Co warto wiedzieć na temat rękawiczek jednorazowych?

Inne
Co warto wiedzieć na temat rękawiczek jednorazowych?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zachowanie odpowiedniej higieny to absolutny fundament, aby pełnienie obowiązków służbowych mogło odbywać się zgodnie z planem. Nasze dłonie są niestety stale narażone na zabrudzenia bądź niechciane czynniki zewnętrzne. Dlatego też powszechnie rekomendowane jest wykorzystanie rękawiczek jednorazowych. 

Gdzie stosowane są rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki jednorazowe są na tyle popularnym produktem, że znajdują zastosowanie w niemal każdej branży. Najmocniej są jednak kojarzone z pracą lekarza bądź pielęgniarki. Dzięki ich zastosowaniu możliwy jest bowiem bezpieczny i komfortowy kontakt z pacjentem. Spektrum zastosowań rękawiczek jednorazowych jest jednak o wiele szersze. Popularnie stosuje się je także w miejscach, gdzie pracownicy mają kontakt z żywnością. Z ich pomocą ryzyko przeniesienia bakterii na jedzenie jest bowiem zredukowane do absolutnego minimum. Rękawiczki jednorazowe można stosować także w warunkach domowych. Dobrze spiszą się one chociażby podczas niewielkich napraw. 

Jak wybrać odpowiednie rękawiczki jednorazowe?

Wybierając rękawiczki jednorazowe, szczególną uwagę należy skierować na ich rozmiar. Istotne jest, aby były one dobrze dopasowane do wielkości dłoni. Zbyt małe rękawiczki mogą bowiem uciskać, podczas gdy za duże będą spadać z dłoni i nie zapewnią należytej ochrony. Bardzo ważne jest również to, aby rękawiczki były odporne na pęknięcia i bardzo wytrzymałe. W sytuacjach, kiedy trzeba zachować odpowiednią sterylność, jest to bardzo ważny czynnik. Nie można również zapomnieć o materiale, z jakiego wykonane są dane rękawiczki. Alergicy powinni wystrzegać się sięgania po lateksowe warianty – zamiast nich warto zaufać winylowym bądź nitrylowym produktom. Choć są one nieznacznie gorsze jakościowo, to niemal nigdy nie powodują uczuleń, co jest niestety częste w przypadku lateksu. 

Gdzie kupić środki ochrony osobistej?

Rękawiczki jednorazowe i wszystkie inne środki ochrony osobistej najlepiej nabyć w sklepie internetowym. Można w nim znaleźć bardzo duży wybór produktów, dzięki czemu nie ma ryzyka, że nie trafi się na nic godnego uwagi. Co więcej, sklepy online nierzadko oferują bardziej przystępne ceny od stacjonarnej konkurencji, dlatego też decydując się na skorzystanie z ich usług, można niemało zaoszczędzić. Ważne jednak, aby wybierać jedynie sprawdzone i renomowane sklepy, które mogą pochwalić się nieposzlakowaną opinią. Jeżeli chcesz sięgnąć po jakościowe rękawiczki jednorazowe, to zapoznaj się ze stroną: https://czystyszop.pl/ – tam na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Fot.: Clay Banks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o czystość poduszek w ogrodzie?
Jak dbać o czystość poduszek w ogrodzie?
Utrzymanie w czystości poduszek ogrodowych nie musi być trudne. Poznaj nasze sprawdzone sposoby na zachowanie ich w doskonałym stanie przez długi czas.
Energooszczędne rozwiązania dla domu
Energooszczędne rozwiązania dla domu
Co zrobić, by zaoszczędzić na ogrzewaniu? Niezależnie od tego, czy dopiero stawiasz swój dom, czy też już w nim mieszkasz, jest dużo prac, które mogą Ci pomóc zmienić Twoje gospodarstwo domowe w energooszczędne.
Podział obowiązków? Kobiety nadal wykonują większość porządków domowych
Podział obowiązków? Kobiety nadal wykonują większość porządków domowych
Jak wygląda podział obowiązków w polskim domu? Kobiety nadal wykonują większość czynności.
Ostatnie wpisy