Inteligentny telewizor – co to jest Smart TV?

Inteligentny telewizor – co to jest Smart TV?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pojęcie inteligentnego telewizora używane w ostatnim czasie szczególnie często. Okazuje się, że urządzenia z których korzystamy na co dzień mają coraz więcej zastosowań i potrafią znacznie więcej! Na przykład telefony nie służą już jedynie do wykonywania rozmów, a telewizory – cóż, również i one mogą znacznie więcej niż tylko oferowanie użytkownikom programów telewizyjnych z ustalonym przez stacje harmonogramem. Czy wiesz, co to jest Smart TV i dlaczego znajdziesz go w tak wielu domach?

Co to jest Smart TV?

Telewizory z funkcją Smart TV to po prostu urządzenia, które nie tylko łączą się z internetem, ale które również pracują pod systemem operacyjnym i dają możliwość instalowania na nich aplikacji. W ten sposób możesz nie tylko oglądać telewizję, ale również inne ulubione treści, które znajdziesz na wybranych platformach streamingowych. 

Jeżeli po prostu kochasz oglądać filmy i seriale, to przy pomocy Smart TV skorzystasz również z płatnej telewizji kablowej oraz satelitarnej. Jednocześnie na telewizorze możesz korzystać z takich aplikacji jak YouTube, Netflix, CANAL+, HBO Max, Player.pl, Prime Video, Disney+ czy Polsat Box Go. Funkcja Smart TV obecna w poszczególnych modelach to łatwy dostęp do wielu aplikacji, a także możliwość ich dodawania i usuwania w dowolnym momencie.

Inteligentny telewizor w Twoim domu

Telewizor staje się w ten sposób jednym z inteligentnych urządzeń w Twoim domu. Od Ciebie zależy, czy postawisz na więcej takich rozwiązań. Po prostu skorzystaj ze SmartThings, czyli aplikacji, która pozwoli Ci na kontrolowanie podłączonych do niej urządzeń. To proste, łatwe i szybkie. 

W ten sposób korzystasz nie tylko z inteligentnego telewizora, ale również cieszysz się inteligentnym domem! W jedną chwilę zmienisz na przykład ustawienia temperatury czy włączysz światła. Korzystaj tak, jak potrzebujesz i lubisz! Sprawdź, które urządzenia marki Samsung możesz łatwo ze sobą sparować.

Jak wybrać najlepszy Smart TV?

Wybór telewizora do domu nie jest łatwy, o ile nie określimy wcześniej naszych potrzeb. Warto wcześniej zastanowić się nad tym, czego konkretnie oczekujemy od nowego urządzenia. Czy będzie ono przydatne przede wszystkim podczas prowadzenia rozgrywek w grze czy może jednak wolimy oglądać filmy i seriale? Są również użytkownicy, którzy wykorzystują telewizor jako narzędzie do pracy poprzez wyświetlanie na nim treści z komputera czy telefonu. 

Możesz liczyć na kinową jakość oraz niezwykłe wrażenia, jeżeli wybierzesz ekran o dużej rozdzielczości. Sprawdź, który wariant będzie dla Ciebie odpowiedni i dopasuj go do swojej przestrzeni domowej. Zwróć uwagę na to, w jakiej odległości od telewizora umieścisz kanapę czy inne elementy zestawu wypoczynkowego. Pamiętaj, że również to urządzenie może wyróżniać się niebanalnym, ponadczasowym designem, który z łatwością wpasujesz w styl urządzonego wnętrza.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ocet na chwasty w kostce brukowej – sprawdź!
Ocet na chwasty w kostce brukowej – sprawdź!
Ocet jest powszechnie używany w naszych domach i można go użyć niemal do wszystkiego. Czy wiedziałeś, że dzięki niemu pozbędziesz się chwastów w kostce brukowej? Sprawdź, jak to zrobić!
Jak pomalować meble na biało? Krok po kroku
Jak pomalować meble na biało? Krok po kroku
Chcesz pomalować lakierowane meble? Przeczytaj, czym pomalować meble na biały kolor.
Sposoby na mrówki w domu – pozbądź się ich!
Sposoby na mrówki w domu – pozbądź się ich!
Twój dom odwiedziły mrówki i nie wiesz jak się ich pozbyć? Sprawdź jakie domowe sposoby przygotowaliśmy dla Ciebie!
Ostatnie wpisy