Ubezpieczenie telewizora – ile kosztuje polisa?

Urządzanie
Ubezpieczenie telewizora – ile kosztuje polisa?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce sprzedaje się coraz więcej telewizorów. Praktycznie każde gospodarstwo domowe ma w swoim wyposażeniu przynajmniej jedno urządzenie. Telewizory zakupione w sklepie mają gwarancję, nie obejmuje ona jednak naprawy. Jeśli do uszkodzenia sprzętu dojdzie z Twojej winy, wówczas producent nie uwzględni reklamacji. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi ubezpieczenie telewizora. 

Gwarancja vs ubezpieczenie telewizora 

W momencie kupna telewizora w sklepie producent daje przynajmniej 2-letnią gwarancję. Dzięki niej w razie wystąpienia problemów i usterek będziesz mógł oddać sprzęt i zostanie on bezpłatnie naprawiony. Czasami jednak reklamacja nie zostanie uwzględniona. Dzieje się tak zwykle, gdy producent stwierdzi, że do uszkodzenia doszło z powodu niewłaściwego użytkowania. Kiedy producent może nie uwzględnić gwarancji:

  • jeśli doszło do uszkodzenia mechanicznego, np. telewizor został zniszczony na skutek upadku czy uderzenia;
  • jeśli doszło do awarii z powodu ingerencji wilgoci lub cieczy;
  • jeśli próbowałeś na własną rękę naprawić uszkodzony telewizor i ingerowałeś w jego strukturę.

W takich przypadkach dobrze mieć wykupione ubezpieczenie telewizora. Jest to dobry wybór, szczególnie gdy Twoje urządzenie jest warte kilkanaście tysięcy złotych. 

Jak ubezpieczyć telewizor? 

Telewizor należy do tzw. ruchomości. Nie można go ubezpieczyć indywidualnie. Jedyną możliwością jest wykupienie dodatku, który obejmuje również ruchomości czy wyposażenie domu, czy mieszkania. Ubezpieczenie nieruchomości obejmuje ochronę samego budynku i elementów stałych np. instalacji. Jeśli chcesz wykupić polisę telewizora, musisz zdecydować się na rozszerzenie pakietu. Ubezpieczenie można zawrzeć na 12 miesięcy. 

Przed czym chroni ubezpieczenie telewizora? 

Polisa mieszkaniowa oraz inne wykupione pakiety są zabezpieczeniem na wypadek zdarzeń losowych. Ubezpieczenie zostanie wypłacone, jeśli do zniszczenia lub uszkodzenia telewizora doszło w wyniku niszczycielskiej działalności ognia oraz wody. Polisa zwykle obejmuje również inne sytuacje np. kradzież z włamaniem, rabunek czy przepięcie. Czy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie, będzie zależeć od tego, co zostanie stwierdzone w trakcie postępowania wyjaśniającego. Jeśli okaże się, że pożar został wywołany przez Ciebie lub nie zabezpieczyłeś mieszkania na wypadek ewentualnego włamania, może się okazać, że firma nie będzie skłonna wypłacić rekompensaty. 

Ubezpieczenie telewizora w firmie

Telewizory mogą znajdować się nie tylko na wyposażeniu mieszkania, lecz także firmy. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje możliwość wykupienia polisy na telewizor. Dzięki niej można liczyć na odszkodowanie w przypadku uszkodzenia sprzętu, jego całkowitego zniszczenia czy utraty np. w wyniku kradzieży. Warto wiedzieć również, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także polisę na wypadek zniszczenia sprzętu przez pracowników czy ogólnie od wszystkich ryzyk w codziennej pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie firmy oferują taką możliwość, informacje na ten temat znajdziesz na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-telewizora.

Ubezpieczenie telewizora – ile kosztuje? 

Towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach swoich pakietów oferują różne pakiety usług. Wysokość składki zależy od zakresu ochrony, wartości telewizora oraz innych dodatków. Im droższy sprzęt, tym wyższa cena ubezpieczenia. Musisz pamiętać, że ochrona telewizora z polisy mieszkaniowej obejmuje również ubezpieczenie innych sprzętów RTV oraz AGD. W związku z tym ceny są nieco wyższe. Wysokość polisy waha się od 100 do 200 złotych. Jeśli chcesz znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę, skorzystaj z porównywarek online np. dostępnej na stronie ubezpieczeniemieszkania.pl.

Zdjęcie główne: Jens Kreuter/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne meble drewniane – inspiracje
Nowoczesne meble drewniane – inspiracje
Kuchnia, salon i pokój dziecięcy wymagają urządzania? Nowoczesne meble drewniane świetnie się tu sprawdzą! Jakie wybrać?
Niezbędnik majsterkowicza – co warto mieć w domowej skrzynce z narzędziami?
Niezbędnik majsterkowicza – co warto mieć w domowej skrzynce z narzędziami?
Niezbędnik majsterkowicza? Oto co powinno się w nim znaleźć.
Rozwiązania do nowoczesnych domów
Rozwiązania do nowoczesnych domów
Poznaj innowacyjne metody i materiały, które znajdują zastosowanie w nowoczesnym budownictwie.
Ostatnie wpisy