Kuchenne wyposażenie, na którym nie warto oszczędzać

Urządzanie
Kuchenne wyposażenie, na którym nie warto oszczędzać
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie ma co się oszukiwać – urządzenie i wyposażenie kuchni nie należy do najtańszych. Jest to jednak konieczność, bowiem kuchnia to najważniejsze miejsce w domu, można wręcz rzec, że jego serce. Jest to również miejsce, w którym spędza się na przygotowywaniu posiłków wiele czasu w ciągu doby, dlatego dobrze jest maksymalnie ułatwiać sobie pracę w kuchni, by była przyjemnością. Zobacz, na jakim wyposażeniu do kuchni nie warto oszczędzać.   

Lodówka  

Przechowywanie żywności to dość skomplikowana sprawa, jeśli nie masz do tego odpowiedniego sprzętu. Stare lodówki niestety często nie utrzymują stałej temperatury, rozmrażają się w niespodziewanych momentach, co prowadzi do rozwoju wielu niebezpiecznych bakterii, a to wszystko sprawia, że jedzenie psuje się bardzo szybko. Żeby uniknąć marnowania jedzenia i pieniędzy, warto zainwestować w dobrej jakości, nowoczesną lodówkę. Zadbaj o to, by była duża i głęboka, żeby zmieściło się w niej jak najwięcej artykułów oraz na przykład garnków i pudełek z resztkami jedzenia. Dodatkowo, technologia “no-frost” oszczędzi Ci niemało pracy i bałaganu przy czyszczeniu lodówki.    

Płyta indukcyjna  

Najwybitniejsi kucharze zawsze radzą, by gotować na ogniu, jednak umówmy się, gotowanie na płycie indukcyjnej jest szybsze i wygodniejsze, a jej czyszczenie to bułka z masłem w porównaniu do kuchenki gazowej. Jeśli zdecydujesz się na zakup kuchenki indukcyjnej lub elektrycznej do swojej kuchni, zadbaj o to, by była ona wykonana z najlepszych materiałów, a czułość jej przycisków nie utrudniała gotowania. Wiele tańszych modeli płyt grzewczych blokuje się od odrobiny wilgoci, przyciski reagują na kontakt z garnkiem, nie dłonią, a do tego temperatura na poszczególnych poziomach nie jest stała. Ułatw sobie przygotowywanie posiłków i zainwestuj w dobrą płytę.   

Zlew kuchenny   

Pora na ostatni element tak zwanego trójkąta roboczego, czyli zlew kuchenny. Zlewozmywaki nie służą wyłącznie do mycia naczyń, dlatego niezależnie od tego, czy masz zmywarkę, czy też nie, zainwestuj w dobry i duży, dwukomorowy zlew. Przy jego wyborze, zwracaj uwagę głównie na materiał, z jakiego jest wykonany. Popularne dawniej zlewozmywaki kuchenne ze stali ustępują miejsca dużo łatwiejszym do utrzymania w czystości i trwalszym komorom granitowym. Ten materiał dużo mniej reaguje z resztkami jedzenia oraz stosowanymi do zmywania środkami chemicznymi, dzięki czemu w kuchni przy zlewie nie unosi się nieprzyjemny zapach, a płyny do naczyń nie pozostawiają przebarwień i zacieków. 

Wielofunkcyjny robot kuchenny

Jeśli cierpisz na wieczny deficyt wolnego czasu, a do tego z gotowaniem Ci nie po drodze, nie żałuj pieniędzy na robota kuchennego. Owszem, dobry sprzęt tego rodzaju to nawet kilka tysięcy złotych, ale ilość czasu, jaką dzięki niemu zaoszczędzisz, jest bezcenna. W takim urządzeniu możesz przygotować obiad w kilka minut, zblendować zupę i wyrobić ciasto lub lody na deser. To wspaniałe rozwiązanie dla dużych rodzin, ponieważ ogromne ilości jedzenia możesz przygotować w naprawdę bardzo krótkim czasie. 

Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie w domu, gdzie rano przy śniadaniu oraz wieczorem przy kolacji spotyka się cała rodzina. Poza tym to właśnie tam powstają posiłki, które później wspólnie jecie, rozmawiając o swoim dniu. Jeśli chcesz, by była ona źródłem przyjemności i miejscem, gdzie miło spędza się czas, zadbaj o odpowiednie wyposażenie kuchni. Wtedy gotowanie obiadu przestanie być przykrym obowiązkiem.

Zdjęcie główne: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praca Niemcy – sprawdź, jakie masz możliwości z branży budowlanej?
Praca Niemcy – sprawdź, jakie masz możliwości z branży budowlanej?
Sprawdź, jacy fachowcy mogą liczyć na zatrudnienie w Niemczech. To jedynie kilka przykładów wybranych spośród dziesiątek ofert. 
Jak przyciąć storczyka?
Jak przyciąć storczyka?
Łodygi lub korzenie Twojego storczyka zaczynają usychać? Sprawdź, jak je prawidłowo usunąć, by nie uszkodzić rośliny!
W marcu 2021 roku padł rekord popularności kredytów mieszkaniowych
W marcu 2021 roku padł rekord popularności kredytów mieszkaniowych
W marcu 2021 roku padł rekord popularności kredytów mieszkaniowych. Przyrost w porównaniu z marcem 2020 wynosił aż 36%! Rozważasz zakup nieruchomości? Koniecznie sprawdź, czym jest BIK Indeks!
Ostatnie wpisy