Trendy w ogrodzie, na które będziemy stawiać w 2023 roku

W ogrodzie
Trendy w ogrodzie, na które będziemy stawiać w 2023 roku
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Większość z nas przygotowała już swoje ogrody do sezonu zimowego. To jednak doskonały moment, by pomyśleć o tym, jakie elementy wyposażenia będą królowały w trendach na 2023 rok. Jest czas wyprzedaży, w sklepach pojawiają się nowe kolekcje lub informacje i wizualizacje, dzięki którym poznajemy to, co będzie najmodniejsze w nadchodzących miesiącach. Na co warto postawić?

Meble technorattanowe i aluminiowe

W sezonie 2023 nieco na bok odstawiamy wykonania z lubianego rattanu. Zamiast nich wybieramy meble ogrodowe bazujące na technorattanie lub na aluminium. Każda z tych propozycji oznacza, że meble będą trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne, a tym samym posłużą nam długi czas. Co więcej, wśród takich propozycji można znaleźć różnorodne wykonania, co udowadnia oferta sklepu https://bazkar.pl/. Są tu meble technorattanowe i aluminiowe, które swoimi stylistyką i wykonaniem wpisują się w najbardziej różnorodne aranżacje zielonych przestrzeni. 

Dlaczego akurat te dwa materiały? Technorattan jest odporny na działanie wilgoci, wysokiej i niskiej temperatury, promieniowania słonecznego oraz wilgoci. Nadaje się zatem do użytkowania praktycznie przez cały rok. Z kolei aluminiowe meble ogrodowe są lekkie, eleganckie, ale i im nie brakuje tak ważnej trwałości oraz odporności na czynniki zewnętrzne. 

Zestawy, które zapewnią spójną aranżację

Kolejny trend, jaki zwraca naszą uwagę w nadchodzącym sezonie to komplety mebli ogrodowych. Producenci kuszą zestawami, które tworzą estetyczne i funkcjonalne całości. Co więcej, wśród takich zestawów są już nie tylko klasyczne stoły i krzesła do nich dobrane, ale i fotele, leżaki, barki, a nawet legowiska dla pupilów!

Gdy stawiamy na zestaw, mamy gwarancję, że aranżacja ogrodowa będzie spójna, uporządkowana, choć nie zabraknie jej tak ważnego charakteru. 

Nowoczesne, minimalistyczne, eleganckie

Szukając zestawów mebli ogrodowych, które w przyszłym roku przyozdobią przestrzeń przeznaczoną do relaksu, rozejrzymy się za tym, co nowoczesne, minimalistyczne i eleganckie. W 2023 roku będziemy stawiać na harmonię, styl, proste formy i doskonałą jakość. 

Wśród zestawów nie zabraknie propozycji mebli modułowych, które są najbardziej praktyczne i dają szansę na dopasowanie ich do aktualnej sytuacji, np. większej liczby gości, która przybyła na spotkanie. Łatwo je się rozkłada i składa dostosowując role poszczególnych elementów do indywidualnych potrzeb. 

Style, które nie wychodzą z mody

Jeśli zależy nam na tym, by ogród był zgodny z jednym ze stylów najbardziej pożądanych w zbliżającym się sezonie, postawmy na hygge, skandynawskie wystroje, akcenty loftowe bądź aranżacje boho. Wybierzmy, czy zależy nam na wyróżnieniu przytulności, czy może zaakcentowaniu nowoczesności. Efekt, który uzyskamy to kwestia tylko naszych gustów i pomysłów. 

Czas przyjrzeć się rynkowi aranżacji zewnętrznych. Znaleźć wymarzone produkty i pomyśleć o ich zakupie już teraz bądź jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu wiosenno-letniego. 

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki system ogrzewania domu warto wybrać?
Jaki system ogrzewania domu warto wybrać?
W poniższym artykule przychodzimy z konkretnymi rozwiązaniami!
Czym się różni architekt od projektanta wnętrz?
Czym się różni architekt od projektanta wnętrz?
Zastanawiasz się, jakie są różnice w zakresie pracy architekta a projektanta wnętrz? Przeczytaj ten artykuł.
Innowacyjne podejście do projektowania pensjonatów górskich. Jak tworzyć miejsca zgodne z trendami i wymaganiami gości?
Odkryj, jak innowacyjne metody projektowania mogą przekształcić pensjonaty górskie, dostosowując je do najnowszych trendów oraz oczekiwań gości.
Ostatnie wpisy