Jak przechowywać kosmetyki i chemię gospodarczą?

Jak przechowywać kosmetyki i chemię gospodarczą?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kosmetyki i chemia gospodarcza to nieodłączne elementy wyposażenia naszej łazienki. O ile te pierwsze najczęściej są w ładnych opakowaniach i możemy chcieć je wyeksponować, o tyle detergenty lepiej jest trzymać w miejscu, do którego nie wszyscy mają dostęp. Jak więc przechowywać tego typu produkty? Podpowiadamy!

Jak przechowywać kosmetyki?

Kosmetyki powinniśmy przechowywać w miejscu, do którego mamy łatwy dostęp, by nie tracić czasu na ich szukanie. Używamy ich zazwyczaj rano, gdy mamy mało czasu do wyjścia z domu lub wieczorem, gdy chcemy jak najszybciej położyć się do łóżka. Dla własnego komfortu, dobrze więc trzymać się klasycznych schematów: żel pod prysznic i szampon trzymać pod prysznicem, mydło na umywalce itp. Szczególnie, jeżeli mają one estetyczne opakowania – tego typu kosmetyki znajdziesz na stronie https://www.roem.pl/produkty/kosmetyki/. Możemy jednak zastanowić się, czy tego typu produkty lepiej i wygodniej będzie trzymać bezpośrednio na armaturze, czy też na specjalnie zamontowanych półeczkach. Jeżeli nasze wnętrza są urządzone w stylu minimalistycznym, warto skorzystać z dozowników wbudowanych w blat. Wtedy wnętrze nabierze ładu i porządku.

Zbyt wiele kosmetyków na wierzchu nigdy nie będzie prezentował się dobrze. Dlatego więc takie produkty, jak kosmetyki do makijażu, przybory do golenia oraz pielęgnacji twarzy lepiej jest trzymać w zamykanych szafkach. Warto o nich pomyśleć już na etapie projektowania łazienki. Mogą być one podumywalkowe, połączone bezpośrednio z lustrem, wolnostojące, na kółkach lub zamontowane w ścianie. Wszystko zależy od tego, jaką powierzchnią dysponujemy i ile rzeczy musimy przechowywać. Niektóre kosmetyki możemy przecież przenieść do sypialni, szczególnie, jeżeli znajduje się tam nasza toaletka. Pamiętajmy, że niestety nie wszystkie produkty możemy przechowywać w łazience, gdzie panuje duża wilgotność. Kosmetyki, takie jak np. perfumy mogą stracić swoje właściwości.

Jak przechowywać chemię gospodarczą?

Nie ulega wątpliwości, że chemia gospodarcza nie może być przechowywana w widocznych i łatwo dostępnych miejscach. Detergenty często mają w składzie silne substancje żrące, które mogą być groźne dla zdrowia. Jeżeli w domu przebywają dzieci, warto dodatkowo zabezpieczyć miejsce, w którym przechowuje się chemię gospodarczą dodatkowym zabezpieczeniem. Może być to szafka zamykana na kluczyk lub kłódkę albo najwyższa półka w regale.

Hurtownia środków czystości przechowuje produkty w miejscach suchych i bez dostępu do naturalnego światła. W podobny sposób powinniśmy przechowywać detergenty w naszym domu. Niektóre produkty nie będą mogły być przechowywane w łazience, ze względu na wahania poziomu wilgoci. O wiele lepiej umieścić je wtedy w kuchni, z dala od źródła ciepła, np. pod zlewem. Warto również zapoznać się z oznaczeniami umieszczonymi na etykiecie, by zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć wcześniejszego zepsucia się produktu.

Fot.: Ron Lach/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dziennik budowy w smartfonie? Kolejny etap cyfryzacji
Dziennik budowy w smartfonie? Kolejny etap cyfryzacji
Cyfryzacja wkracza w świat budownictwa. Już za kilka miesięcy formalności związane z budową domu będzie można kontrolować z pozycji telefonu.
Jak oświetlić taras? 6 inspiracji
Jak oświetlić taras? 6 inspiracji
Szukasz praktycznego i estetycznego oświetlenia na swój taras? Zobacz dostępne propozycje i wybierz coś dla siebie.
Poradnik, jak efektywnie wykorzystać akcesoria meblowe do organizacji przestrzeni w domu
Poradnik, jak efektywnie wykorzystać akcesoria meblowe do organizacji przestrzeni w domu
Odkryj, jak maksymalizować przestrzeń swego domu dzięki inteligentnemu wykorzystaniu akcesoriów meblowych. Ten poradnik pokaże Ci, jak stworzyć harmonię i porządek we wszystkich pomieszczeniach.
Ostatnie wpisy