Mapy świata na ścianę – 4 inspiracje

Dekorowanie
Mapy świata na ścianę – 4 inspiracje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lubisz podróżować? W takim razie idealnym pomysłem na ciekawą aranżację w Twoim pokoju będzie umieszczenie na ścianie mapy świata. W jakiej formie to zrobisz, to już zależy tylko od Ciebie.

Kolorowa, czarno-biała, a może w stonowanej kolorystyce, ale z wyraźnie zaznaczonymi miejscami, które odwiedziłeś/odwiedziłaś? Mapa świata na ścianie to świetny pomysł i niebanalny element wystroju wnętrza. 

I. Mapa świata w pokoju

W formie dużej tapety na jednej ze ścian, a najlepiej tej naprzeciwko łóżka, tak by było dokładnie widać cały jej przekrój. Taka ścienna, dekoracyjna fototapeta to również walor edukacyjny. Przy codziennym spoglądaniu na mapę nie ma szans, byśmy nie wiedzieli, gdzie jest położone jakieś miejsce, nawet to najmniejsze i najmniej znane.

II. Mapa świata jako kuchenna tapeta

W przestrzeni pomiędzy zawieszonymi wyżej szafkami a blatami kuchennymi – to miejsce idealne na fototapetę z mapą całego świata. W zależności od kolorystyki dominującej w kuchni możemy dobrać barwę i fakturę takiej tapetowej mapy świata. Ciekawym pomysłem będzie kontrast, jeśli mamy jasne ściany i meble, to fototapetę z mapą świata dajmy na ciemniejszej przestrzeni, będzie się wtedy mocno, ale nie przesadnie, wyróżniać. Ciekawie będzie także wyglądała mapa zawieszona pomiędzy szafkami a strefą jadalnianą.

III. Mapa świata na ścianie w salonie

Salon to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu, ale też przyjmujemy gości. Tapeta z mapą świata na ścianie np. za kanapą to dobry pomysł. Nie musi ona zajmować miejsca na całej ściennej przestrzeni, może jedynie być mocnym elementem na jej części.

IV. Mapa świata w przedpokoju

Również w formie fototapety – taki element ściennej dekoracji już na samym wejściu zaintryguje gości. Podobnie jak w innych przypadkach, najlepiej umieścić taką mapę świata, tylko na jednej ścianie, by nie zlała się zbyt z otoczeniem. Ciekawym pomysłem jest też dodanie do mapy zdjęć z konkretnych, odwiedzonych przez nas miejsc.

Zdj. główne: Louis Hansel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki materac do spania wybrać – miękki, twardy czy bardzo twardy?
Jaki materac do spania wybrać – miękki, twardy czy bardzo twardy?
Potrzebujesz materaca do spania? Sprawdź, jaka twardość będzie optymalna.
Jak zakryć dziury po kołkach?
Jak zakryć dziury po kołkach?
Postanowiłeś przewiesić obraz? A może znudziła Ci się już półka nad komodą? Niestety po ich zdjęciu w ścianie zostają brzydkie dziury po kołkach. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć.
Wymiana frontów w szafkach kuchennych — jak to zrobić?
Wymiana frontów w szafkach kuchennych — jak to zrobić?
Znudziła Ci się stara kuchnia, ale wolisz uniknąć remontu kapitalnego? Postaw na nowe fronty szafek i ciesz się nową aranżacją wnętrza.
Ostatnie wpisy