Kredyt hipoteczny na dom – jakie warunki należy spełnić?

Nowy dom
Kredyt hipoteczny na dom – jakie warunki należy spełnić?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aby spełnić warunki kredytu hipotetycznego o dużej wartości, nieraz trzeba dać bankowi dużo dowodów na to, że jest się w stanie go spłacić. Sprawę dodatkowo komplikuje rodzaj zaciąganego kredytu. Inwestycyjny będzie wymagał dodatkowych świadczeń od ZUS-u, jak to wygląda w kwestii hipoteki? 

Co należy spełnić, aby bank był bardziej przychylny?

W przypadku mniejszych inwestycji bank nie będzie specjalnie protestował. Sprawa się komplikuje w momencie chęci zaciągnięcia kredytu na sumę, chociażby 400 tys. zł. W celu zwiększenia swoich szans zaciągnięcia kredytu na taką sumę warto spłacić wszystkie poprzednie raty. Zwiększy to jeden z kluczowych czynników, na jaki bank zwraca uwagę, a więc zdolność kredytową. Na nią składają się również miesięczne wydatki, ilość domowników, a także sam dochód miesięczny. Kredyt inwestycyjny również może spowodować pewne zamieszanie, ponieważ trzeba będzie przedstawić odpowiednie zaświadczenia z urzędu skarbowego oraz ZUS-u. W przypadku kredytu hipotetycznego sprawa może być trudna przez potrzebny wkład własny. Czymś takim może być przypadek, w którym mając chęć na wzięcie kredytu na dom, bank weźmie pod hipotekę samą działkę. W przypadku pobrania kredytu gotówkowego można liczyć na pewien wydatek od strony samego kredytobiorcy. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tak dużego kredytu, warto posilić się odpowiednim źródłem, omawiającym dokładnie ten temat: https://www.lowcakredytow.pl/kredyt-400-tys-jak-dostac-ile-wynosi-rata/.

Kredyt hipoteczny a ubezpieczenie

Ubezpieczenie jest koniecznym warunkiem pobrania każdego kredytu hipotetycznego. Aby bank w ogóle spojrzał na propozycję kredytobiorcy, musi on posiadać stosowne ubezpieczenie w wariancie standardowym. Bank potrzebuje tego, aby mieć pewną formę zabezpieczenia. W przypadku wystąpienia szkody całkowitej u kredytobiorcy np. śmierci, resztę kredytu spłaci jego ubezpieczyciel. Standard oznacza, że konieczne jest zabezpieczenie domu na bazie jego murów oraz elementów stałych. Czynnikami, które muszą być brane pod uwagę w temacie ochrony, są pożary, powodzie, silne opady gradu, deszczu, śniegu, a nawet uderzenie pojazdu lądowego. Wszystko to na szczęście wchodzi już w skład samego standardu ubezpieczenia. Jego koszt, może oscylować w granicach 100 zł, co nie jest aż tak wygórowaną ceną. 

Należy jednak pamiętać, że bank nie zwalnia z możliwości wzięcia rozszerzeń do samego ubezpieczenia. Te mogą się różnić w zależności od danego towarzystwa. Najlepiej to widać, na przykładzie wzięcia ochrony dla zwierząt domowych. Każde towarzystwo może zaproponować inne rodzaje zwierząt, które można ubezpieczyć. W jednym mogą być dozwolone jedynie psy i koty. W drugim może dojść jeszcze wariant z papugami. W trzecim natomiast oferta może obejmować wszystkie zwierzęta wspomniane wcześniej, a dodatkowo myszoskoczki, chomiki, czy rybki. Innym ciekawym rozszerzeniem może się okazać ochrona sprzętu multimedialnego. Aby w ogóle brać je pod uwagę, warto poznać samą definicję takiego sprzętu. Multimediami nazywane są te urządzenia, w których możliwy jest przesył informacji. Są to więc wszelkiego rodzaju telewizory, radia, smartfony, a nawet konsole do gier. Warto jednak znaleźć pewien umiar w rozszerzeniach, ponieważ może to oznaczać wzrost kosztów samego ubezpieczenia, a trzeba pamiętać, że kredyt hipoteczny również może porządnie obciążyć budżet kredytobiorcy. W przypadku znalezienia już odpowiedniego ubezpieczenia warto poszukać odpowiadającej wymaganiom oferty samego kredytu, na podstawie pewnych źródeł – https://www.lowcakredytow.pl/.

Zdjęcie główne: Thirdman/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć nowoczesny i przytulny taras?
Jak stworzyć nowoczesny i przytulny taras?
Wystrój tarasu jest tym, co sprawia, że jest to miejsce klimatyczne, gdzie chce się spędzać jak najwięcej czasu. Zobacz, jak stworzyć przytulny, zapraszający taras przed swoim domem.
Jak wybrać odpowiednie odmiany nasion do naszego ogrodu?
Jak wybrać odpowiednie odmiany nasion do naszego ogrodu?
Zrozum, jak ważny jest wybór odpowiednich odmian nasion do założenia ogrodu swoich marzeń. Naucz się, jak dopasować nasiona do warunków glebowych i klimatycznych swojego podwórka.
Płynowskazy – kluczowy element armatury przemysłowej
Płynowskazy – kluczowy element armatury przemysłowej
Armatura przemysłowa to niezwykle ważny element infrastruktury w wielu branżach przemysłowych.
Ostatnie wpisy