Jak szukać ciekawych obrazów?

Dekorowanie
Jak szukać ciekawych obrazów?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Obrazy to jedne z najbardziej klasycznych dekoracji na ściany. W zależności od stylistyki wnętrza, możemy zdecydować się na różne opcje tej ozdoby. W tym artykule podpowiadamy, jak znaleźć interesujące obrazy i jak dopasować je do wnętrza.

Jakie obrazy wybrać?

W zależności od tego, do jakiego pomieszczenia szukamy obrazu, możemy brać pod uwagę rożne możliwości. Rodzaj pomieszczenia to najważniejsza kwestia w przypadku poszukiwaniu ciekawego obrazu. Motywy w każdym wnętrzu mogą różnić się od siebie, dlatego inny obraz możemy powiesić nad łóżkiem w sypialni, a inny chociażby w kuchni.

Warto przemyśleć, jakie mamy wymagania do obrazu, to znaczy jakiej ma być wielkości, czy zależy nam na oryginalnym dziele czy reprodukcji. Ważne jest także to, w jakim stylu zaaranżowane są wnętrza. Warto do tego dopasować to, na jaki obraz się zdecydujemy.

Gdzie znaleźć obraz?

Jeśli odpowiedzieliśmy sobie na wszystkie powyższe kwestie, możemy rozpocząć poszukiwania idealnego obrazu. Gdzie jednak szukać? Dla osób, które marzą o oryginalnym dziele, najlepszym rozwiązaniem będą aukcje obrazów. To możliwość zdobycia wyjątkowego, niepowtarzalnego obrazu. Na aukcjach można kupić dzieła zarówno mniej, jak i bardziej znanych artystów.

Obrazy można kupować również bezpośrednio u autora, na przykład przez jego stronę internetową. Często artyści dają możliwość zakupu obrazu w pracowni artystycznej czy też w galerii sztuki.

Dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na oryginał, ale marzą o ulubionym obrazie w salonie czy też sypialni, najlepszym wyjściem będą reprodukcje obrazów. Często wyjątkowe dzieła sztuki można znaleźć również na targach staroci.

Najlepszym sposobem do szukania obrazów nadal pozostaje Internet. To właśnie tutaj mamy możliwość znaleźć interesujące aukcje, ale również strony autorów czy też galerii, które przedstawiają swoją ofertę. To dobre rozwiązanie przede wszystkim ze względu na to, że nie musimy wychodzić z domu, a to coraz częściej jest doceniane przez kupujących. Wystarczy więc znaleźć odpowiednią stronę dla siebie, żeby wybrać wymarzony obraz.

Można zdecydować się również na zamówienie obrazu, namalowanego na przykład na podstawie wybranego przez nas zdjęcia.

Klasyka jako najlepszy wybór

Bez względu na to, czy decydujemy się na oryginalne dzieła, czy też ich reprodukcje, wybór klasycznych obrazów będzie najbezpieczniejszy. Obrazy na płótnie pasują do większości stylów, w jakich możemy urządzić nasze wnętrza. Będą więc świetnie prezentować się zarówno na ścianie w salonie i sypialni, jak i w jadalni.

Przykładowo, martwa natura na obrazach dobrze wygląda w jasnych pomieszczeniach. Obrazy prezentujące kwiaty nadają wnętrzu przytulnego charakteru. Będą to więc dobre rozwiązania do salonu i sypialni, w których zależy nam na właśnie takiej przytulności.

W zależności od tego, jak zaaranżowane jest wnętrze, możemy zdecydować się na obraz wykonany w czerni i bieli albo kolorowy. Dobrze, jeśli kolorystycznie będzie on się zgrywał z całością aranżacji. Żeby jeszcze lepiej podkreślić wyjątkowość obrazu, warto oprawić go w ramę. Bardzo elegancko prezentują się obrazy w zdobionych ramach. Częstym wyborem są te w złotym kolorze. Warto jednak zwrócić uwagę na to, żeby rozmiar ramy był możliwie optymalny do rozmiaru obrazu. Jeśli rama będzie zbyt szeroka, może przytłaczać dzieło, natomiast jeśli zbyt wąska, to nie podkreśli jego walorów. Ciekawym rozwiązaniem może też być doświetlenie obrazu z użyciem lamp punktowych. Pozwoli to jeszcze bardziej zwrócić na niego uwagę.

Zdj. główne: Jonny Caspari/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak praktycznie urządzić mieszkanie w bloku dla rodziny 2+2
Jak praktycznie urządzić mieszkanie w bloku dla rodziny 2+2
Zastanawiasz się, jak w praktyczny, ale efektowny sposób urządzić mieszkanie w bloku dla czteroosobowej rodziny? Przychodzimy z pomocą! Podpowiadamy, jak zaaranżować mieszkanie dla rodziny 2+2.
Jak dbać o taras i rośliny?
Jak dbać o taras i rośliny?
Chcesz, aby Twój taras zawsze prezentował się nienagannie? Podpowiadamy, jak o niego zadbać!
Jakie rodzaje drewna są dobre na meble?
Jakie rodzaje drewna są dobre na meble?
Marzy Ci się piękny salon z meblami z litego drewna? Może poszukujesz drewnianego stołu do jadalni, ale nie wiesz jaki gatunek drewna wybrać? Zobacz, jakie rodzaje drewna są dobre na meble.
Ostatnie wpisy