Czyszczenie elewacji – tych błędów nie popełniaj

Wykończenie
Czyszczenie elewacji – tych błędów nie popełniaj
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elewacja to wizytówka naszego domu. Oprócz dekoracji, stanowi też ochronę i izolację posiadłości. Warto o nią odpowiednio dbać, aby cieszyć się jej estetyką jak najdłużej. Sprawdź, jakich błędów należy unikać przy myciu elewacji.

Jak myć elewację?

Czyszczenie elewacji przede wszystkim powinno odbywać się regularnie, niezależnie, czy korzystasz z ekipy specjalistów, czy wykonujesz tę czynność samodzielnie. Zabrudzenia na ścianach zewnętrznych budynku powstają na skutek wielu czynników, takich jak specyfika klimatu, bądź położenie domu. Elewacja może ulec znacznemu zabrudzeniu się na skutek prac budowniczych w pobliżu domu lub jeśli sami wykonujemy prace remontowe. Dom, który znajduje się blisko ruchliwej ulicy jest w pierwszej kolejności narażony na zanieczyszczenia, takie jak spaliny czy smog osiadające na budynku. Wówczas czyszczenie powinno odbywać się częściej niż w przypadku domu położonego daleko od drogi. Inną przyczyną zabrudzeń może być wilgoć w pobliżu domu, spowodowana obecnością jeziora czy stawu. Na jej skutek elewacja może pokryć się pleśnią. Szczególnie podatne na zabrudzenia są powierzchnie chropowate, bo na nich najbardziej osiada kurz, brud bądź ziemia. 

Jakich błędów unikać?

  1. Zbyt rzadkie czyszczenie

Im rzadziej i mniej regularnie myjemy elewację, tym bardziej musimy liczyć się z faktem, że być może pewnych zabrudzeń nie usuniemy wcale. Szczególnie jasne elewacje powinny być myte z dużą regularnością.

.

  1. Zbyt wysoka temperatura
    Jeśli do czyszczenia wykorzystasz myjkę ciśnieniową, koniecznie sprawdź temperaturę wody. Nie może być zbyt gorąca, jeśli temperatura na zewnątrz jest niska. Znaczna różnica temperatur może doprowadzić do uszkodzenia elewacji.
  1. Zbyt dużo środków czyszczących

Miej na uwadze, że środki czyszczące używane do mycia to mocne substancje chemiczne, które po spłukaniu wnikają z wodą do gruntu. To może wpływać na zniszczenie wielu roślin, zatrucie domowych zwierząt i skażenie ziemi wokół domu. Warto zainwestować w preparaty możliwie najbardziej naturalne i ekologiczne, a jeśli decydujesz się na środki chemiczne, używaj ich z umiarem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Inspiracja do urządzenia pokoju dziecka
Inspiracja do urządzenia pokoju dziecka
Łóżka dziecięce wraz z odpowiednio dostosowanymi materacami, szafy do pokoju dziecięcego, kompaktowe biurka – to meble, które będą niemal obowiązkowe przy urządzaniu przestrzeni dla swojej pociechy. Jak zagospodarować to pomieszczenie, by trafić w gust najmłodszych?
Prace konieczne przy budowie domu
Prace konieczne przy budowie domu
Zastanawiasz się, jak wygląda budowanie domu krok po kroku? Przeczytaj, na jakie etapy składa się cały ten proces.
Płynowskazy – kluczowy element armatury przemysłowej
Płynowskazy – kluczowy element armatury przemysłowej
Armatura przemysłowa to niezwykle ważny element infrastruktury w wielu branżach przemysłowych.
Ostatnie wpisy