Jak upiększyć przestrzeń wokół domu?

Jak upiększyć przestrzeń wokół domu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przestrzeń wokół domu można z powodzeniem określić jako jego wizytówkę. Dlatego też warto zadbać, aby ten teren prezentował się jak najkorzystniej. Dowiedz się, w jaki sposób możesz upiększyć działkę wokół Twojego domu.

Myśląc o aranżacji domu, zazwyczaj skupiamy się na jego wnętrzu. Jednak to właśnie przestrzeń wokół niego jest prawdziwą wizytówką. Jest to w końcu teren, który widać na pierwszy rzut oka.  Dowiedz się więc, co zrobić, aby wejście oraz obszar wokół niego wyglądało pięknie.

Taras, czyli miejsce wygodne i efektowne

Aby upiększyć nieco przestrzeń wokół swojego domu, warto rozważyć budowę tarasu. Jet to świetne rozwiązanie nie tylko ze względu na efektowność oraz walory estetyczne, ale także na wygodę – zyskasz bowiem komfortowe miejsce do spędzania czasu ze swoimi najbliższymi. Jeśli chcesz, aby Twój taras był wyjątkowy i niepowtarzalny, możesz zbudować go sam. Obecnie jednym z najpopularniejszych typów tarasów przydomowych jest taras na gruncie. Jego samodzielne wykonanie nie przyniesie Ci wiele trudu. Pierwszym etapem budowy będzie przygotowanie podłoża, na którym pojawi się taras. W następnej kolejności trzeba wykonać podbudowę i zabezpieczenie krawędzi tarasu. Ostatnim etapem budowy jest położenie nawierzchni. Możesz wykonać ją z płyt betonowych lub kostki brukowej, a także z desek kompozytowych, gdyż są materiały bardzo odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Więcej na temat zalet oraz montażu tarasów kompozytowych znajdziesz https://www.ideagarden.pl/tarasy-kompozytowe-montaz. Jeśli zaś chcesz, aby Twój taras miał zadaszenie to świetnym wyborem będą płyty komorowe z poliwęglanu, na przykład te dostępne na stronie  https://www.robelit.pl/plyty-komorowe-69.html. Są one dobrym izolatorem ciepła, a dodatkowo charakteryzują się także dużą izolacyjnością akustyczną. Pamiętaj też, aby wybierać materiały wysokiej jakości, takie, które będą odporne i wytrzymałe przez lata. 

Roślinność wokół domu

Jeśli chcesz upiększyć teren wokół domu, to nie może zabraknąć na nim roślin. Dzięki nim możesz mieć pewność, że teren wokół Twojej działki będzie rzeczywiście zachwycał. Jakie jednak rośliny wybrać? Warto zacząć od zasadzenie co najmniej jednego drzewka lub krzewu. Jeśli Twój przedogródek jest niewielki, to możesz zdecydować się na nieco mniejsze odmiany, na przykład judaszowiec kanadyjski, sumak octowiec, klon zwyczajny, czyli tak zwany Golden Globe, grab pospolity Pendula, katalpa zwyczajna oraz wiele odmian ozdobnych jabłoni, wiśni i magnolii. Sprawdzą się też drzewa płaczące. Świetnym pomysłem są także różne byliny, takie jak bluszczyk kurdybanek, czyściec wełnisty, dąbrówka rozłogowa, gajowiec żółty, czy macierzanki, które można posadzić między krzewami.

Elegancka ścieżka do drzwi

Genialnym pomysłem na ozdobę przestrzeni przed domem będzie także stworzenie eleganckiej ścieżki prowadzącej do drzwi. Jeśli więc pozwala na to wielkość działki, to oprócz klasycznego podjazdu warto zrobić taką właśnie osobną ścieżkę łączącą furtkę z domem. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja dróżka do domu będzie wygodna, to pamiętaj, że powinna ona mieć nie mniej niż 80 cm szerokości. Warto także zadbać o to, aby ścieżka prowadziła od furtki prosto do drzwi – jak najkrótsza droga sprawi, że utwardzona nawierzchnia będzie zajmowała jak najmniej miejsca oraz będzie wygodna i praktyczna w użytkowaniu. Szukając odpowiednich materiałów do wykonania ścieżki, koniecznie zajrzyj na stronę internetową https://stylowybruk.pl/.

Zdjęcie główne: Eugenia ClaraHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
6 praktycznych i wytrzymałych rozwiązań dla Twojej podłogi
6 praktycznych i wytrzymałych rozwiązań dla Twojej podłogi
Po co warto sięgnąć, by cieszyć się doskonałej jakości podłogą na lata?
Dlaczego ściany w nowym mieszkaniu lub domu pękają?
Dlaczego ściany w nowym mieszkaniu lub domu pękają?
Co zrobić, gdy w niedawno wybudowanym domu lub mieszkaniu pękają ściany? Oto kilka cennych rad.
Zadbaj o zdrowie i kondycję konia dzięki odpowiednim witaminom i minerałom!
Zadbaj o zdrowie i kondycję konia dzięki odpowiednim witaminom i minerałom!
Dbanie o zdrowie konia: kluczowe witaminy i minerały. Sprawdź, jakie składniki są niezbędne dla jego dobrej kondycji!
Ostatnie wpisy