Co warto wiedzieć o dźwigach towarowych?

Inne
Co warto wiedzieć o dźwigach towarowych?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dźwigi towarowe to urządzenia używane do transportu ładunków na wyższe bądź niższe kondygnacje budynku, w którym się znajdują. Stanowią one na ogół niezależną konstrukcję samonośną obsługiwaną bezpośrednio przez człowieka. 

Budowa i działanie dźwigów towarowych

Niewielkie dźwigi towarowe nie są wyposażone w sterowanie wewnętrzne. W przypadku najmniejszych urządzeń, nie mają dostępu do nich nawet ludzie, ponieważ ich wymiary i wykonanie nie pozwalają na to. Dźwigi towarowe poruszają się po prowadnicach pionowych bądź nachylonych pod niewielkim kątem w stosunku do pionu. Windy towarowe konstruowane są tak, by załadunek towarów był jak najłatwiejszy. Załadunek można wykonywać z wykorzystaniem wózków widłowych, elektrycznych lub paletowych ręcznych. Zależnie od udźwigu, urządzenia są w stanie przewozić nawet do kilku ton ładunku. W niektórych sytuacjach do budowy stosuje się nierdzewne materiały.

Zastosowanie dźwigów towarowych

Windy towarowe charakteryzują się prostą i solidną konstrukcją, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i nie tylko. Są powszechnie spotykane m.in. w halach produkcyjnych i magazynowych, w których służą do transportowania towarów niezbędnych do wyprodukowania ostatecznych wytworów. Tymczasowe konstrukcje pojawiają się niekiedy również na placach budowy, na których są stosowane do przenoszenia materiałów budowlanych. Warto mieć na uwadze, że choć windy towarowe uchodzą za urządzenia niezwykle solidne, tak jak wszystkie inne mogą ulegać uszkodzeniom wymagającym konsultacji z fachowcem. Najlepiej jest zapobiegać takim sytuacjom poprzez pamięć o regularnej konserwacji.

Dźwigi towarowe od Lift Service S.A.

Lift Service S.A. to producent dźwigów towarowych spełniających normy PN-EN81.1. oraz PN-EN81.2, które służą do transportowania towaru, któremu towarzyszą ludzie. Zamawiając tego typu urządzenie należy podać informacje takie jak maksymalne gabaryty załadunku, masę i wymiary wózka służącego do załadunku, wymagany stopień IP dla instalacji dźwigowej, temperaturę pracy, zapylenie oraz wymagania sanitarne. Firma może wykonać dźwigi zgodne z indywidualnymi potrzebami klienta. W tym celu powinien on skontaktować się z nią telefonicznie bądź drogą mailową. Dostępne są dźwigi towarowe z prawem wstępu ludzi przy załadunku oraz dźwigi towarowe małe, czyli tzw. kuchenne. Ze szczegółowymi informacjami klienci mogą zapoznać się na stronie internetowej producenta – http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-towarowe

Fot.: Jason Dent/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Impreza w ogrodzie – 5 aranżacji tarasu
Impreza w ogrodzie – 5 aranżacji tarasu
Zastanawiasz się jak zaaranżować taras, aby stworzyć wyjątkową atmosferę na swoim przyjęciu? Koniecznie sprawdź te propozycje!
Pokój dziecięcy: Kreatywna przestrzeń dla rozwoju i zabawy
Pokój dziecięcy: Kreatywna przestrzeń dla rozwoju i zabawy
Pokój dziecięcy - przestrzeń do twórczej zabawy i nauki. Kluczowe elementy i organizacja dla rozwoju dziecka.
Półki na ścianie – co zrobić, aby były efektowne?
Półki na ścianie – co zrobić, aby były efektowne?
Co zrobić, żeby półki nie były jedynie zbieraczem kurzu?
Ostatnie wpisy