Co zamiast kominka w domu? Propozycje

Co zamiast kominka w domu? Propozycje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacje z kominkami cieszą się popularnością. Jednak nie w każdym mieszkaniu jest możliwość podłączenia tradycyjnego kominka. Jak można go zastąpić? Są na to sposoby.

Jeżeli w twoim domu nie ma możliwości zainstalowania kominka, dalej możesz „zamknąć” ogień w pomieszczeniu i cieszyć się wyjątkowym efektem. Oto kilka alternatyw dla tradycyjnych kominków.

Fot. Sand Atkinson / Pexels

Koza wolnostojąca

Piecyki wolnostojące, kiedyś popularnie nazywane „kozami” są świetną alternatywą dla tradycyjnych kominków. Te współczesne w niczym nie przypominają już starych „kóz”, ale nazwa ta nadal się utrzymuje. Współczesne wolnostojące kozy dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Nie wymagają one zabudowy i mogą być zamontowane nawet w niewielkich pomieszczeniach. Kozy opalane są drewnem, a niektóre najnowsze modele mają również możliwość zastosowania pelletu.

Kominek ekologiczny

Ze względu na obecne ograniczenia spalania węgla lub drewna w paleniskach coraz częściej zamiast tradycyjnych kominków wybierane są te ekologiczne. Kominek ekologiczny opalany jest biopaliwem, które podczas spalania nie wydzielają dymu, zapachu, ani nie zostawiają popiołu. Biopaliwo spala się całkowicie. Kominki te nie wymagają więc podpięcia do przewodu kominowego. 

Kominki elektryczne

Kominki elektryczne to bardzo wygodne i efektowne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą instalować tradycyjnego kominka. Kominek elektryczny umieścić możemy w dowolnym pomieszczeniu. Kominki takie sterowane są pilotem i mają możliwość ustawienia parametrów takich jak wysokość, jasność i szybkość migotania płomieni.

Panele kominkowe

Często określa się je mianem atrapy kominków i postrzega już tylko jako dekorację. To rozwiązanie dla wnętrz, w których nie ma możliwości instalacji ani kominka tradycyjnego, ani też kozy, czy kominka ekologicznego. Panele kominkowe dostępne są w najróżniejszych formach i kolorach. Mogą być wykonane z drewna, gipsu lub styropianu. Łatwo można go przenieść w dowolne miejsce oraz z powodzeniem stworzyć efektowną dekorację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać właściwą kratkę kominkową do naszego domu?
Jak wybrać właściwą kratkę kominkową do naszego domu?
Dowiedz się, jak znaleźć perfekcyjną kratkę kominkową pasującą do stylu twojego domu, gwarantującą efektywność i bezpieczeństwo.
Czy trzeba odśnieżać trawnik?
Czy trzeba odśnieżać trawnik?
Nadmiar śniegu może negatywnie wpłynąć na Twój trawnik. Zobacz, o czym warto pamiętać.
Parapet zewnętrzny – część wspólna czy własność właściciela mieszkania?
Parapet zewnętrzny – część wspólna czy własność właściciela mieszkania?
Należysz do wspólnoty mieszkaniowej i zastanawiasz się, czy wymiana wadliwego parapetu zewnętrznego w oknie własnościowego mieszkania jest Twoim obowiązkiem? Sprawdź!
Ostatnie wpisy