Gdzie kupować ładne i tanie meble do mieszkania?

Gdzie kupować ładne i tanie meble do mieszkania?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W czasach kryzysu osoby urządzające mieszkanie, czy to pod własne potrzeby, czy pod wynajem, starają się znaleźć wyposażenie, które będzie miało najlepszy stosunek ceny do jakości. Jak pogodzić jedno z drugim i znaleźć meble, które będą nie tylko ładne, ale też dobrze wykonane, funkcjonalne, a przy tym w rozsądnej cenie? Oto kilka wskazówek dla osób, które chcą dokonać przemyślanego zakupu mebli do domu lub mieszkania.

Kupowanie mebli przez Internet – czy ma sens?

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić na meblach, decyduje się na ich zakup przez Internet. To rozwiązanie daje duże możliwości – oferta w Internecie jest niezwykle szeroka, a wiele firm oferuje dowóz na terenie całej Polski. Problem jedynie w tym, że kupowanie online to w istocie wybieranie mebli „z obrazka”, które w rzeczywistości mogą mieć zupełnie inny odcień, a także prezentować jakość, która nie będzie zadowalająca dla nabywcy. Odsyłanie takich mebli to kłopot; oczywiście konsument ma 14 dni na zwrot towaru, który został kupiony na odległość, jednak ponowne zapakowanie mebla, tak aby dotarł do adresata w jednym kawałku, wcale nie jest proste.

Doświadczeni kupujący lub przynajmniej tacy, którzy wiedzą, że wobec mebli mają dość wysokie wymagania, wybierają zwykle okoliczne sklepy meblowe, które posiadają swoje salony stacjonarne, a tam szeroką ekspozycję, wzorniki płyty meblowej i tkanin tapicerskich. Meble można na miejscu pooglądać, dotknąć i ocenić ich funkcjonalność. Dzięki temu kupujący minimalizuje prawdopodobieństwo nieprzemyślanego zakupu.

Lokalne marki vs duże sieci – co wybrać?

Po wejściu Polski do UE rynek meblowy w kraju otworzył się na zagraniczny kapitał, co wykorzystały znane, globalne sieci, dysponujące milionami na skuteczną reklamę. Czy to oznacza, że popularne światowe marki zdominowały sektor meblowy w Polsce? Absolutnie nie. Małe, lokalne firmy radzą sobie świetnie, jak zawsze dostarczając wysokogatunkowy produkt, zgodny z obowiązującymi trendami. Przykładem są salony meblowe Jawor, które rozwijają swoją sieć we wschodniej Polsce. Ofertę firmy można znaleźć tutaj: https://meblejawor.com.pl/.

Wybierając lokalne salony meblowe, kupujący ma pewność, że płaci za jakość użytych materiałów i pracę polskich fachowców, a nie za szeroko zakrojoną kampanię marketingową firmy. To ogromna wartość dodana, którą wielu klientów docenia tak naprawdę po latach eksploatacji mebla, gdy dalej prezentuje on nienaganny wygląd i te same walory użytkowe, co na początku. Nic więc dziwnego, że zaufanie do polskich, lokalnych marek meblowych stale rośnie.

Fot.: Paul Weaver/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zabawki do ogrodu dla dzieci – TOP 5 rozwiązań
Zabawki do ogrodu dla dzieci – TOP 5 rozwiązań
Poznaj praktyczne sposoby na to, aby najmłodsi spędzili czas na świeżym powietrzu naprawdę produktywnie. Twoje dzieci na pewno docenią przygotowaną powierzchnię do zabawy.
Co zrobić z hiacyntem po przekwitnięciu?
Co zrobić z hiacyntem po przekwitnięciu?
Masz w swoim ogrodzie lub w domu hiacynty? Przeczytaj, co należy zrobić po ich przekwitnięciu.
Jak wybrać odpowiedni system filtracji wody do twojego domu?
Jak wybrać odpowiedni system filtracji wody do twojego domu?
Dowiedz się, jak wybrać najlepszy system filtracji wody dla twojego domu, by zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo swojej rodzinie. Poznaj różne systemy i zasady ich działania, zasady wybierania i montażu.
Ostatnie wpisy