Jak unowocześnić wnętrze kawalerki?

Urządzanie
Jak unowocześnić wnętrze kawalerki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chcesz, żeby wnętrze Twojej kawalerki wyglądało bardziej nowocześnie? Sprawdź, jak szybko możesz odmienić jego wygląd.

Wielofunkcyjne meble

Aranżacja niewielkich przestrzeni wymaga często wyboru priorytetów i pogodzenia wielu funkcji na małym metrażu, zachowując przy tym jednak ergonomiczną i niezagraconą przestrzeń. W takiej sytuacji warto zainwestować w meble, które prezentują się lekko we wnętrzu, a także umożliwiają zmianę układu aranżacji w razie potrzeby. Warto zdecydować się na zakup np. składanej kanapy z pojemnikiem do przechowywania, kanapy modułowej umożliwiającej tworzenie różnych konfiguracji, pufy z pojemnikiem na podręczne rzeczy, stolika pomocniczego na kółkach czy kuchennego stołu, który można rozłożyć, kiedy odbywa się impreza rodzinna czy potrzeba więcej miejsca do pracy zdalnej. Dużą popularnością cieszy się również stylowy fotel w stylu skandynawskim, z podnóżkiem i funkcją rozkładania, marki Grekpol, którego oparcie pozwala na komfortową, kilkustopniową regulację. Dodatkowo fotel jest wyposażony w dwie duże kieszenie na gazetę, książkę lub pilota, które znajdują się w podłokietniku. W niewielkich przestrzeniach dobrze sprawdzą się meble na smukłych nóżkach, które zachowują wizualną lekkość i umożliwiają wygodne sprzątanie czy dodatkowe przechowywanie pod meblem.

Ciekawa aranżacja ścian

Kreatywna aranżacja ścian może być dobrym rozwiązaniem, żeby unowocześnić przestrzeń o niewielkim metrażu, zwłaszcza jeśli pełni ona jednocześnie kilka funkcji w ramach jednego pomieszczenia. Możesz zdecydować się na ozdobienie tylko jednej ściany poprzez zastosowanie innego koloru farby, powieszeniu dużego lustra czy wykonania dekoracyjnej aranżacji z płytek gipsowych. Nowoczesna imitacja starej białej cegły to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie klimatyczne wnętrza i surowe, industrialne elementy aranżacji. Ta forma odświeżenia wnętrza, zastosowana na wybranej ścianie, będzie subtelna i nie zadziała na niekorzyść mieszkań o niewielkim metrażu. Jeśli zależy Ci na optycznym powiększeniu i doświetleniu kawalerki, to warto w tym celu wykorzystać duże lustra lub lustrzane drzwi szafy. 

Zmiana aranżacji okiennej

Jednym z najszybszych sposobów na unowocześnienie aranżacji w kawalerce jest pozbycie się ciężkich i masywnych zasłon, które zajmują cenne miejsce, przytłaczają przestrzeń i szybko zbierają kurz. Nowoczesną alternatywą są zasłony typu dzień-noc lub plisy, dzięki którym można wygodnie regulować natężenie światła wpadającego do wewnątrz, a także zapewnić sobie prywatność i intymność od spojrzeń sąsiadów. Na stronie: https://rolettowo.pl/ znajdziesz szeroki wybór rolet, plisów i żaluzji wykonywanych profesjonalnie na wymiar. 

Fot.: Collov Home Design/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
4 zabawy z dzieckiem w domu, które zorganizujesz w 15 minut
4 zabawy z dzieckiem w domu, które zorganizujesz w 15 minut
Zastanawiasz się, jak zorganizować zabawę z dzieckiem, aby nie nudziło się w domu? Oto 4 pomysły na zabawy, które z pewnością zajmą każdego malucha.
Jak wybrać i stosować oleje tarasowe?
Jak wybrać i stosować oleje tarasowe?
Poznaj kluczowe kroki do wyboru i zastosowania oleju tarasowego. Dowiedz się, jak uchronić swój drewniany taras przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i przedłuż jego trwałość.
Na to musisz zwrócić uwagę, projektując łazienkę
Na to musisz zwrócić uwagę, projektując łazienkę
Łazienka to niezwykle istotne pomieszczenie w każdym domu. Dlatego też podpowiadamy Ci, jak ją urządzić, aby była ona wygodna i piękna.
Ostatnie wpisy