Przechowywanie rzeczy w mieszkaniu

Przechowywanie rzeczy w mieszkaniu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mniejsza przestrzeń często stwarza duże problemy w urządzaniu funkcjonalnego mieszkania. Wyzwaniem staje się ulokowanie mebli, a tym samym zachowanie porządku. Jak skutecznie poradzić sobie z tym trudnym zadaniem? Sprawdźmy! 

Pomysłów na aranżację domowej przestrzeni nie brakuje. Schody zaczynają się jednak wtedy, gdy metraż mieszkania ogranicza dowolność w urządzaniu pomieszczeń w taki sposób, w jaki chciałbyś to zrobić. Wychodzimy naprzeciw wszelkim wątpliwościom i przedstawiamy listę funkcjonalnych mebli, dzięki którym zaoszczędzisz trochę miejsca. Poznaj nasze propozycje już teraz! 

Meblościanki – hit czy kit? 

Ergonomia to prawdziwy atut meblościanki, szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na tym, by mieć wszystko zawsze pod ręką. Mimo, że nie cieszą się taką popularnością, jak w latach 80. i 90., wciąż stanowią główne wyposażenie wielu mieszkań. Składają się z kilku modułów z szafkami, półkami, szufladami oraz nierzadko przestrzenią na telewizor. Współczesne komplety są funkcjonalne, a od swoich pierwotnych modeli różnią się lekkością w wykonaniu systemów modułowych oraz designem. 

Gdzie przechowywać urządzenia RTV? 

Gdzie przechowywać urządzenia multimedialne i elektroniczne? W tej roli najlepiej sprawdzi się szafka RTV. Cechuję ją to, że jest zazwyczaj niższa niż tradycyjne szafki lub komody, a to wszystko w celu ulokowania telewizora na odpowiedniej wysokości do oglądania. Na rynku dostępne są różne jej konfiguracje oraz cechy, uzależnione od potrzeb i preferencji użytkownika. 

Niektóre szafki RTV posiadają otwarte półki bądź przegródki, pozwalające na wygodne ułożenie różnego typu sprzętu, m.in. pilotów i kabli. Inne z kolei mogą mieć zamknięte drzwi lub szuflady, które zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania, a tym samym ukrywania kabli oraz innych akcesoriów. Warto rozważyć wybór szafki RTV z odpowiednimi otworami na przewody i wentylację, aby umożliwić prawidłowe działanie urządzeń elektronicznych oraz zagwarantować odpowiednie odprowadzanie ciepła. 

Komoda, czyli uniwersalizm w czystej postaci 

Meblem, którego nie zabraknąć w Twoim mieszkaniu jest… komoda. Pomieścisz w niej nie tylko ubrania, lecz także przedmioty codziennego użytku, takie jak ręczniki czy zastawę stołową. Niektóre modele wyposażone są w lustra, które często umieszczane są nad blatem komody bądź stanowią element drzwi. Co więcej wspomniany blat możesz odpowiednio zagospodarować, zamieszczając na nim dekoracje, lampy czy ramki ze zdjęciami. 

Półki ścienne

Brakuje Ci miejsca na podłodze? Zdecyduj się na półki ścienne. To praktyczne rozwiązanie, pasujące niemal do każdej przestrzeni – sypialni, salonu, kuchni, czy nawet łazienki. Możesz wykorzystać je jako dodatkową przestrzeń służącą przechowywaniu książek, czasopism czy roślin doniczkowych. 

Szafki na buty 

Jak zachować ład i porządek w przechowywaniu obuwia? Wyposaż mieszkanie w szafkę na buty. Standardowe modele posiadają półki, szuflady i drzwiczki, a niektóre z nich posiadają dodatkowe miejsce na siedzenie lub wieszaki na kurtki. 

Fot.: Max Rahubovskiy/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pomalować aluminium
Jak pomalować aluminium
Aluminium jest metalem wytwarzanym z rudy boksytu, która zostaje poddawana przeróżnym procesom metalurgicznym aby można było otrzymać materiał jaki używamy do produkcji blach, profili czy rur. Boksyt to skała osadowa, trzecia pod względem ilości na naszym globie o kolorze czerwono-brązowym, wyglądem przypominającym glinę.
Klimatyzatory split – zasada działania, budowa, rodzaje
Klimatyzatory split – zasada działania, budowa, rodzaje
Jakie są ich rodzaje, zalety i wady? Zachęcamy do lektury.
Czy warto kupić kominek?
Czy warto kupić kominek?
Pojawiły się kominki, które dają przyjemne ciepło, jak również wprowadzają specyficzną atmosferę. Co jeszcze należy wiedzieć o kominkach? Czy ich zakup to opłacalna sprawa?
Ostatnie wpisy