Gdzie kupować ładne i tanie meble do mieszkania?

Gdzie kupować ładne i tanie meble do mieszkania?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W czasach kryzysu osoby urządzające mieszkanie, czy to pod własne potrzeby, czy pod wynajem, starają się znaleźć wyposażenie, które będzie miało najlepszy stosunek ceny do jakości. Jak pogodzić jedno z drugim i znaleźć meble, które będą nie tylko ładne, ale też dobrze wykonane, funkcjonalne, a przy tym w rozsądnej cenie? Oto kilka wskazówek dla osób, które chcą dokonać przemyślanego zakupu mebli do domu lub mieszkania.

Kupowanie mebli przez Internet – czy ma sens?

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić na meblach, decyduje się na ich zakup przez Internet. To rozwiązanie daje duże możliwości – oferta w Internecie jest niezwykle szeroka, a wiele firm oferuje dowóz na terenie całej Polski. Problem jedynie w tym, że kupowanie online to w istocie wybieranie mebli „z obrazka”, które w rzeczywistości mogą mieć zupełnie inny odcień, a także prezentować jakość, która nie będzie zadowalająca dla nabywcy. Odsyłanie takich mebli to kłopot; oczywiście konsument ma 14 dni na zwrot towaru, który został kupiony na odległość, jednak ponowne zapakowanie mebla, tak aby dotarł do adresata w jednym kawałku, wcale nie jest proste.

Doświadczeni kupujący lub przynajmniej tacy, którzy wiedzą, że wobec mebli mają dość wysokie wymagania, wybierają zwykle okoliczne sklepy meblowe, które posiadają swoje salony stacjonarne, a tam szeroką ekspozycję, wzorniki płyty meblowej i tkanin tapicerskich. Meble można na miejscu pooglądać, dotknąć i ocenić ich funkcjonalność. Dzięki temu kupujący minimalizuje prawdopodobieństwo nieprzemyślanego zakupu.

Lokalne marki vs duże sieci – co wybrać?

Po wejściu Polski do UE rynek meblowy w kraju otworzył się na zagraniczny kapitał, co wykorzystały znane, globalne sieci, dysponujące milionami na skuteczną reklamę. Czy to oznacza, że popularne światowe marki zdominowały sektor meblowy w Polsce? Absolutnie nie. Małe, lokalne firmy radzą sobie świetnie, jak zawsze dostarczając wysokogatunkowy produkt, zgodny z obowiązującymi trendami. Przykładem są salony meblowe Jawor, które rozwijają swoją sieć we wschodniej Polsce. Ofertę firmy można znaleźć tutaj: https://meblejawor.com.pl/.

Wybierając lokalne salony meblowe, kupujący ma pewność, że płaci za jakość użytych materiałów i pracę polskich fachowców, a nie za szeroko zakrojoną kampanię marketingową firmy. To ogromna wartość dodana, którą wielu klientów docenia tak naprawdę po latach eksploatacji mebla, gdy dalej prezentuje on nienaganny wygląd i te same walory użytkowe, co na początku. Nic więc dziwnego, że zaufanie do polskich, lokalnych marek meblowych stale rośnie.

Fot.: Paul Weaver/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podłogi drewniane – jak o nie dbać?
Podłogi drewniane – jak o nie dbać?
Masz w domu drewnianą podłogę? Przeczytaj, w jaki sposób należy o nią prawidłowo zadbać.
Wiosenna ramówka w telewizji – co warto oglądać?
Wiosenna ramówka w telewizji – co warto oglądać?
Co nowego pojawi się w ramówce telewizyjnej 2021? Jakie programy i seriale będą kontynuowane? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę!
Jak skutecznie łączyć elementy mozaiki i ceramiki dla unikalnego wyglądu wnętrz?
Jak skutecznie łączyć elementy mozaiki i ceramiki dla unikalnego wyglądu wnętrz?
Poznaj niezwykłe techniki łączenia mozaiki i ceramiki, które pozwolą stworzyć unikalne i stylowe wnętrza. Zobacz, jak materiał, kolor i faktura mogą dynamizować przestrzeń.
Ostatnie wpisy