Z czym łączyć trawy ozdobne? Aranżacje

W ogrodzie
Z czym łączyć trawy ozdobne? Aranżacje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na posiadanie traw ozdobnych w ogrodzie. Jest to spowodowane m.in. efektywnością tych roślin i ich małymi wymaganiami pielęgnacyjnymi. Jakie rośliny warto hodować w towarzystwie traw?

Kompozycje z trawą ozdobną

Trawy ozdobne można łączyć niemal z każdą rośliną. Stanowią dla nich idealne towarzystwo. Ogromna liczba odmian traw ozdobnych sprawia, że można sadzić je koło siebie, tworząc ciekawy efekt wizualny. Taka rabata prezentuje się bardzo ładnie i pasuje do każdego stylu ogrodu.

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się trend obsadzenia ogrodu jednym wybranym gatunkiem traw. Wtedy ogród prezentuje się bardzo naturalnie i elegancko. Bardzo popularne jest również łączenie ze sobą kilku gatunków traw ozdobnych. Takie ogrody prezentują się bardzo lekko i naturalnie. Pięknie łączą się z pozostałą roślinnością w ogrodzie. Ogrody trawiaste są bardzo pożyteczne – są schronieniem dla najmniejszych zwierząt. Ostatnią zaletą trawy jest jej szybki wzrost. Dzięki temu można szybko cieszyć się pięknym ogrodem.

Trawa ozdobna na rabatach

Trawa ozdobna ładnie prezentuje się na rabatach – zwłaszcza piętrowych. Taką kompozycję można stworzyć nawet na płaskim terenie. Z tyłu kompozycji najlepiej jest posadzić rośliny o dużych rozmiarach np.: tuje, hortensje. Białe i fioletowe kwiaty hortensji bukietowej idealnie komponują się m.in. z trzcinnikiem. Na środek kompozycji warto wybrać np.: krwawnik, trytomę lub kocimiętki. Na początek rabaty najlepiej sprawdzą się niskie byliny np.: żurawki lub niskie jeżówki.

Piętrowy układ rabaty jest jednym z popularniejszych. Warto pamiętać, aby sadzić rośliny od największych do najmniejszych. Nie mogą się wzajemnie zasłaniać. Im wyższe są rośliny, tym powinno być ich mniej. Dzięki temu można je we właściwy sposób wyeksponować.

Jakie rośliny najlepiej prezentują się z trawą ozdobną?

Trawy ozdobne są roślinami, z których można tworzyć piękne kompozycje. Ze względu na małe wymagania pielęgnacyjne sprawdzą się w każdym ogrodzie (niezależnie od jego wymiarów). Trawy ozdobne pasują do każdego stylu ogrodu, lecz najlepiej prezentują się w stylu angielskim, wiejskim i prowansalskim. Te przepiękne rośliny warto sadzić w towarzystwie:

  • rozchodników – pięknie prezentują się w towarzystwie traw rozplenic;
  • jeżówki – podkreślą piękno trawy red baron, trzcinka ostrokwiatowego;
  • szałwii;
  • rudbekii – podkreślą urok trawy turzyce i ostnicy cieniutkiej;
  • krwawniki – idealnie będą się prezentowały w towarzystwie m.in. trawy prosa rózgowatego, rozplenica Hameln.

Trawy ozdobne pięknie prezentują się posadzone z większością bylin. Warto sadzić je w towarzystwie kolorowych kwiatów, z którymi stworzą kontrast. Takie połączenie sprawi, że ogród stanie się elegancki i wyrafinowany. Trawy ozdobne można sadzić również pod koronami drzew. Do sadzenia pod drzewami warto wybierać gatunki dobrze znoszące cień. Trawy ozdobne są również świetnym towarzystwem dla roślin cebulowych. Warto je sadzić z późno kwitnącymi odmianami traw. Dzięki temu rabata będzie pięknie prezentowała się przez cały czas.

Przeczytaj też: https://happywalls.pl/w-ogrodzie/kwiaty-pnace-do-ogrodu-przeglad-propozycji/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać praktyczne i bezpieczne miejsce do snu dla twojego dziecka?
Jak wybrać praktyczne i bezpieczne miejsce do snu dla twojego dziecka?
Odkryj jak wybierać najodpowiedniejsze, praktyczne i bezpieczne miejsca do snu dla twojego dziecka. Poradnik pełen wskazówek od ekspertów w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.
Czy ekologiczne metody zwalczania szkodników mogą być skuteczne w domu?
Czy ekologiczne metody zwalczania szkodników mogą być skuteczne w domu?
Poznaj skuteczne i przyjazne dla środowiska metody zwalczania szkodników w domu. Zastosuj naturalne strategie, które pomogą Ci utrzymać dom wolny od szkodników.
Drzwi bezprzylgowe – gdzie się sprawdzą?
Drzwi bezprzylgowe – gdzie się sprawdzą?
Wybór drzwi do domowych pomieszczeń to ważna decyzja. Dziś chętnie wykańczamy nasze wnętrza w nowoczesnym stylu. A do takiej koncepcji idealnie pasują drzwi bezprzylgowe. Jakie mają zalety?
Ostatnie wpisy