Co zamiast kominka w domu? Propozycje

Co zamiast kominka w domu? Propozycje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacje z kominkami cieszą się popularnością. Jednak nie w każdym mieszkaniu jest możliwość podłączenia tradycyjnego kominka. Jak można go zastąpić? Są na to sposoby.

Jeżeli w twoim domu nie ma możliwości zainstalowania kominka, dalej możesz „zamknąć” ogień w pomieszczeniu i cieszyć się wyjątkowym efektem. Oto kilka alternatyw dla tradycyjnych kominków.

Fot. Sand Atkinson / Pexels

Koza wolnostojąca

Piecyki wolnostojące, kiedyś popularnie nazywane „kozami” są świetną alternatywą dla tradycyjnych kominków. Te współczesne w niczym nie przypominają już starych „kóz”, ale nazwa ta nadal się utrzymuje. Współczesne wolnostojące kozy dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Nie wymagają one zabudowy i mogą być zamontowane nawet w niewielkich pomieszczeniach. Kozy opalane są drewnem, a niektóre najnowsze modele mają również możliwość zastosowania pelletu.

Kominek ekologiczny

Ze względu na obecne ograniczenia spalania węgla lub drewna w paleniskach coraz częściej zamiast tradycyjnych kominków wybierane są te ekologiczne. Kominek ekologiczny opalany jest biopaliwem, które podczas spalania nie wydzielają dymu, zapachu, ani nie zostawiają popiołu. Biopaliwo spala się całkowicie. Kominki te nie wymagają więc podpięcia do przewodu kominowego. 

Kominki elektryczne

Kominki elektryczne to bardzo wygodne i efektowne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą instalować tradycyjnego kominka. Kominek elektryczny umieścić możemy w dowolnym pomieszczeniu. Kominki takie sterowane są pilotem i mają możliwość ustawienia parametrów takich jak wysokość, jasność i szybkość migotania płomieni.

Panele kominkowe

Często określa się je mianem atrapy kominków i postrzega już tylko jako dekorację. To rozwiązanie dla wnętrz, w których nie ma możliwości instalacji ani kominka tradycyjnego, ani też kozy, czy kominka ekologicznego. Panele kominkowe dostępne są w najróżniejszych formach i kolorach. Mogą być wykonane z drewna, gipsu lub styropianu. Łatwo można go przenieść w dowolne miejsce oraz z powodzeniem stworzyć efektowną dekorację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wymiana okna dachowego – jak ją przeprowadzić?
Wymiana okna dachowego – jak ją przeprowadzić?
Szczelne okno dachowe ma ogromne znaczenie dla komfortu poddasza. Jego wymianę można przeprowadzić na różne sposoby. Który z nich wybrać? Od czego zacząć? Dowiedz się więcej!
Jakie są zalety zamówienia mebli kuchennych na wymiar?
Jakie są zalety zamówienia mebli kuchennych na wymiar?
Kuchnia to jedno z najistotniejszych pomieszczeń, o czym trzeba pamiętać, urządzając mieszkanie. Głównym czynnikiem definiującym funkcjonalność i wygląd kuchni są meble.
Nowe mieszkania w Warszawie – na co zawracać uwagę przy ich zakupie?
Nowe mieszkania w Warszawie – na co zawracać uwagę przy ich zakupie?
Warszawski rynek nieruchomości cieszy się coraz to większym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców.
Ostatnie wpisy