Kominek – praktyczny czy zbędny dodatek?

Nowy dom
Kominek – praktyczny czy zbędny dodatek?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kominek w domu stanowi zarówno klasyczny element wystroju wnętrz, jak i dodatkowe źródło ciepła. Przeczytaj, czym kierować się przy wyborze najlepszego modelu. 

Bezpieczeństwo użytkowania 

Domowy kominek może stanowić funkcjonalne urządzenie grzewcze, pod warunkiem, że jako priorytet postawi się bezpieczeństwo jego użytkowania. Urządzenie powinno pochodzić od zaufanego producenta, który stawia na jakość wykonania oraz wyselekcjonowane materiały.

Przy wyborze odpowiedniego kominka należy uwzględnić m.in. powierzchnię mieszkalną (trzeba wziąć pod uwagę metry sześcienne oraz wysokość sufitów), preferencje dotyczące mocy i obsługi systemu grzewczego, a także docelową częstotliwość jego użytkowania. Kominek najlepiej sprawdzi się jako dekoracyjne i pomocnicze źródło ciepła. Należy pamiętać o tym, że zgodnie z prawem kominek nie może stanowić jedynego źródła ciepła w domu. Budynek powinien być wyposażony w urządzenia ogrzewcze niebędące piecami, trzonami kuchennymi ani kominkami.

Dobre rozwiązanie do domu stanowią funkcjonalne i wydajne kominki z płaszczem wodnym. Urządzenia tego typu skutecznie odbierają ciepło ze spalania, dzięki czemu pozwalają zredukować koszty ogrzewania domu nawet o 40%. Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym to świetna inwestycja dla osób, które szukają ekologicznego urządzenia charakteryzującego się wysoką efektywnością podgrzewania wody w instalacji CO. Kominki z płaszczem wodnym stanowią również estetyczny element wyposażenia wnętrza utrzymanego w modernistycznym lub industrialnym stylu. Kominek świetnie sprawdzi się też w pomieszczeniach, gdzie styl tradycyjny spotyka się z nowoczesnością. 

Elegancki wygląd  

Kominek nie tylko zapewnia ciepło, ale również pełni we wnętrzu funkcję dekoracyjną oraz odpowiada za kreowanie wyjątkowej i przytulnej atmosfery. Przy wyborze kominka warto uwzględnić walory estetyczne oraz zadbać, żeby urządzenie było funkcjonalne, ale też, aby  świetnie komponowało się z pozostałym wyposażeniem salonu. Piec wolnostojący to sprawdzone rozwiązanie dla osób dysponujących ograniczonym metrażem, które szukają alternatywy dla klasycznej obudowy kominkowej. Kompaktowe urządzenie grzewcze o wąskiej konstrukcji cechuje wysoka sprawność energetyczna oraz nowoczesny design. 

Długa żywotność kominka 

Zaufany producent kominków korzysta z innowacyjnych rozwiązań, takich jak ograniczniki dymu czy deflektory, które pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność kominka, oraz optymalizują cały proces  spalania. Alternatywą dla kominków wolnostojących oraz zamkniętych wkładów kominowych, takich jak model z płaszczem wodnym, są biokominki, modele konwekcyjne (powietrzne), kominki gazowe oraz elektryczne.

Zdj. główne: Sergei Solo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szynoprzewody — czym są i czy warto w nie zainwestować?
Szynoprzewody — czym są i czy warto w nie zainwestować?
Szukasz nowoczesnego rozwiązania do oświetlenia domu? Rozważ montaż szynoprzewodów. To rozwiązanie nie tylko efektowne, ale też bardzo funkcjonalne. Dowiedz się o nim więcej!
Inspiracje do urządzenia kuchni z wyspą
Inspiracje do urządzenia kuchni z wyspą
Przedstawiamy przykładowe propozycje na zaaranżowanie wyspy kuchennej. Zobacz miejsca, w których znajdziesz najlepsze inspiracje!
Jak kupować online sprzęt do domu? Na co zwrócić uwagę?
Jak kupować online sprzęt do domu? Na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się, jak dokonać przemyślanego zakupu sprzętu elektronicznego? Sprawdź, kiedy i gdzie najlepiej kupić produkty online.
Ostatnie wpisy