiedzieć sobie już na samym początku. Jedno z nich to kwestia umywalki – jak powinna się prezentować? Dziś wspólnie zastanowimy się nad tym, jakie zalety ma umywalka wpuszczana w blat. Nie przemilczymy także wad, więc jeżeli chcesz dowiedzieć się o tym rozwiązaniu jak najwięcej, to jesteś w dobrym miejscu. Zapraszamy do lektury.

Umywalka wpuszczana w blat – poznaj jej zalety

Na początku warto zaznaczyć, że umywalka wpuszczana w blat to wciąż najpopularniejsze rozwiązanie łazienkowe. Nie dzieje się tak bez powodu. Oto jej zalety:

Zajmuje mało miejsca

Jeżeli nie chcesz, aby umywalka grała pierwsze skrzypce w aranżacji łazienki, lub po prostu masz niewiele miejsca, opcja wpuszczana w blat to idealne rozwiązanie dla ciebie. Dzięki temu na blacie znajdziesz przestrzeń na ozdoby lub po prostu postawisz na modny minimalizm i porządek także w łazience.

Chroni blat przed bezpośrednim kontaktem z wodą

Gdy decydujesz się na umywalkę wpuszczaną w blat, chronisz go przed bezpośrednim kontaktem z wodą. To bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu mebel dłużej pozostanie w dobrym stanie. 

Jeżeli więc zależy ci na trwałości powierzchni, a do tego niekoniecznie lubisz stałe sprzątanie, to umywalka wpuszczana w blat wydaje się całkiem rozsądną opcją dla Ciebie. 

Jest symbolem ponadczasowej klasyki

Jeśli niekoniecznie odnajdujesz się wśród nowoczesnych rozwiązań wnętrzarskich, a klasyka jest tym, co sobie najbardziej cenisz, to umywalka wpuszczana w blat jest opcją idealną dla Ciebie. Umywalki nablatowe to dość nowy trend, który po prostu nie każdemu odpowiada.

Porozmawiajmy też o wadach

Aby mieć pełen ogląd sytuacji, nie możemy nie wspomnieć również o wadach umywalek wpuszczanych w blat. Wśród największych wymienia się to, że umywalka wpuszczana w blat zajmuje sporo miejsca w szafce, które można by przecież wykorzystać nieco inaczej. 

Trzeba także zauważyć, że to umywalki nablatowe są teraz najbardziej na topie, tak więc osoby, którym zależy na podążaniu za trendami, raczej niechętnie zdecydują się na opcję wpuszczaną w blat. To od Ciebie i twoich preferencji zależy, która propozycja jest lepsza.

Zdj. główne: Chastity Cortijo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Masaż leczniczy – dlaczego warto z niego skorzystać?
Masaż leczniczy – dlaczego warto z niego skorzystać?
Choć masaże mają długą historię, to wciąż są niezwykle popularne i cenione ze względu na swoje liczne korzyści zdrowotne.
Budowa nowych mieszkań w gminach dzięki kredytom BGK
Budowa nowych mieszkań w gminach dzięki kredytom BGK
Bank Gospodarki Krajowej udzieli preferencyjnych kredytów na budowę mieszkań. Zobacz szczegóły nowej rządowej inicjatywy, mającej wspierać społeczne budownictwo czynszowe.
Wynajem narzędzi oraz sprzętu budowlanego, dlaczego warto wybrać taką opcję?
Wynajem narzędzi oraz sprzętu budowlanego, dlaczego warto wybrać taką opcję?
Sukces w pracach budowlanych, bardzo często zależy od jakości użytego sprzętu, który przychodzi z pomocą. Prace mniej czy bardziej zaawansowane, […]
Ostatnie wpisy