Podstawowe wyposażenie w środki higieny w zakładach pracy

Inne
Podstawowe wyposażenie w środki higieny w zakładach pracy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bazowe wyposażenie w środki higieny to obowiązek każdego pracodawcy bez względu na branżę, w której prowadzona jest działalność i charakter firmy. Małe przedszkole, zakład fryzjerski, blacharski, a może butik? W każdym z tych miejsc pracownicy muszą przejść odpowiednie szkolenie z przepisów BHP, a na co dzień mieć udostępnione podstawowe akcesoria higieniczne, które zagwarantują im właściwe i bezpieczne wykonywanie swoich obowiązków oraz dostęp do czystych urządzeń sanitarnych. Co najlepiej sprawdzi się w miejscach pracy? Jakich środków używać, by prace porządkowe były efektywne, ale też możliwie najbardziej ekonomiczne?

Środki higieniczne w miejscach pracy to obowiązek pracodawcy

Kwestia higieny osobistej wydaje się być oczywista. Wobec pracowników stawiamy wymagania schludnego stroju oraz estetycznego wyglądu, jako pracodawcy mamy też jednak obowiązki z naszej strony. Każdy zakład pracy musi być wyposażony w środki higieny i zaplecze sanitarne tak, by gwarantować swoim pracownikom komfort i bezpieczeństwo pracy. O czym musimy pamiętać? Gdzie najlepiej zaopatrywać się w produkty do sprzątania i dezynfekcji? Każdy z naszych pracowników musi mieć możliwość korzystania z urządzeń sanitarnych oraz środków czystości, które będą dla niego bezpieczne. Chodzi tu zarówno o osoby, które korzystają z toalet czy zaplecza kuchennego, ale także pracowników odpowiedzialnych za wykonywanie prac porządkowych. Koniecznie zadbaj o jasne i precyzyjne schematy dotyczące zasad sprzątania oraz użytkowania i dozowania środków do sprzątania.

Fot.: elements.envato.com – wanaktek

Gdzie szukać dobrej jakości i sprawdzonych produktów higienicznych?

Odpowiedni przydział środków myjących oraz akcesoriów higienicznych jest rzecz jasna zależny od rodzaju prowadzonej przez nas działalności. W każdym miejscu sprawdzi się jednak pewien zestaw bazowych produktów chemii profesjonalnej, które w świetnej cenie dostaniesz w hurtowni online Higiena24.com. Silne środki do czyszczenia toalet, płyny do glazury, środki do dezynfekcji, mydło w płynie oraz ręczniki papierowe w roli będą odpowiednie do każdego miejsca pracy, by zapewnić pracownikom korzystanie z komfortowego zaplecza sanitarnego oraz wykonywanie prac porządkowych. Podstawowe środki higieny, czyli mydła w płynie, papier toaletowy i ręczniki papierowe w roli lub składane to absolutne minimum w każdej zakładowej łazience.

Ręczniki papierowe w roli są multi-zadaniowe

Mycie i dezynfekcja rąk to podstawowy zabieg higieniczny wykonywany przez pracowników wiele razy dziennie. Skuteczne, ale bezpieczne dla skóry mydło w płynie oraz ręczniki papierowe w roli ze sklepu online Higiena24.com umożliwiają stworzenie pracownikom odpowiednich warunków w łazienkach w ekonomiczny dla zakładu sposób. Właściwe dozowniki z opcją centralnego dozowania oraz szeroki asortyment ręczników ułatwią Ci wyposażenie każdego zakładu pracy i sprawdzą się w łazienkach, gdzie codziennie przewija się setki osób. Wysoka wydajność i przemyślany sposób dozowania sprawiają, że ręczniki papierowe w roli są higieniczne i gwarantują pracownikom wygodę użytkowania, ale jednocześnie są dobrym rozwiązaniem dla Twojego budżetu.

Zdjęcie główne: elements.envato.com – seventyfourimages

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podłogi drewniane – wady i zalety
Podłogi drewniane – wady i zalety
Musisz podjąć decyzję, jaka ma być podłoga w domu bądź mieszkaniu? Podpowiadamy, czy drewniana podłoga to strzał w dziesiątkę czy może niekoniecznie. Sprawdź!
Jak stworzyć ogródek?
Jak stworzyć ogródek?
Marzysz o swoim ogrodzie? Zobacz, jak z łatwością go zaprojektować.
Jak wybrać odpowiedni dźwig osobowy? Praktyczny poradnik dla klientów
Jak wybrać odpowiedni dźwig osobowy? Praktyczny poradnik dla klientów
W tym poradniku przedstawimy kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze dźwigu osobowego.
Ostatnie wpisy