Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę dla dziecka?

Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę dla dziecka?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli spodziewasz się dziecka, wiele rzeczy może zaprzątać Twoją głowę podczas ciąży. Jedną z nich może być pokrycie kosztów opieki zdrowotnej dla pociechy. Jeśli masz własny plan opieki zdrowotnej, Ty i Twoje dziecko będziecie mieli zapewnioną opiekę zaraz po urodzeniu. Z kolei, jeżeli Ty lub Twój współmałżonek macie ubezpieczenie zdrowotne od pracodawcy, będziecie mogli zmienić plan od razu, ponieważ posiadanie dziecka jest kwalifikującym się wydarzeniem życiowym, które uruchamia specjalny okres zapisów. Ten specjalny okres zapisów pozwala również na zapisanie się do planu, aby uzyskać pokrycie finansowe dla Ciebie i Twojego dziecka.

Czy mój indywidualny lub rodzinny plan automatycznie obejmuje moje nowe dziecko?

Po urodzeniu dziecka noworodek jest objęty ubezpieczeniem przez pierwsze 30 dni życia z racji przedłużenia Twojej polisy ubezpieczeniowej na niego. 

Począwszy od 31 dnia, to przedłużenie pokrycia zazwyczaj się kończy. Podczas gdy opieka macierzyńska – zarówno przed, jak i po porodzie – oraz niektóre usługi opieki zdrowotnej dla dzieci są podstawowymi świadczeniami, które są pokryte przez wszystkie plany na rynku, ubezpieczenie zdrowotne dla niemowląt nie jest uwzględnione jako podstawowe świadczenie. Aby uzyskać ubezpieczenie zdrowotne w tym czasie, należy zapisać się lub zmienić plan ubezpieczenia zdrowotnego.

Jak widać, nie trzeba martwić się ubezpieczeniem noworodka na zapas. Pierwsze tygodnie po jego przyjściu na świat są objęte zazwyczaj zwykłą polisą matki. Są jednak inne kwestie, które warto rozważyć, a obejmuje je dodatkowe ubezpieczenie dla noworodka. Czym charakteryzuje się ta forma polisy? Czy warto się na nią zdecydować?

Czy warto kupować ubezpieczenie dla noworodka?

Jedną z najczęściej wybieranych opcji, jest dodatkowe ubezpieczenie dla małego dziecka. Ten rodzaj polisy może okazać się niebywale atrakcyjną opcją dla rodziców. Dzieje się tak, ponieważ pakiety od najlepszych usługodawców mogą pomóc pokryć koszty związane z takimi kwestiami, jak leczenie, leki, rehabilitacja, czy wizyta u specjalistów, a także organizacja badań, czy pieniądze niezbędne do transportu medycznego pomiędzy miejscem zamieszkania a placówką medyczną. 

Całość uzupełniają takie zapisy w polisie, jako dodatkowa opieka medyczna, pomoc psychologiczna dla dziecka po hospitalizacji, zwrot kosztów wycieczki, która przepadła z powodu wypadku dziecka, a także szybki dostęp do informacji w postaci infolinii medycznej lub rehabilitacyjnej czy pomoc w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Jak widać, zakres usług, które obejmuje polisa ubezpieczeniowa dla noworodka, jest niezwykle różnorodna. Z tego powodu, warto się zastanowić nad tym, aby wybrać ten model ubezpieczenia. Na szczęście, oferują go najpopularniejsi usługodawcy w naszym kraju.

Jak wybrać polisę dla dziecka?

Chcąc zakupić dobrą polisę dla dziecka, warto szczegółowo przeanalizować oferty najlepszych ubezpieczycieli w Polsce. Istnieje wiele sprawdzonych i łatwych sposobów, aby to zrobić. Jednym z nich są zestawienia poszczególnych usługodawców, które można znaleźć na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl
Warto również poszerzyć swój zakres wiedzy o dodatkowe informacje. Pomocą mogą być wartościowe artykuły, gdzie temat ubezpieczeń dla dzieci jest szczegółowo wytłumaczony z różnych perspektyw, co może dać rodzicom jeszcze lepszy wgląd na tę formę polisy – https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/odszkodowanie-za-smierc-rodzica-z-polisy-na-zycie/110.html.

Zdjęcie główne: Peter Oslanec/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oświetlenie wpływa na atmosferę w domowych przestrzeniach? Poradnik dla dekoratorów wnętrz
Jak oświetlenie wpływa na atmosferę w domowych przestrzeniach? Poradnik dla dekoratorów wnętrz
Dowiedz się, jak poprawnie dobrać oświetlenie dla każdej pomieszczenia w twoim domu, aby stworzyć idealną atmosferę. Poradnik zawiera praktyczne porady dla dekoratorów wnętrz.
Parapet zewnętrzny – część wspólna czy własność właściciela mieszkania?
Parapet zewnętrzny – część wspólna czy własność właściciela mieszkania?
Należysz do wspólnoty mieszkaniowej i zastanawiasz się, czy wymiana wadliwego parapetu zewnętrznego w oknie własnościowego mieszkania jest Twoim obowiązkiem? Sprawdź!
Niezbędnik majsterkowicza – co warto mieć w domowej skrzynce z narzędziami?
Niezbędnik majsterkowicza – co warto mieć w domowej skrzynce z narzędziami?
Niezbędnik majsterkowicza? Oto co powinno się w nim znaleźć.
Ostatnie wpisy