Sklep z nasionami W.Legutko – przeczytaj zanim kupisz

Sklep z nasionami W.Legutko – przeczytaj zanim kupisz
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sklep z nasionami Legutko powstał z myślą o pasjonatach ogrodnictwa. Jest on jednym z niewielu miejsc w sieci, które oferuje tak duży wybór ekologicznych nasion warzyw, ziół i kwiatów. Jeżeli zależy nam na obfitych plonach i najwyższej jakości roślinach, koniecznie zapoznajmy się z podstawowymi zasadami zakupu nasion. Dowiedzmy się również jak przechowywać nasiona, żeby jak najdłużej zachowały swoją zdolność do kiełkowania.

Duży wybór nasion od renomowanego producenta

Osoby zainteresowane zakupem nasion warzyw, kwiatów i ziół mogą kupić je w wielu miejscach. W tej chwili nasiona dostępne są w supermarketach i lepiej wyposażonych kwiaciarniach. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, musimy zdać sobie sprawę, że nasiona są nasionom nierówne. Wybierając nasiona tanie (a w najgorszym przypadku nasiona na wagę) nie wiemy o nich nic. Możemy się jednak domyślać, że najprawdopodobniej pochodzą one z upraw, gdzie stosowano niebezpieczne środki ochrony roślin (niestety środki chemiczne są dziś standardem, gdyż zmniejszają koszty uprawy). Gdyby tak nie było, producent z pewnością poinformowałby nas o tym fakcie i sprzedał nasiona po wyższej cenie. Kolejnym problemem w przypadku nasion niewiadomego pochodzenia jest ich niska zdolność kiełkowania (a czasem nawet jej brak). Nasiona na wagę często są uszkodzone i przechowywane w nieodpowiednich warunkach. Spożywanie roślin, które z nich wyrosną może być nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia (dotyczy to szczególnie osób wrażliwych i skłonnych do alergii).

Nasiona sprzedawane w sklepie W.Legutko pochodzą od najlepszych producentów. Przed pojawieniem się na rynku przeszły wiele restrykcyjnych kontroli. Charakteryzują się one wysoką zdolnością kiełkowania. Są również wolne od toksycznych środków ochrony roślin. Kiełki, warzywa i kwiaty jadalne z nich pozyskiwane można bez obaw spożywać na surowo.

Jak wybierać nasiona kwiatów?

Szeroki wybór nasion kwiatów sprawia, że wielu z nas ma ochotę zrobić duże zakupu. Doświadczeni ogrodnicy odradzają jednak kupowania nasion kwiatów bez przygotowania. Zanim zdecydujemy się na włożenie konkretnych nasion do naszego wirtualnego koszyka, koniecznie sprawdźmy ich terminy kwitnienia. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy zależy nam, żeby kwiaty kwitły w naszym ogrodzie przez cały sezon. W przypadku gdy spodobały się nam kwiaty, które przekwitają w lipcu, koniecznie kupmy także nasiona roślin kwitnących w sierpniu i we wrześniu. Inaczej przez dużą część czasu nasz ogród będzie pusty. Dodatkową zaletą posiadania kwitnących roślin przez cały sezon jest zapewnienie pożywienia pszczołom.

Nasiona ziół dla początkujących ogrodników

Nasiona ziół są chętnie wybierane przez początkujących i doświadczonych ogrodników. Zioła można uprawiać w ogrodzie, a niektóre z nich nawet na balkonie, czy parapecie. Większość ziół posiada ciekawe walory smakowe. Dodatkowo charakteryzują się one cennymi właściwościami leczniczymi (medycyna naturalna korzysta z leczniczych walorów ziół od tysięcy lat). W wielu wypadkach zioła mają przewagę nad syntetycznymi lekami, gdyż nie wywołują efektów ubocznych. Wybierając nasiona ziół zastanówmy się nad ich zastosowaniem w kuchni, ewentualnie w naszej domowej apteczce.

Zanim kupimy nasiona warzyw…

Wysokiej jakości nasiona warzyw mogą okazać się znakomitą inwestycją w nasze zdrowie. Warzywa, które wzrastały w ogrodach wolnych od szkodliwych środków ochrony roślin są nie tylko zdrowsze, ale również znacznie smaczniejsze. Zanim zdecydujemy się na zakup poszczególnych warzyw, zastanówmy się, czy znajdziemy dla nich zastosowanie w naszej kuchni. Dodatkowo upewnijmy się, czy w naszym ogrodzie są warunki do uprawy poszczególnych gatunków.

W przypadku warzyw, które intensywnie rosną (na przykład dyni) potrzebujemy dużej ilości wolnego miejsca. Część warzyw potrzebuje bardzo żyznej i wilgotnej gleby, podczas gdy inne najlepiej czują się w piaszczystym podłożu.

Pamiętajmy, żeby zakupione nasiona przechowywać jak najkrócej – najlepiej w chłodnym i suchym pomieszczeniu.

 

Zdjęcia: materiał Partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć ogródek?
Jak stworzyć ogródek?
Marzysz o swoim ogrodzie? Zobacz, jak z łatwością go zaprojektować.
Na to musisz zwrócić uwagę, projektując łazienkę
Na to musisz zwrócić uwagę, projektując łazienkę
Łazienka to niezwykle istotne pomieszczenie w każdym domu. Dlatego też podpowiadamy Ci, jak ją urządzić, aby była ona wygodna i piękna.
Czereśnia w ogrodzie – wszystko o pielęgnacji
Czereśnia w ogrodzie – wszystko o pielęgnacji
Chcesz posadzić czereśnie w swoim ogrodzie? Przeczytaj, co warto wiedzieć o tym drzewie.
Ostatnie wpisy