Czym kierować się w wyborze rolet na okna?

Urządzanie
Czym kierować się w wyborze rolet na okna?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli macie dość ciekawskich spojrzeń sąsiadów, świateł ulicznej latarni wpadającego w nocy do sypialni czy odbijających się od telewizora promieni słonecznych, warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich rolet na okno. Dobrze zwrócić uwagę nie tylko na najbardziej designerskie modele, ale poświęcić dłuższą chwilę nad ich praktycznym zastosowaniem. Szeroki wachlarz możliwości pozwala na znalezienie idealnej rolety, która spełni swoją funkcję i zachwyci wyglądem, dopełniając stylową aranżację wnętrza.

Rolety bezinwazyjne

Nie ma co ukrywać, wiele z nas wciąż nie doczekało się własnych czterech ścian i mieszka ze swoim partnerem w wynajmowanym mieszkaniu. Na szczęście nie oznacza to, że musimy całkiem rezygnować z rolet z obawy o naruszenie ściany lub ramy okna. Rolety bezinwazyjne nie sprawiają problemu podczas montażu. Wystarczy przyczepić je do górnej krawędzi okna i w razie potrzeby (podczas mycia szyb czy przeprowadzki) zdemontować w ciągu zaledwie kilku sekund. Prostota wykonania nie sprawia, że tracą przy tym na jakości. Świetnie chronią przed nasłonecznieniem i zapobiegają nagrzaniu pomieszczenia w upalne dni. 

Rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc to nowoczesne rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz. Wykonane są z naprzemiennie rozmieszczonych pasów materiału, co pozwala na regulację stopnia natężenia światła. W ciągu dnia chronią przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów, jednocześnie zapewniając odpowiednią ilość naturalnego oświetlenia. W nocy gwarantują pełną prywatność i ochronę przed blaskiem księżyca. Dobrze sprawdzają się w salonie, biurze, a nawet w kuchni, czyli wszędzie tam, gdzie chcielibyście cieszyć się promieniami słońca bez uciążliwej gorączki. 

Rolety termoizolacyjne

Podczas upałów temperatury w mieszkaniu potrafią znacznie przewyższać temperaturę na zewnątrz. Szczególnie jeśli mieszkacie w bloku, słońce wpadające przez okna może sprawić, że w gorące dni we własnym salonie poczujesz się jak w piecu. Rolety termoizolacyjne nie tylko pozwolą Wam w spokoju oglądać ulubiony serial, ale także zapewnią upragniony odpoczynek od letniej gorączki. Montaż, choć inwazyjny, pozwala na bezproblemowe otwieranie okien, a materiał nawet podczas wiatru ściśle przylega do ramy. Całość jest niezwykle estetyczna i praktyczna, a użytkownikowi gwarantuje pełną prywatność i godziny niczym niezmąconego snu.

Okna dachowe

Mieszkania na poddaszu czy najwyższe piętra w domu mają szczególną tendencję do nagrzewania się pod wpływem promieni słonecznych. Plisy do okien dachowych to wyjątkowe rozwiązanie, które pozwala zasłonić jedynie część okna, dzięki czemu uchronicie się od nadmiernego słońca, nie pozbywając się całkiem dostępu do dziennego światła. To ciekawe rozwiązanie sprawi, że każde pomieszczenie nabierze unikalnego charakteru, jednocześnie zapewniając pełną funkcjonalność. Nowoczesne modele plis dachowych pozwalają na wiele możliwości manipulowania roletą. Możecie jednocześnie podziwiać piękne bezchmurne niebo lub gwiazdy, jednocześnie chowając się przed niechcianym blaskiem słońca lub księżyca.

Wschód czy zachód?

Wybierając odpowiednie rolety, warto kierować się tym, w którym pokoju mają Wam służyć. Czy słońce świeci głównie od strony wschodniej, czy zachodniej? Kiedy pojawia się głównie z rana czy raczej po południu? Pomieszczenia, w których śpicie, wymagają rozwiązań gwarantujących pełną prywatność i kameralność, a domowe biuro dostępu do dziennego światła. Dobrze wziąć pod uwagę wszystkie te kwestie, zanim zdecydujecie się na wybór idealnej rolety do swojego mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Delivery Week dostępne w dużych miastach – sprawdź!
Delivery Week dostępne w dużych miastach – sprawdź!
Chefowie restauracji przygotowują 2-daniowe doświadczenie do domu. Dostawa jest bezkontaktowa, a Ty możesz cieszyć się restauracyjnym jedzeniem w domowym zaciszu.
Jak stworzyć ogródek?
Jak stworzyć ogródek?
Marzysz o swoim ogrodzie? Zobacz, jak z łatwością go zaprojektować.
Parapet zewnętrzny – część wspólna czy własność właściciela mieszkania?
Parapet zewnętrzny – część wspólna czy własność właściciela mieszkania?
Należysz do wspólnoty mieszkaniowej i zastanawiasz się, czy wymiana wadliwego parapetu zewnętrznego w oknie własnościowego mieszkania jest Twoim obowiązkiem? Sprawdź!
Ostatnie wpisy