Farba czy tablica magnetyczna – co lepiej sprawdza się w praktyce?

Farba czy tablica magnetyczna – co lepiej sprawdza się w praktyce?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy, komu zależy na efektywnym rozplanowaniu swojego czasu i zajęć w ciągu dnia zarówno tych bezpośrednio związanych z pracą, jak i życiem prywatnym doskonale wie, że bez możliwości notowania tego, co jest ważne, byłoby to bardzo trudne. Kalendarze i notatniki są produktami, które znacząco pomagają nam w organizacji, jednak istnieje coś nieco bardziej innowacyjnego a tym samym dającego więcej możliwości – mowa o farbach i tablicach magnetycznych. Choć pełnią one podobną funkcję to ich specyfikacja, a tym samym skuteczność nieco się różni. Dziś podpowiemy Ci, które rozwiązanie lepiej sprawdza się w praktyce oraz jakie inne warianty warto rozważyć.

Czym charakteryzuje się farba magnetyczna?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, z pewnością chcesz rozważyć wszystkie za i przeciw oraz poznać nieco alternatywne rozwiązania. Tablica magnetyczna to opcja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, jak sytuacja wygląda w przypadku farby mającej podobne właściwości? Farba magnetyczna promowana jest jako produkt, którym poza estetycznym wykończeniem pomieszczenia stworzymy także miejsce do notowania z możliwością umieszczania na ścianie wszelkiego rodzaju magnesów i karteczek. W praktyce niestety nie jest tak kolorowo. 

Przeszukując internet, niemalże na każdym kroku można natknąć się na opinie użytkowników mówiące o tym, że siła przyciągania jest niewystarczająco dobra, aby utrzymać poszczególne przedmioty. Bardzo często zależy to od wybranej farby, a także grubości warstw, jednak zwiększenie ich liczebności wcale nie musi oznaczać, że efekt będzie lepszy. Inną ważną kwestią jest fakt, że wspomniane farby dostępne są wyłącznie w kolorze czarnym lub grafitowym, co tym samym sprawia, że pomieszczenie staje się ciemniejsze, a nie każdy jest miłośnikiem takich rozwiązań. 

Tablica magnetyczna i jej charakterystyka

Wiesz już, że farba magnetyczna nie jest do końca trafionym wyborem, natomiast całkowicie inaczej sytuacja wygląda w przypadku tablic, które mają podobne właściwości, ale tym razem nie ma mowy o słabej przyczepności. Co więcej, dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, a także z różnorodnymi motywami, dzięki którym jesteśmy w stanie zyskać nie tylko funkcjonalne miejsce organizacyjne, ale także niezwykłą dekorację, którą ożywimy swoje wnętrze lub dopełnimy jego aranżacyjną kompozycję

Jeśli magnesy nie są czymś, na czym Ci zależy, możesz sięgnąć po nieco inne, ale równie praktyczne opcje, jakimi są tablice suchościeralne które, pomimo że najczęściej stanowią nierozłączne wyposażenie szkolnej klasy, to znajdują zastosowanie także w wielu biurach, salach konferencyjnych, a także domowych gabinetach.

Zdjęcie główne: materiał od Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie pracować za granicą? Najchętniej wybierane państwa
Gdzie pracować za granicą? Najchętniej wybierane państwa
Jakie kierunki świata wybierają Polacy, gdy chcą zarobić?
Jak zmienić wygląd kanapy?
Jak zmienić wygląd kanapy?
Sofa to najważniejsze wyposażenie każdego salonu. Jednak z biegiem czasu może ona stracić swoje walory estetyczne. Podpowiadamy więc, co zrobić, aby całkowicie odmienić wygląd Twojej kanapy.
Pompy ciepła – coraz bardziej popularne
Pompy ciepła – coraz bardziej popularne
Dlaczego Polacy są coraz bardziej zainteresowani pompami ciepła?
Ostatnie wpisy