Nowy dom

Czym są usługi dekarskie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czym są usługi dekarskie i dlaczego ich odpowiedni wybór jest niezwykle ważny? Dekarze dbają o to, aby dach oraz wszystko co z nim połączone było dla nas bezpieczne. Zajmują się m.in. kompleksowymi pokryciami dachowymi, ich konserwacją oraz ociepleniem. Do zadań dekarza należy również przygotowanie elementów konstrukcyjnych domu oraz prawidłowe wykonanie rynien odprowadzających wodę z dachu. Jeśli planujesz budowę domu, warto poświęcić więcej czasu na znalezienie dobrej firmy dekarskiej. 

Wymarzone okna dachowe

Okna dachowe to przede wszystkim rewelacyjne źródło świata – pomieszczenie jest równomiernie, naturalnie oświetlone i chroni nas przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Ich wybór to także dodatkowe bezpieczeństwo, gdyż zdecydowanie nie padają łupem złodziei. W dłuższym użytkowaniu dają także wygodną możliwość sprawdzenia stanu dachu oraz rynien. Jednak okna dachowe to także większe narażenie na wilgoć w pomieszczeniu – dlatego muszą być dobrze zamontowane i dokładnie zabezpieczone. Najlepiej wybierać termoizolacyjne modele wysokiej jakości, które dzięki swojej funkcjonalności będą cieszyć domowników latami.

Rynny dachowe – ich zadanie

Rynny dachowe oraz pokrycie dachu to pierwsze elementy, które rzucają się w oczy w wyglądzie domu. Dlatego ich wykonanie musi być nie tylko prawidłowe, ale także estetyczne i odpowiednio dobrane do wyglądu budynku. Rynny umożliwiają odprowadzenie nadmiaru wody z dachu na ziemię (np. po burzy czy opadach śniegu). Do ich wykonania konieczne jest użycie niezwykle trwałych materiałów (np. metalu czy wysokoudarowego PCV), ponieważ cały system rynien jest narażony na ciągłą walkę z warunkami atmosferycznym – silnymi mrozami, wiatrem i palącym słońcem. Dobrze wykonane rynny chronią dach i dom przed zalaniem oraz pozwalają na dłuższe zachowanie estetycznego wyglądu elewacji.

Solidny dach na lata

Okna, rynny, ale przede wszystkim dach musi być wykonany solidnie. Aby dobrze zabezpieczyć cały dom i jego mieszkańców, do kompleksowej realizacji tego zadania potrzebujemy profesjonalną firmę z wieloletnim doświadczeniem. Jedną z nich jest https://www.dachkowalscy.pl/, która gwarantuje wyłącznie solidnie zrealizowane zlecenia na dachy w Warszawie oraz okolicy. Jest to firma dostępna na rynku ponad 25 lat, łącząca swoje doświadczenie z najnowocześniejszymi materiałami i możliwościami budowniczymi. Ma dostęp do szerokiej oferty materiałów, dzięki czemu bez problemu dobierze odpowiednie kolory i faktury do wizji klienta. Na wszystkie swoje usługi oferują pewną gwarancje oraz pomoc przy realizacji projektów.

Fot.: Andrej Lišakov/unsplash.com

Polecane artykuły
Nowy dom

Do czego służą pompy ciepła?

W tym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu z bliska i zrozumiemy, jakie korzyści mogą one przynieść.
Czytaj więcej
Nowy dom

Co może przydać się w smartdomu?

Pojawia się wiele rozwiązań, które sprawiają, że zwykła nieruchomość zaczyna „myśleć” i pomagać swoim mieszkańcom w codziennym funkcjonowaniu. W takim razie, co może przydać się w smartdomu?
Czytaj więcej
Nowy dom

Skąd brać prąd na czas budowy domu?

Jakie są możliwości legalnego zaopatrzenia budowę w prąd?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *