Inteligentny telewizor – co to jest Smart TV?

Inteligentny telewizor – co to jest Smart TV?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pojęcie inteligentnego telewizora używane w ostatnim czasie szczególnie często. Okazuje się, że urządzenia z których korzystamy na co dzień mają coraz więcej zastosowań i potrafią znacznie więcej! Na przykład telefony nie służą już jedynie do wykonywania rozmów, a telewizory – cóż, również i one mogą znacznie więcej niż tylko oferowanie użytkownikom programów telewizyjnych z ustalonym przez stacje harmonogramem. Czy wiesz, co to jest Smart TV i dlaczego znajdziesz go w tak wielu domach?

Co to jest Smart TV?

Telewizory z funkcją Smart TV to po prostu urządzenia, które nie tylko łączą się z internetem, ale które również pracują pod systemem operacyjnym i dają możliwość instalowania na nich aplikacji. W ten sposób możesz nie tylko oglądać telewizję, ale również inne ulubione treści, które znajdziesz na wybranych platformach streamingowych. 

Jeżeli po prostu kochasz oglądać filmy i seriale, to przy pomocy Smart TV skorzystasz również z płatnej telewizji kablowej oraz satelitarnej. Jednocześnie na telewizorze możesz korzystać z takich aplikacji jak YouTube, Netflix, CANAL+, HBO Max, Player.pl, Prime Video, Disney+ czy Polsat Box Go. Funkcja Smart TV obecna w poszczególnych modelach to łatwy dostęp do wielu aplikacji, a także możliwość ich dodawania i usuwania w dowolnym momencie.

Inteligentny telewizor w Twoim domu

Telewizor staje się w ten sposób jednym z inteligentnych urządzeń w Twoim domu. Od Ciebie zależy, czy postawisz na więcej takich rozwiązań. Po prostu skorzystaj ze SmartThings, czyli aplikacji, która pozwoli Ci na kontrolowanie podłączonych do niej urządzeń. To proste, łatwe i szybkie. 

W ten sposób korzystasz nie tylko z inteligentnego telewizora, ale również cieszysz się inteligentnym domem! W jedną chwilę zmienisz na przykład ustawienia temperatury czy włączysz światła. Korzystaj tak, jak potrzebujesz i lubisz! Sprawdź, które urządzenia marki Samsung możesz łatwo ze sobą sparować.

Jak wybrać najlepszy Smart TV?

Wybór telewizora do domu nie jest łatwy, o ile nie określimy wcześniej naszych potrzeb. Warto wcześniej zastanowić się nad tym, czego konkretnie oczekujemy od nowego urządzenia. Czy będzie ono przydatne przede wszystkim podczas prowadzenia rozgrywek w grze czy może jednak wolimy oglądać filmy i seriale? Są również użytkownicy, którzy wykorzystują telewizor jako narzędzie do pracy poprzez wyświetlanie na nim treści z komputera czy telefonu. 

Możesz liczyć na kinową jakość oraz niezwykłe wrażenia, jeżeli wybierzesz ekran o dużej rozdzielczości. Sprawdź, który wariant będzie dla Ciebie odpowiedni i dopasuj go do swojej przestrzeni domowej. Zwróć uwagę na to, w jakiej odległości od telewizora umieścisz kanapę czy inne elementy zestawu wypoczynkowego. Pamiętaj, że również to urządzenie może wyróżniać się niebanalnym, ponadczasowym designem, który z łatwością wpasujesz w styl urządzonego wnętrza.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble do ogrodu – nie tylko krzesła i ławki
Meble do ogrodu – nie tylko krzesła i ławki
Szukasz inspiracji na odświeżenie wyglądu swojego tarasu? Postaw na niekonwencjonalne meble ogrodowe, które dodadzą Twojemu ogrodowi dużo uroku i elegancji.
Czy kafelki 3D to nowy trend w aranżacji wnętrz?
Czy kafelki 3D to nowy trend w aranżacji wnętrz?
Odkryj fascynujący świat trójwymiarowych kafelków, które zdobywają coraz większą popularność w dziedzinie aranżacji wnętrz. Dowiedz się, dlaczego są one nowym trendem oraz jak wpłyną na wygląd Twojego domu.
Jak parzyć herbatę w dzbanku?
Jak parzyć herbatę w dzbanku?
Jak należy ją przygotować?
Ostatnie wpisy