Nowy dom

Jaki system ogrzewania domu warto wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Budowa lub gruntowny remont domu są poważnym przedsięwzięciem. Z tego względu wszelkie inwestycje powinny być przemyślane i odpowiednio dopasowane do naszego budownictwa. Zarządzanie własną nieruchomością wymaga m.in. podjęcia właściwej decyzji o sposobie ogrzewania. Nasuwa się więc pytanie: na jaki system grzewczy dla swojego domu się zdecydować? W poniższym artykule przychodzimy z konkretnymi rozwiązaniami!

Czym ogrzewać dom? – propozycje rozwiązań

Wybór sposobu ogrzewania do domu jest istotny zwłaszcza na etapie jego budowy. To, na jakie źródło ciepła się zdecydujemy, w dużej mierze przełoży się na komfort naszego mieszkania, a także jakość funkcjonowania i koszty eksploatacji. Na jaki system grzewczy najlepiej się zdecydować? Podpowiadamy!

Alternatywne źródło ciepła

Obecnie troska o środowisko i poszukiwanie ekologicznych rozwiązań, ma swoje zastosowanie także w budownictwie. Aby cieszyć się ekologiczną energią, warto przemyśleć zakup pompy ciepła do domu. Gwarantuje ona tanie pozyskiwanie energii cieplnej i charakteryzuje się wysoką żywotnością. Inwestycja w dobrze dobraną pompę ciepła zapewni komfort cieplny przez cały rok, a także pozwoli zmniejszyć koszty eksploatacyjne. Oprócz tego, że pompy ciepła nie emitują spalin, tego rodzaju instalacji grzewczej przysługują także dopłaty rządowe, które czynią inwestycję jeszcze bardziej opłacalną. Więcej na temat pomp ciepła znajdziesz na stronie: https://heatergo.pl/.

Jaki system ogrzewania domu warto wybrać?

System gazowy 

Wśród konwencjonalnych źródeł energii można uznać je za jedno z bardziej ekologicznych sposobów ogrzewania domu. Opiera się on w szczególności na kotłach tradycyjnych lub kondensacyjnych. Ich zastosowanie dotyczy nie tylko centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ale także możliwości gotowania. To czyste i bezobsługowe źródło energii, o wysokiej sprawności i niewielkim rozmiarze kotła. Urządzenia gazowe nadają się do swobodnej regulacji, w zależności od zmieniających się potrzeb ich użytkowników. 

Ogrzewanie energią elektryczną

To drogi sposób ogrzewania naszego domu, który z drugiej strony gwarantuje niepodważalną wygodę i komfort cieplny. Tego rodzaju instalacja nie wymaga specjalnych pomieszczeń, zakupu lub montażu dodatkowych urządzeń grzewczych. Ogrzewanie elektryczne dobrze sprawdza się w połączeniu z alternatywnymi źródłami energii lub ogrzewaniem podłogowym. Tego rodzaju system grzewczy może więc być stosowany zarówno jako samodzielne, jak i dodatkowe źródło ciepła. Zastosowanie energii elektrycznej do pozyskania ciepła to dobre rozwiązanie także pod kątem zachowania właściwej czystości w domu

Olejowe ogrzewanie domu 

Uznane za praktyczny i funkcjonalny sposób ogrzewania domu. Wynika to przede wszystkim z łatwości obsługi oraz braku konieczności czyszczenia kotła o niewielkich rozmiarach. Jest to lepszy sposób dostarczania ciepła w porównaniu do paliw stałych, które znacznie bardziej przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Olejowe ogrzewanie domu poleca się przede wszystkim ze względu na dużą dostępność paliwa

Ogrzewanie domu fotowoltaiką

Choć fotowoltaika może kojarzyć się wyłącznie z ekologicznym sposobem zaopatrywania swojego domu w prąd, okazuje się, że jest także dobrą metodą ogrzewania domu i bieżącej wody. Jak to działa? System PV produkuje energię poprzez jej czerpanie z promieni słonecznych. W dalszej kolejności są one zamieniane na prąd przemienny, który mamy w swoich domowych gniazdkach. Warto wspomnieć, że to właśnie pompy ciepła mogą być skutecznie zasilane przez fotowoltaikę. Dobrym pomysłem byłoby więc połączyć ze sobą oba rozwiązania. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Nowy dom

Kupujesz nieruchomość? Poznaj alternatywne źródło atrakcyjnych ofert!

Cała procedura jest przejrzysta i przebiega sprawnie, a cena może Cię pozytywnie zaskoczyć.
Czytaj więcej
Nowy dom

Odbiór mieszkania: jak ocenić jakość wykończeń na ścianach?

Zakup mieszkania to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. A odbiór kluczy to tylko wierzchołek góry lodowej.
Czytaj więcej
Nowy dom

Jak zrozumieć i skutecznie korzystać z informacji zawartych w księdze wieczystej nieruchomości

Zrozumienie i efektywne korzystanie z księgi wieczystej nieruchomości może być kluczem do oszczędzania czasu i pieniędzy. Dowiedz się, jak właściwie interpretować informacje zawarte w tym dokumencie i jak mogą one wpłynąć na Twoją decyzję o zakupie nieruchomości.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *