Jak udekorować dziecięcy pokój?

Dekorowanie
Jak udekorować dziecięcy pokój?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dziecięcy pokój powinien być bezpieczny i przyjazny dla najmłodszych członków rodziny. Przeczytaj, przy pomocy jakich dekoracji możesz dodać mu ciepła i przytulności. 

Dziecięcy pokój powinien być azylem i ulubioną przestrzenią malucha w całym domu. Ważne, żeby łączył w sobie różne funkcje, był funkcjonalny i bezpieczny, a do tego zachęcał dziecko do spędzania w nim czasu. Dekoracje odgrywają ważną rolę w pokoju dziecięcym, ponieważ kreują odpowiedni nastrój, a przy tym mogą służyć do zabawy czy pełnić funkcję edukacyjną. 

Pastelowe kolory, baśniowe motywy i domowe zoo

Przy urządzaniu pokoju dla malucha warto zwrócić szczególną uwagę na dekoracje ścienne. Stylowe tapety do pokoju dziewczynki i chłopca z motywami, takimi jak zwierzątka, literki, cyferki, pojazdy, motyle czy napisy, sprawią, że przestrzeń stanie się bardziej przytulna i będzie budzić pozytywne emocje u malucha. Dla trochę starszego dziecka dobrym rozwiązaniem może być tapeta do pokoju młodzieżowego z bardziej dojrzałymi motywami: m.in. fragmentami komiksów, elementami architektonicznymi, geometrycznymi czy graffiti. Alternatywą dla tapet mogą być również kolorowe plakaty włożone w ozdobne ramy czy specjalne tablice magnetyczne i do pisania markerem. Tablice edukacyjne mogą posłużyć do nauki cyfr czy liter, a także stanowić narzędzie do mierzenia codziennych nawyków czy zapisywania zadań domowych i ważnych dat. Z pomocą tablicy na magnesy możesz również wyeksponować rodzinne zdjęcia czy rysunki i dyplomy dziecka.

Zmyślne przechowywanie

Meble oraz różne elementy wyposażenia w pokoju dziecięcym mogą być zarówno praktyczne, jak i urocze. Będąc w sklepie z artykułami dla dzieci, zapoznaj się z ofertą kolorowych śmietników czy ozdobnych koszy na zabawki w kształcie zwierząt. Funkcjonalnym rozwiązaniem są również dekoracyjne pojemniki na kółkach, które umożliwiają przechowywanie klocków, lalek czy samochodów, a także ułatwiają ich sprzątanie po zakończonej zabawie. Miękkie, gumowe kółka nie będą rysowały podłogi, a dzięki praktycznemu uchwytowi dziecko będzie mogło zabrać wszędzie zabawki ze sobą. 

Pościel dla małego astronauty czy piłkarza

Tekstylia, takie jak zasłony, ozdobne poduszki czy pościel, odgrywają znaczącą rolę w każdym wnętrzu. Zadbaj o to, żeby w pokoju dziecka znalazły się jego ulubione motywy. Inwestycja w ozdobne poszewki na poduszki nie będzie duża, a dzięki temu możesz zmieniać te elementy wystroju w zależności od pory roku czy zmiany zainteresowań malucha.

Domki i namioty do dziecięcego pokoju

Mali odkrywcy z pewnością docenią osobny kącik do zabaw, który możesz zaaranżować w pokoju dziecka przy pomocy dziecięcego namiotu z miękkiej tkaniny. Tego rodzaju pawilony dodają wnętrzu uroku, a także izolują od podłoża i zapewniają większy komfort zabawy. W namiocie mogą zamieszkać także ulubione pluszaki i inne zabawki Twojego dziecka. Latem możecie wynieść tipi do ogrodu, dzięki czemu dziecko zyska schronienie przed słońcem. Wnętrze namiotu to również urokliwa przestrzeń do wspólnego czytania bajek.

Fot.: Ksenia Chernaya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zamiana budynku gospodarczego na mieszkalny – formalności i porady
Zamiana budynku gospodarczego na mieszkalny – formalności i porady
Masz w planach zmianę budynku gospodarczego w mieszkalny? Nastaw się na to, że bez kilku formalności załatwionych w gminie się nie obejdzie.
O co warto zapytać właściciela kupując mieszkanie?
O co warto zapytać właściciela kupując mieszkanie?
Chcesz kupić mieszkanie na rynku wtórnym? Oto rzeczy, o które należy zapytać!
Mapy świata na ścianę – 4 inspiracje
Mapy świata na ścianę – 4 inspiracje
Mapa świata może być doskonałą dekoracją ściany – i to niekoniecznie w salonie czy sypialni. Z powodzeniem sprawdzi się nawet w kuchni!
Ostatnie wpisy