Jaki dzbanek z filtrem wybrać? Czy to ma znaczenie?

Jaki dzbanek z filtrem wybrać? Czy to ma znaczenie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dzbanki filtrujące wodę zyskują na popularności. Sprawdzają się w wielu domach, zakładach pracy, czy przedszkolach. Dowiedz się, jaki dzbanek filtrujący wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Sprawdź poniższy poradnik.   

Z każdym rokiem wzrasta świadomość społeczeństwa w kwestii ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Coraz częściej decydujemy się na ekologiczne rozwiązania, dzięki którym udaje nam się zaoszczędzić. Dzbanek filtrujący wodę może zastąpić setki kupowanych przez nas plastikowych butelek z wodą, a jego wymienne wkłady filtrujące zapewniają odpowiednio oczyszczoną i zdatną do picia wodę. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup nowego urządzenia do domu, warto zapoznać się z kilkoma informacjami na jego temat. Kupując dzbanek, musisz zaopatrzyć się w filtry oczyszczające wodę. A na sklepowych półkach znajdziesz ich różne rodzaje.  

Zalety kupna dzbanka filtrującego wodę   

Główną zaletą, która zauważysz po zakupie dzbanka, jest poprawa smaku i właściwości fizykochemicznych przefiltrowanej wody. Warto podkreślić, że przefiltrowana woda nie pozostawia kamienia na urządzeniach AGD i bez obaw możesz ją pić. Dodatkowo dzięki używaniu przefiltrowanej wody nie narażasz swoich naczyń na nieestetyczny nalot np. na dnie szklanek.  

Jak działa dzbanek filtrujący?    

W dzbanku umieszczasz filtr, który posiada węgiel aktywowany oraz żywicę jonowymienną. To właśnie to połączenie odpowiada za poprawę jakości i właściwości wody. Gdy jony znajdujące się we wkładzie zetkną się z wodą, zmniejszają twardość wody i usuwają z niej zawartość miedzi i ołowiu.    

Jak używać dzbanka filtrującego wodę?   

Uzyskanie przefiltrowanej i zdrowej wody dzięki dzbankowi jest niezwykle proste. Wystarczy do górnego pojemnika wlać wodę z kranu. Ona w przeciągu kilku minut przecieknie przez specjalny, oczyszczający ją filtr, a następnie trafi do dużego, dolnego zbiornika, skąd możesz już nalewać wodę do szklanki. Negatywne substancje wpływające na zapach, smak i przejrzystość wody, zostaną usunięte przez węgiel obecny w filtrach.   

Rodzaje filtrów   

Wchodząc do sklepu, znajdziesz mnóstwo różnych filtrów. Jaki wybrać? 

Wyróżnić możemy dwa typy filtrów: pionowe, w kształcie cylindra, np. marki Dafi Classic i poziome, które są szerokie, ale krótkie, np. Brita Maxtra czy Dafi Unimax. Różnią się one czasem, na jaki starczają oraz ilością oczyszczanej wody, np. filtr Dafi Classic pozwala na przefiltrowanie od 100 do 150 litrów wody, a np. firma Brita zaleca włożenie nowego filtru po 28 dniach. Różnią się one również swoim zastosowaniem. Producent filtrów Dafi komunikuje, że swoje produkty dzieli na te do urządzeń AGD, takich jak ekspresy do kawy, czajniki, czy żelazka oraz te przeznaczone do zimnych napojów i bidonów. W zależności od tego, jaki filtr wybierzesz, może różnić się on stopniem, w jakim redukuje twardość wody oraz siłą usuwania np. chloru. W sklepach znajdziesz również filtry, które podnoszą poziom pH wody lub wzbogacają wodę w magnez.  

Jeżeli zdecydujesz się na zakup dzbanka filtrującego, zwróć uwagę na charakterystykę używanych do niego filtrów. To dzięki nim zmniejsza się odkładanie kamienia. Oczyszczają one wodę z pierwiastków takich jak miedź czy ołów. Zakup takiego dzbanka wiążę się z regularnością wymiany wkładów, dlatego najlepiej zaopatrzyć się od razu w kilka. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić z hiacyntem po przekwitnięciu?
Co zrobić z hiacyntem po przekwitnięciu?
Masz w swoim ogrodzie lub w domu hiacynty? Przeczytaj, co należy zrobić po ich przekwitnięciu.
Poradnik dla właścicieli gastronomii, pomagający w wyborze sztućców, adekwatnych do klimatu i prestiżu restauracji
Poradnik dla właścicieli gastronomii, pomagający w wyborze sztućców, adekwatnych do klimatu i prestiżu restauracji
Odkryj jak dobrze dobrane sztućce mogą podkreślić charakter Twojej restauracji i zadowolić gości. Kliknij i dowiedz się więcej!
Kluczowe aspekty przy wyborze farby do salonu: praktyczne wskazówki
Kluczowe aspekty przy wyborze farby do salonu: praktyczne wskazówki
Dowiedz się, jak wybrać idealną farbę do salonu. W artykule podpowiadamy, jakie aspekty są kluczowe, aby twój salon nabrał charakteru i stylu.
Ostatnie wpisy