Oczyszczacz powietrza – czy warto go mieć?

Urządzanie
Oczyszczacz powietrza – czy warto go mieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czyste, świeże powietrze w mieszkaniu, które umożliwia lepszy i głębszy sen, jest niedostępne dla większości osób mieszkających w dużych miastach. Przeczytaj, dla kogo najbardziej polecany jest oczyszczacz powietrza i jakie korzyści płyną z jego stosowania.

Dla kogo przeznaczony jest oczyszczacz powietrza? 

Jakość powietrza ma ogromne przełożenie na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Oczyszczacz powietrza jest szczególnie polecany dla osób zmagających się z alergiami, astmą, osób pracujących z domu czy mieszkających w pobliżu obszarów przemysłowych. Na zagrożenia związane ze złą jakością powietrza są narażone również osoby starsze, osoby z ciężkimi chorobami płuc oraz niewydolnością serca. Obecnie nie sposób uniknąć smogu, który wraz z innymi zanieczyszczeniami dostaje się do wnętrza podczas wietrzenia mieszkań i osadza na meblach oraz podłodze w postaci kurzu. Warto zainwestować w profesjonalne urządzenie, które wykorzystuje kilkustopniową technologię filtracji, dzięki czemu świetnie zwalcza smog, alergeny i wiele innych zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza usuwa pyłki, sierść zwierzęcą, nieprzyjemne zapachy oraz drobnoustroje. Urządzenie z dodatkową funkcją nawilżania powietrza rekomendowane jest zwłaszcza osobom z chorobami płuc, rodzinom z dziećmi, osobom starszym oraz posiadaczom zwierząt. Urządzenia wyposażone w zaawansowany filtr eliminują również niebezpieczne dla zdrowia gazy, a w sezonie letnim zatrzymują pyłki traw i drzew, które mogłyby zaszkodzić alergikom. Do domów i mieszkań szczególnie poleca się inteligentne oczyszczacze automatyczne, wyposażone w czujnik jakości powietrza, które są w stanie samodzielnie dostosować ustawienia. Miernik jakości jest połączony ze wskaźnikiem, który informuje mechanizm o stężeniu zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Natomiast funkcja jonizacji usuwa patogeny i alergeny, a jednocześnie odświeża powietrze. Nowoczesne urządzenia mają również wmontowany sensor światła, dzięki czemu mogą automatycznie przejść w tryb nocny i nie zakłócać snu. Inteligentne oczyszczacze informują także użytkownika o stopniu zużycia filtrów i sygnalizują konieczność ich wymiany. Szeroki wybór innowacyjnych oczyszczaczy powietrza z funkcją jonizowania znajdziesz na stronie: https://mediasklep24.pl/28-oczyszczacze-powietrza.

Fot.: ASIA CULTURECENTER/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble do ogrodu – nie tylko krzesła i ławki
Meble do ogrodu – nie tylko krzesła i ławki
Szukasz inspiracji na odświeżenie wyglądu swojego tarasu? Postaw na niekonwencjonalne meble ogrodowe, które dodadzą Twojemu ogrodowi dużo uroku i elegancji.
Czym zasłonić brzydkie okno?
Czym zasłonić brzydkie okno?
Brzydkie okno przed wymianą z jeszcze brzydszym widokiem? Oto garść pomysłów, jak możesz temu zaradzić, a dodatkowo sprawić, że wnętrze stanie się znacznie bardziej przytulne.
Wiosenne kwiaty w Twoim salonie – jakie wybrać?
Wiosenne kwiaty w Twoim salonie – jakie wybrać?
Wiosna rozbudziła się na dobre. To idealny czas, aby zadbać o aranżację swojego salonu i wprowadzić do niego kilka wiosennych akcentów w formie kwiatów. Czy jesteśmy gotowi na wiosenne zmiany?
Ostatnie wpisy