Sypialnia w stylu hotelowym – dekoracje must have

Sypialnia w stylu hotelowym – dekoracje must have
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dekorowanie sypialni w sposób, który nada jej hotelowego nastroju jest w ostatnim czasie w modzie. Mają one wiele charakterystycznych cech, a wypoczynek w nich jest unikalnym doświadczeniem, dzięki któremu faktycznie czujemy się jak nowonarodzeni. Jak zatem osiągnąć taki efekt w naszych domach?

Dopasuj styl, temat

Styl hotelowy jest bardzo ogólnym pojęciem. Zastanów się, jaki styl najbardziej Ci odpowiada. Są to raczej akcenty nowoczesne, tradycyjne, a może luksusowe?

Zainspiruj się fotografiami na Pintereście lub Instagramie i zdecyduj, w którą styl chcesz zainwestować.

Kolory i materiały

Pomyśl o palecie kolorów i materiałach, jakie zastosujesz w swoim pokoju. Nie wybieraj ich zbyt dużo, najlepiej dwa lub trzy. Do bardziej naturalnego wyglądu zdecydowanie nada drewno, płytki imitujące beton i nieco zieleni. Ekskluzywności dodadzą odcienie szarości, bieli i złota.

Meble

Czyli najważniejszy element w sypialni. Pierwsze rzuca się w oczy po przekroczeniu jej progu. Zainwestuj w pościel z najwyższej półki z bawełny lub jedwabiu. Postaw na neutralne, jednolite kolory. Uzyskasz dzięki temu efekt elegancji, czystości oraz wygody.

Łóżko powinno być dobrej jakości, najlepiej z głęboko wyściełanym wezgłowiem, dzięki któremu będzie Ci się wygodniej czytało lub korzystało z laptopa. Nie szczędź również na materacu. Na końcu łóżka postaw tapicerowaną otomanę, gdzie ściągniesz buty i odpoczniesz.

Doskonałym pomysłem jest stworzenie kącika, w którym możesz się zrelaksować. Wyposaż go w szezlong, stolik boczny lub zwykły stolik i dwa krzesła. Wybór należy do Ciebie, lecz pamiętaj, by upewnić się, że zakupione meble są wygodne, a ich jakość jest niekwestionowana. Dla jeszcze większej wygody, zapewnij sobie dodatkowe poduszki, by podeprzeć głowę i plecy.

Oświetlenie

Mogłoby się wydawać, że jest to sprawa dość oczywista, jednak nic bardziej mylnego. Możesz zastosować różne rodzaje oświetlenia, np. nastrojowe, które może przybrać wiele form, jak oprawy sufitowe, kinkiety ścienne, oświetlenie wnęk, itp. Możliwe jest także uwidocznienie jedynie pewnych akcentów, np. obrazów, regałów lub roślin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*