Domowe patenty

Jaki dzbanek z filtrem wybrać? Czy to ma znaczenie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Designed by Freepik

Dzbanki filtrujące wodę zyskują na popularności. Sprawdzają się w wielu domach, zakładach pracy, czy przedszkolach. Dowiedz się, jaki dzbanek filtrujący wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Sprawdź poniższy poradnik.   

Z każdym rokiem wzrasta świadomość społeczeństwa w kwestii ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Coraz częściej decydujemy się na ekologiczne rozwiązania, dzięki którym udaje nam się zaoszczędzić. Dzbanek filtrujący wodę może zastąpić setki kupowanych przez nas plastikowych butelek z wodą, a jego wymienne wkłady filtrujące zapewniają odpowiednio oczyszczoną i zdatną do picia wodę. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup nowego urządzenia do domu, warto zapoznać się z kilkoma informacjami na jego temat. Kupując dzbanek, musisz zaopatrzyć się w filtry oczyszczające wodę. A na sklepowych półkach znajdziesz ich różne rodzaje.  

Zalety kupna dzbanka filtrującego wodę   

Główną zaletą, która zauważysz po zakupie dzbanka, jest poprawa smaku i właściwości fizykochemicznych przefiltrowanej wody. Warto podkreślić, że przefiltrowana woda nie pozostawia kamienia na urządzeniach AGD i bez obaw możesz ją pić. Dodatkowo dzięki używaniu przefiltrowanej wody nie narażasz swoich naczyń na nieestetyczny nalot np. na dnie szklanek.  

Jak działa dzbanek filtrujący?    

W dzbanku umieszczasz filtr, który posiada węgiel aktywowany oraz żywicę jonowymienną. To właśnie to połączenie odpowiada za poprawę jakości i właściwości wody. Gdy jony znajdujące się we wkładzie zetkną się z wodą, zmniejszają twardość wody i usuwają z niej zawartość miedzi i ołowiu.    

Jak używać dzbanka filtrującego wodę?   

Uzyskanie przefiltrowanej i zdrowej wody dzięki dzbankowi jest niezwykle proste. Wystarczy do górnego pojemnika wlać wodę z kranu. Ona w przeciągu kilku minut przecieknie przez specjalny, oczyszczający ją filtr, a następnie trafi do dużego, dolnego zbiornika, skąd możesz już nalewać wodę do szklanki. Negatywne substancje wpływające na zapach, smak i przejrzystość wody, zostaną usunięte przez węgiel obecny w filtrach.   

Rodzaje filtrów   

Wchodząc do sklepu, znajdziesz mnóstwo różnych filtrów. Jaki wybrać? 

Wyróżnić możemy dwa typy filtrów: pionowe, w kształcie cylindra, np. marki Dafi Classic i poziome, które są szerokie, ale krótkie, np. Brita Maxtra czy Dafi Unimax. Różnią się one czasem, na jaki starczają oraz ilością oczyszczanej wody, np. filtr Dafi Classic pozwala na przefiltrowanie od 100 do 150 litrów wody, a np. firma Brita zaleca włożenie nowego filtru po 28 dniach. Różnią się one również swoim zastosowaniem. Producent filtrów Dafi komunikuje, że swoje produkty dzieli na te do urządzeń AGD, takich jak ekspresy do kawy, czajniki, czy żelazka oraz te przeznaczone do zimnych napojów i bidonów. W zależności od tego, jaki filtr wybierzesz, może różnić się on stopniem, w jakim redukuje twardość wody oraz siłą usuwania np. chloru. W sklepach znajdziesz również filtry, które podnoszą poziom pH wody lub wzbogacają wodę w magnez.  

Jeżeli zdecydujesz się na zakup dzbanka filtrującego, zwróć uwagę na charakterystykę używanych do niego filtrów. To dzięki nim zmniejsza się odkładanie kamienia. Oczyszczają one wodę z pierwiastków takich jak miedź czy ołów. Zakup takiego dzbanka wiążę się z regularnością wymiany wkładów, dlatego najlepiej zaopatrzyć się od razu w kilka. 

Copywriterka i Social Media Manager. W wolnych chwilach spędza czas na spacerach lub przy interesującej książce koniecznie z ziołową herbatką obok.
Polecane artykuły
Domowe patenty

Jak wybrać odpowiedni regulator ciągu dla twojego systemu grzewczego. Przewodnik i porady

Poznaj kluczowe aspekty wyboru regulatora ciągu dla systemu grzewczego. Odkryj wskazówki i porady, które pomogą Ci podjąć najbardziej optymalną decyzję.
Czytaj więcej
Domowe patenty

Jak skutecznie zwalczać gryzonie w domu bez stosowania chemicznych środków?

Poznaj praktyczne porady dotyczące zwalczania gryzoni domowych bez użycia chemii. Naturalne metody, bezpieczne dla Ciebie i środowiska naturalnego.
Czytaj więcej
Domowe patenty

Jak utrzymać świeżość jedzenia i napojów podczas podróży?

Poznaj skuteczne sposoby na zachowanie świeżości jedzenia i napojów w czasie podróży. Przeczytaj porady, które pomogą Ci unikać zepsutych produktów i utrzymać smak potraw.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *