Jak przechowywać kosmetyki i chemię gospodarczą?

Jak przechowywać kosmetyki i chemię gospodarczą?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kosmetyki i chemia gospodarcza to nieodłączne elementy wyposażenia naszej łazienki. O ile te pierwsze najczęściej są w ładnych opakowaniach i możemy chcieć je wyeksponować, o tyle detergenty lepiej jest trzymać w miejscu, do którego nie wszyscy mają dostęp. Jak więc przechowywać tego typu produkty? Podpowiadamy!

Jak przechowywać kosmetyki?

Kosmetyki powinniśmy przechowywać w miejscu, do którego mamy łatwy dostęp, by nie tracić czasu na ich szukanie. Używamy ich zazwyczaj rano, gdy mamy mało czasu do wyjścia z domu lub wieczorem, gdy chcemy jak najszybciej położyć się do łóżka. Dla własnego komfortu, dobrze więc trzymać się klasycznych schematów: żel pod prysznic i szampon trzymać pod prysznicem, mydło na umywalce itp. Szczególnie, jeżeli mają one estetyczne opakowania – tego typu kosmetyki znajdziesz na stronie https://www.roem.pl/produkty/kosmetyki/. Możemy jednak zastanowić się, czy tego typu produkty lepiej i wygodniej będzie trzymać bezpośrednio na armaturze, czy też na specjalnie zamontowanych półeczkach. Jeżeli nasze wnętrza są urządzone w stylu minimalistycznym, warto skorzystać z dozowników wbudowanych w blat. Wtedy wnętrze nabierze ładu i porządku.

Zbyt wiele kosmetyków na wierzchu nigdy nie będzie prezentował się dobrze. Dlatego więc takie produkty, jak kosmetyki do makijażu, przybory do golenia oraz pielęgnacji twarzy lepiej jest trzymać w zamykanych szafkach. Warto o nich pomyśleć już na etapie projektowania łazienki. Mogą być one podumywalkowe, połączone bezpośrednio z lustrem, wolnostojące, na kółkach lub zamontowane w ścianie. Wszystko zależy od tego, jaką powierzchnią dysponujemy i ile rzeczy musimy przechowywać. Niektóre kosmetyki możemy przecież przenieść do sypialni, szczególnie, jeżeli znajduje się tam nasza toaletka. Pamiętajmy, że niestety nie wszystkie produkty możemy przechowywać w łazience, gdzie panuje duża wilgotność. Kosmetyki, takie jak np. perfumy mogą stracić swoje właściwości.

Jak przechowywać chemię gospodarczą?

Nie ulega wątpliwości, że chemia gospodarcza nie może być przechowywana w widocznych i łatwo dostępnych miejscach. Detergenty często mają w składzie silne substancje żrące, które mogą być groźne dla zdrowia. Jeżeli w domu przebywają dzieci, warto dodatkowo zabezpieczyć miejsce, w którym przechowuje się chemię gospodarczą dodatkowym zabezpieczeniem. Może być to szafka zamykana na kluczyk lub kłódkę albo najwyższa półka w regale.

Hurtownia środków czystości przechowuje produkty w miejscach suchych i bez dostępu do naturalnego światła. W podobny sposób powinniśmy przechowywać detergenty w naszym domu. Niektóre produkty nie będą mogły być przechowywane w łazience, ze względu na wahania poziomu wilgoci. O wiele lepiej umieścić je wtedy w kuchni, z dala od źródła ciepła, np. pod zlewem. Warto również zapoznać się z oznaczeniami umieszczonymi na etykiecie, by zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć wcześniejszego zepsucia się produktu.

Fot.: Ron Lach/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wynajem maszyn budowlanych – wsparcie dla wszystkich przedsiębiorców
Wynajem maszyn budowlanych – wsparcie dla wszystkich przedsiębiorców
Firmy budowlane cieszą się dużą popularnością na rynku usługowym.
Jaki rodzaj sejfu wybrać?
Jaki rodzaj sejfu wybrać?
Przedmioty, które posiadasz, wymagają specjalnego zabezpieczenia? Sprawdź, jak wybrać najlepszy sejf, określając co i przed czym chcesz chronić!
Zakup mieszkania – o czym trzeba pamiętać?
Zakup mieszkania – o czym trzeba pamiętać?
Odkryj kluczowe porady i wskazówki, które pomogą Ci w procesie wyboru idealnego mieszkania. Nasz poradnik dla pierwszorazowych kupujących dostarczy Ci wszystkich niezbędnych informacji, aby podjąć prawidłową decyzję.
Ostatnie wpisy