Nowe meble do mieszkania – co nabyć w pierwszej kolejności?

Urządzanie
Nowe meble do mieszkania – co nabyć w pierwszej kolejności?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kupienie nowego mieszkania albo przeprowadzenie remontu w tym, które już masz, zawsze wiąże się z ekscytacją. Większość ludzi zdecydowanie lubi odświeżać aranżację wnętrz. W ten sposób możesz nie tylko dostosować pomieszczenia do swoich aktualnych preferencji estetycznych, ale również uczynić swoją przestrzeń bardziej zorganizowaną, praktyczną i komfortową.

Nowe meble do kuchni

Odświeżając mieszkanie, warto postępować zgodnie z planem. Postaw na systematyczne działanie, a już wkrótce zobaczysz naprawdę zakakujące efekty. Jednym z pomieszczeń, na którego remont ludzie decydują się najczęściej, jest kuchnia. Dzieje się tak z zupełnie zrozumiałych powodów: podczas przygotowywania posiłków i zmywania naczyń często można narobić bałaganu, który nie jest aż tak łatwy do posprzątania. Przygkładem mogą być zachlapane gorącym olejem ściany lub ślady po krojeniu na blatach. Oczywiście, zazwyczaj na pewno starasz się unikać wykonywania czynności, które mogłyby skończyć się trwałym uszkodzeniem kuchni, ale przez lata użytkowania tego pomieszczenia, niemożliwe jest całkowite uniknięcie szkód. Wybierając nowe meble kuchenne miej na uwadze nie tylko ich aspekty estetyczne, ale również trwałość materiałów, z których zostały wykonane. Przemyśl również kwestie logistyczne. Zastanów się, czy masz w kuchni wystarczająco miejsca do przechowywania produktów? Jeśli nie, warto przemyśleć nowy projekt i uwzględnić w nim dodatkowe szafki lub głębsze szuflady.

Odświeżenie łazienki

Innym często remontowanym pomieszczeniem jest łazienka. W tym przypadku przyczyny również bywają prozaiczne: duża wilgoć, stała obecność wody i (najczęściej) dość mała przestrzeń są powodem tworzenia się odbarwień czy odkładania się na armaturze kamienia. Nowe meble łazienkowe powinny więc lepiej sprawdzać się przy tych zadaniach. Jeżeli marzysz o czarnej lub ciemnej ceramice, warto sprawdzić ilość minerałów w wodzie z wodociągów. W tym celu możesz zadzwonić do miejskiej sieci i dowiedzieć się, czy istnieje duża szansa na odkładanie się kamienia na ceramice. Jeśli tak – niestety, prawdopodobnie będziesz musiał zrezygnować z czarnego desingu. Ważne jest również zadbanie o komfort korzystania z nowych elementów aranżacji. Pamiętaj, że umywalka powinna być dość głęboka, by móc swobodnie umyć w niej ręce. W ten sposób oszczędzisz sobie również ścierania z jej okolic wychlapanej wody.

Najważniejsze meble w mieszkaniu

Przeprowadzka do nowego mieszkania lub zakup pierwszego apartamentu w życiu i aranżacja jego pomieszczeń to wielkie wydarzenie, które może się wiązać ze sporymi wydatkami. Z tego powodu nie każdego stać, by od razu zakupić wszystkie wymarzone meble. Jeśli przez jakiś czas będziesz musiał poradzić sobie z ograniczoną liczbą udogodnień, warto przede wszystkim zadbać o urządzenia kuchni i łazienki. Natomiast w pozostałych pomieszczeniach najważniejszymi meblami będą: łóżko lub kanapa do spania, stół lub biurko do pracy oraz krzesła do kuchni, które będziesz przy nich postawić. Kolejnym meblem do zakupu zdecydowanie powinna być szafa lub komoda, dzięki której przestaniesz „żyć na walizkach”. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Maksim Goncharenok

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać funkcjonalne i estetyczne meble do biura, nie przekraczając budżetu?
Jak wybrać funkcjonalne i estetyczne meble do biura, nie przekraczając budżetu?
Przydatne wskazówki i strategie dotyczące wyboru funkcjonalnych i estetycznych mebli biurowych, które nie obciążą zbytnio Twojego budżetu. Dowiedz się, jak zapewnić sobie komfort pracy bez kompromisów.
Z czym łączyć trawy ozdobne? Aranżacje
Z czym łączyć trawy ozdobne? Aranżacje
Chcesz sadzić trawy ozdobne w ogrodzie? Zobacz, z czym możesz je łączyć.
Tworzenie świątecznej atmosfery przy pomocy dekoracji stołu – inspiracje i pomysły
Tworzenie świątecznej atmosfery przy pomocy dekoracji stołu – inspiracje i pomysły
Odkryj sposoby na udekorowanie świątecznego stołu i wprowadzenie magicznej atmosfery za pomocą inspiracji i pomysłów z naszej najnowszej kolekcji.
Ostatnie wpisy