Reklama

Gdzie kupować ładne i tanie meble do mieszkania?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W czasach kryzysu osoby urządzające mieszkanie, czy to pod własne potrzeby, czy pod wynajem, starają się znaleźć wyposażenie, które będzie miało najlepszy stosunek ceny do jakości. Jak pogodzić jedno z drugim i znaleźć meble, które będą nie tylko ładne, ale też dobrze wykonane, funkcjonalne, a przy tym w rozsądnej cenie? Oto kilka wskazówek dla osób, które chcą dokonać przemyślanego zakupu mebli do domu lub mieszkania.

Kupowanie mebli przez Internet – czy ma sens?

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić na meblach, decyduje się na ich zakup przez Internet. To rozwiązanie daje duże możliwości – oferta w Internecie jest niezwykle szeroka, a wiele firm oferuje dowóz na terenie całej Polski. Problem jedynie w tym, że kupowanie online to w istocie wybieranie mebli “z obrazka”, które w rzeczywistości mogą mieć zupełnie inny odcień, a także prezentować jakość, która nie będzie zadowalająca dla nabywcy. Odsyłanie takich mebli to kłopot; oczywiście konsument ma 14 dni na zwrot towaru, który został kupiony na odległość, jednak ponowne zapakowanie mebla, tak aby dotarł do adresata w jednym kawałku, wcale nie jest proste.

Doświadczeni kupujący lub przynajmniej tacy, którzy wiedzą, że wobec mebli mają dość wysokie wymagania, wybierają zwykle okoliczne sklepy meblowe, które posiadają swoje salony stacjonarne, a tam szeroką ekspozycję, wzorniki płyty meblowej i tkanin tapicerskich. Meble można na miejscu pooglądać, dotknąć i ocenić ich funkcjonalność. Dzięki temu kupujący minimalizuje prawdopodobieństwo nieprzemyślanego zakupu.

Lokalne marki vs duże sieci – co wybrać?

Po wejściu Polski do UE rynek meblowy w kraju otworzył się na zagraniczny kapitał, co wykorzystały znane, globalne sieci, dysponujące milionami na skuteczną reklamę. Czy to oznacza, że popularne światowe marki zdominowały sektor meblowy w Polsce? Absolutnie nie. Małe, lokalne firmy radzą sobie świetnie, jak zawsze dostarczając wysokogatunkowy produkt, zgodny z obowiązującymi trendami. Przykładem są salony meblowe Jawor, które rozwijają swoją sieć we wschodniej Polsce. Ofertę firmy można znaleźć tutaj: https://meblejawor.com.pl/.

Wybierając lokalne salony meblowe, kupujący ma pewność, że płaci za jakość użytych materiałów i pracę polskich fachowców, a nie za szeroko zakrojoną kampanię marketingową firmy. To ogromna wartość dodana, którą wielu klientów docenia tak naprawdę po latach eksploatacji mebla, gdy dalej prezentuje on nienaganny wygląd i te same walory użytkowe, co na początku. Nic więc dziwnego, że zaufanie do polskich, lokalnych marek meblowych stale rośnie.

Fot.: Paul Weaver/unsplash.com

Polecane artykuły
Reklama

Jaki wybrać stół do jadalni?

To pytanie z pewnością zadają sobie wszyscy, którzy szukają jednocześnie praktycznego i gustownego mebla do jadalni. Nic dziwnego, wybór idealnego stołu jest niezwykle istotny, to w końcu jeden z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania lub domu.
Czytaj więcej
Reklama

Ściany w kuchni - jak je urozmaicić?

Zobacz nasze propozycje dotyczące urozmaicenia kuchennego wnętrza!
Czytaj więcej
Reklama

Jak dbać o fototapety?

Poznaj nasze wskazówki, jak dbać o fototapety!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *