Modne wnętrze, czyli jakie? 5 kroków do aranżacji idealnej

Modne wnętrze, czyli jakie? 5 kroków do aranżacji idealnej
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób marzy o ciekawym wnętrzu urządzonym zgodnie z najnowszymi trendami. Jednak, aby aranżacja prezentowała się ciekawe i funkcjonalne, warto postawić na coś zupełnie innego, czyli sprawdzone sposoby. Takie pomieszczenia będą dzięki temu ponadczasowe, praktycznie i z niepowtarzalnym charakterem. Oto 5 kroków do idealnej aranżacji wnętrz!

Idealne aranżacje wnętrz istnieją

Pomieszczenia, w których wszystko idealnie ze sobą gra i świetnie się łączy, nie musi jedynie pozostawać w sferze marzeń. Wiele zależy od tego, czy stosujesz podstawowe zasady, które pozwolą Ci zaaranżować perfekcyjne pokoje, które zachwycą Cię funkcjonalnością, wyglądem i spójnością. Poznaj zasady, które pozwolą Ci połączyć ze sobą poszczególne elementy.

1. Spójne wnętrze

Postaw na ponadczasowe delikatne kolory, które nie zdominują wnętrza, a będą jedynie jego znakomitym tłem. Miękkie beże i biele, w połączeniu z brązem, czernią i szarościami z pewnością pozwolą Ci stworzyć wspaniałą całość. Dzięki takiej bazie masz możliwość wybrać jeden kolor, który stanie się akcentem kolorystycznym np. zielony czy niebieski. Takie punkty wyróżniające możesz umieścić na kanapie w formie poduszek lub na podłodze jako dywan.

2. Minimalizm z nutą awangardy

Wybierając poszczególne elementy do swojego wnętrza, warto wybrać takie, które mają klasyczne kształty i wzory, dzięki czemu całość świetnie razem wygląda i nawet jeśli nie masz pojęcia, jak łączyć ze sobą poszczególne faktury, w minimalizmie wszystko będzie do siebie pasowało. Warto jednak wybrać element, który pozwoli nam się wyróżnić. Mogą to być drobiazgi związane z naszą pasją, podróżami lub muzyką. Przy minimalistycznej przestrzeni wszystkie chwyty są dozwolone.

3. Dobrze rozlokowane punkty świetlne

To jednak nie wszystko, nie zapomnij także o świetle. To ono pozwala Ci stworzyć w pomieszczeniu wyjątkowy klimat, powiększyć je, wydłużyć, a nawet sprawić, że będzie się wydawało wyższe. Dobrze jest rozmieścić punkty świetlne w różnych miejscach, tak aby w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, móc zapalić kinkiety, górną lampę wiszącą czy lampkę stojącą.

4. Postaw na funkcjonalność

Aranżacja wnętrz powinna również przewidywać funkcjonalność poszczególnych przedmiotów. To ona sprawi, że nie tylko będziesz się dobrze w nim czuł, ale również wszystko będzie miało swoje przeznaczenie. Funkcjonalny rozkład konieczny jest szczególnie w kuchni i łazience lub w niewielkich pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy podłogi i ściany.

5. Perfekcyjna podłoga

Nie zapomnij także o podłodze. To ona odpowiada za odbiór wizualny Twojego pomieszczenia. Jeśli zdecydujesz się na przytulne aranżacje, wybierz drewnianą podłogę, najlepiej w ciepłych barwach. Natomiast do łazienki i kuchni postaw na ponadczasową biel lub szarości, które pasują praktycznie do wszystkiego. Zapewniamy, że do takiej podstawy pasował będzie każdy kolor ścian, drzwi czy mebli. A do tego Twoje wnętrze będzie przyjemne w odbiorze i będzie zachęcało mieszkańców do spędzania w nim czasu.

Zdj. główne: Katja Rooke/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie urządzenie do utrzymania komfortowej temperatury w domu?
Jak wybrać odpowiednie urządzenie do utrzymania komfortowej temperatury w domu?
Odkryj, jak wybrać idealne urządzenie do regulacji temperatury w domu, by zapewnić sobie i swoim bliskim komfort ciepła lub chłodzenia przez cały rok.
Zalety i wady mieszkania w szeregowcu
Zalety i wady mieszkania w szeregowcu
Zastanawiasz się nad zakupem domu w zabudowie szeregowej? Sprawdź wady i zalety, jakie wiążą się z tym rozwiązaniem. W ten sposób łatwiej będzie podjąć Ci decyzję.
Kto odpowiada za zalanie łazienki?
Kto odpowiada za zalanie łazienki?
Zalanie mieszkania przez sąsiada mieszkającego na wyższej to częste zdarzenie, które może wyrządzić wiele szkód. Sprawdź na kim spoczywa odpowiedzialność.
Ostatnie wpisy