Baterie kuchenne sterowane dotykowo – dowiedz się więcej

Wykończenie
Baterie kuchenne sterowane dotykowo – dowiedz się więcej
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najnowszych trendów wśród baterii kuchennych są modele, którymi sterować możemy dotykowo. Ta funkcja może okazać się wyjątkowo przydatna podczas codziennej pracy w kuchni. Dowiedz się, jak działa ta technologia.

Na rynku mamy już dostępną armaturę o rozmaitych kolorach i formach, wykonaną z różnorodnych materiałów. Wybór jest naprawdę szeroki. Ulepszając baterie kuchenne, producenci podnoszą nie tylko ich walory estetyczne, ale i funkcjonalność oraz wygodę użytkowania. Najnowsze modele baterii pozwalają na dotykowe sterowanie strumieniem wody, zapewniając tym samym wyjątkowy komfort i ergonomię podczas codziennej pracy w kuchni. 

Baterie dotykowe i reagujące na ruch

Najnowsza technologia stosowana w bateriach kuchennych umożliwia uruchamianie strumienia wody poprzez dotknięcie wylewki lub czujnika umieszczonego na szafce kuchennej. To rozwiązanie idealne dla tych, którzy w kuchni zazwyczaj mają pełne ręce roboty – otwieranie i zamykanie kranu przy pomocy dźwigni czy pokrętła jest o wiele bardziej pracochłonne, a dodatkowo łatwiej w ten sposób o zabrudzenia. Sterowana dotykowo bateria pozwoli nam z łatwością regulować strumień wody i korzystać ze zlewozmywaka z większą płynnością. Wypływ wody włączamy poprzez dotknięcie i w ten sam sposób – to znaczy poprzez ponowne dotknięcie wybranego czujnika – go wyłączamy. 

W dotykową technologię wyposażone są baterie stojące. Oprócz dotykowego systemu sterowania baterie takie posiadają też dźwignię, której możemy używać do włączania i wyłączania wypływu wody z kranu w standardowy sposób. 

Na rynku dostępne są również systemy zewnętrzne, w które wyposażyć można baterię kuchenną. Są to np. listwy elektroniczne przymocowywane do szafek pod zlewem, pozwalające na uruchomienie strumienia wody poprzez dotknięcie bez udziału rąk. 

Baterie kuchenne – udogodnienia

Nowoczesne dotykowe baterie kuchenne dostępne są w wersjach z wyciąganą wylewką, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność i komfort użytkowania. Dzięki temu rozwiązaniu mamy ułatwione zmywanie, zwłaszcza w przypadku garnków i naczyń większych rozmiarów. Dodatkowo z łatwością oczyścimy zlewozmywak, a większy strumień wody pozwala na korzystanie z baterii także poza obszarem zlewozmywaka. Ponadto modele dotykowych baterii kuchennych znajdziemy w różnych kolorach – tradycyjnym srebrnym, w czerni, bieli oraz w barwie złota. Mamy więc możliwość dobrać idealny model do swojej kuchni.

Dotykowa bateria kuchenna – cena

Za ulepszoną technologię i wygodę musimy oczywiście nieco więcej zapłacić. Modele dotykowych baterii kuchennych sprawdzonych firm kosztują od 1000 złotych w górę. Na rynku zaczynają pojawiać się jednak i tańsze produkty mniej znanych marek oferujących technologię dotykowego sterowania armaturą. 

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wprowadzić jogę do codziennej rutyny dla poprawy zdrowia i samopoczucia?
Jak wprowadzić jogę do codziennej rutyny dla poprawy zdrowia i samopoczucia?
Odkryj korzyści płynące z codziennego praktykowania jogi. Naucz się, jak łatwo możesz włączyć ćwiczenia do swojego życia, poprawiając jednocześnie swoje zdrowie i samopoczucie.
Pokrowiec na sofę — szybki i tani sposób na odświeżenie salonu
Pokrowiec na sofę — szybki i tani sposób na odświeżenie salonu
Znudził ci się design twojego salonu, ale nie masz pieniędzy na remont? Pokrowce, które są w różnych kolorach i kształtach, to świetny i tani sposób na wprowadzenie świeżości do twojego mieszkania. Jakie pokrowce polecamy? Dowiesz się tego z artykułu.
Pokój gamera w nowoczesnym stylu
Pokój gamera w nowoczesnym stylu
Pokój prawdziwego gamera to marzenie każdego dziecka i nastolatka! Ciemne meble, kolorowe paski LED, oryginalne biurko, wygodny fotel i plakaty z postaciami z ulubionych gier to przepis na sukces oraz szczęście Twojego malucha.
Ostatnie wpisy