Co warto wiedzieć na temat rękawiczek jednorazowych?

Inne
Co warto wiedzieć na temat rękawiczek jednorazowych?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zachowanie odpowiedniej higieny to absolutny fundament, aby pełnienie obowiązków służbowych mogło odbywać się zgodnie z planem. Nasze dłonie są niestety stale narażone na zabrudzenia bądź niechciane czynniki zewnętrzne. Dlatego też powszechnie rekomendowane jest wykorzystanie rękawiczek jednorazowych. 

Gdzie stosowane są rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki jednorazowe są na tyle popularnym produktem, że znajdują zastosowanie w niemal każdej branży. Najmocniej są jednak kojarzone z pracą lekarza bądź pielęgniarki. Dzięki ich zastosowaniu możliwy jest bowiem bezpieczny i komfortowy kontakt z pacjentem. Spektrum zastosowań rękawiczek jednorazowych jest jednak o wiele szersze. Popularnie stosuje się je także w miejscach, gdzie pracownicy mają kontakt z żywnością. Z ich pomocą ryzyko przeniesienia bakterii na jedzenie jest bowiem zredukowane do absolutnego minimum. Rękawiczki jednorazowe można stosować także w warunkach domowych. Dobrze spiszą się one chociażby podczas niewielkich napraw. 

Jak wybrać odpowiednie rękawiczki jednorazowe?

Wybierając rękawiczki jednorazowe, szczególną uwagę należy skierować na ich rozmiar. Istotne jest, aby były one dobrze dopasowane do wielkości dłoni. Zbyt małe rękawiczki mogą bowiem uciskać, podczas gdy za duże będą spadać z dłoni i nie zapewnią należytej ochrony. Bardzo ważne jest również to, aby rękawiczki były odporne na pęknięcia i bardzo wytrzymałe. W sytuacjach, kiedy trzeba zachować odpowiednią sterylność, jest to bardzo ważny czynnik. Nie można również zapomnieć o materiale, z jakiego wykonane są dane rękawiczki. Alergicy powinni wystrzegać się sięgania po lateksowe warianty – zamiast nich warto zaufać winylowym bądź nitrylowym produktom. Choć są one nieznacznie gorsze jakościowo, to niemal nigdy nie powodują uczuleń, co jest niestety częste w przypadku lateksu. 

Gdzie kupić środki ochrony osobistej?

Rękawiczki jednorazowe i wszystkie inne środki ochrony osobistej najlepiej nabyć w sklepie internetowym. Można w nim znaleźć bardzo duży wybór produktów, dzięki czemu nie ma ryzyka, że nie trafi się na nic godnego uwagi. Co więcej, sklepy online nierzadko oferują bardziej przystępne ceny od stacjonarnej konkurencji, dlatego też decydując się na skorzystanie z ich usług, można niemało zaoszczędzić. Ważne jednak, aby wybierać jedynie sprawdzone i renomowane sklepy, które mogą pochwalić się nieposzlakowaną opinią. Jeżeli chcesz sięgnąć po jakościowe rękawiczki jednorazowe, to zapoznaj się ze stroną: https://czystyszop.pl/ – tam na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Fot.: Clay Banks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oświetlenie szynowe – w jakich pomieszczeniach się sprawdza?
Oświetlenie szynowe – w jakich pomieszczeniach się sprawdza?
Co sprawia, że zainteresowanie nim wzrasta i gdzie najlepiej sprawdzi się oświetlenie szynowe?
Jak skutecznie zwalczać gryzonie w domu bez stosowania chemicznych środków?
Jak skutecznie zwalczać gryzonie w domu bez stosowania chemicznych środków?
Poznaj praktyczne porady dotyczące zwalczania gryzoni domowych bez użycia chemii. Naturalne metody, bezpieczne dla Ciebie i środowiska naturalnego.
Jaki wybrać stół do jadalni?
Jaki wybrać stół do jadalni?
To pytanie z pewnością zadają sobie wszyscy, którzy szukają jednocześnie praktycznego i gustownego mebla do jadalni. Nic dziwnego, wybór idealnego stołu jest niezwykle istotny, to w końcu jeden z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania lub domu.
Ostatnie wpisy